וורשה וגדנסק , טיסה עם wizz רשמים .

guinness76

New member
וורשה וגדנסק , טיסה עם wizz רשמים .

טיסה רגילה לכל הדעות על כל המשתמע מלאו קוסט במיטבו .
תיק קטן מושב ביציאת חירום כרגיל הלו"ש בתוספת תשלום כמובן.
מה שכן יש המון מקום לרגליים הכסאות לא ניתנים להורדה ( אני חושב שזה חיובי ונכון ).
הגעה לשדה אחרי חצות ואין רכבת יש אוטובוס לילה N32 לי הוא עלה 4.5 זלוטי .
הגעתי ללא כסף פולני אז נאלצתי לפרוט שטר קטן של 10 יורו בחנות בשדה כי הדוכנים היו סגורים .
המלון
http://www.jmhotels.pl/
4* ממוקם קרוב לגשר של הגטו היהודי ובמרחק הליכה סביר מתחנת תחתית .
דעתי מעורבת :
1. שירות לא קיים בארוחת בוקר אפילו לא עורכים שולחן פשוט רק אם קמת מפנים את כל השולחן .
אין מלצרים כולם עובדים ודואגים למזנון .
2 מלצרים בלבד על כל החד"א .
מצד שני הארוחת בוקר פנטסטית יש הכל מכל וכל .
מה שצריך ורוצים נקי מסודר מצוחצח ומבריק .
לגבי החדר חוץ מבעיה שהיתה להם בהגעה שלי שנתנו לי חדר משפחתי במקום עם מיטת KING ולמחרת החליפו.
המזגן לא עבד , אני לפחות לא הרגשתי אותו .
הקירות דקים ושומעים כל דבר מחדרים סמוכים .
מנקים כל יום .
המגבות קטנות וזה חבל כי מגבות גדולות זה + גדול .
החדר עצמו גדול בקומה גבוהה 27 ויש נוף מרשים של כל העיר מבחוץ . יפה מודרני נראה חדיש .
מה שכן יש 2 תחנות אוטובוס על 2 הרחובות של הפינה.
לגבי העיר עצמה וורשה ענקית ! המרחקים ברגל גדולים מאוד .
התחב"צ טובה אבל קשה להסתדר שם עם אוטובוסים בלבד כי יש רק 2 קווי תחתית קצרים וחשמליות ז"א לצורך העניין עם טעית בפנייה מסויימת והבנת את זה אחרי זמן מה יש לך אפשרות לתקן או עם אוטובוס לא ברור או ברגל ...
הלכתי שם המון כמעט כמו שהלכתי ברגל בברלין .
יש המון מה לראות ולא רק מהצד היהודי של הגטו ומוזיאון השואה .
מוזיאון קופרניקוס והגנים של הארמון המרכז הראשי של העיר עצום בגודלו יש המון מגדלי ענק .קניונים ענקיים במחירים זולים מאוד משמעותית מהארץ ( להזכירכם זלוטי = שקל ) .
העיר העתיקה גדולה מאוד ואפשר להסתובב שם בין הסמטאות יום שלם בשקט .

גדנסק - הגעה ברכבת מהירה בוליט 3 שע' נסיעה מוורשה צנטרום זו התחנה הראשית נוחה מאוד חדישה מגישים שתיה במהלך הנסיעה חמה או קרה.
הרכבת מביאה אותך לתחנה המרכזית גדנסק ומשם קו חשמלית קצר תחנה אחת לעיר העתיקה של גדנסק שהיא מרשימה קטנה עם המון סמטאות קטנות ובנויה על תעלות שספינות קטנות נכנסות פנימה עיר יפיפיה חמודה אפשר בשקט לעשות שם יום שלם אני הגעתי ב-12 בצהרים וחזרתי בערב להגעה מאוחרת למלון.

חזרה לשדה התעופה בשעה סבירה ברכבת טובה ( כרטיס יומי 15 זלוטי ) שאפשר להגיע איתו גם לשדה התעופה , אין כרטיס ל-3 ימים רק לסופ"ש מיום שישי ...
שדה תעופה מסודר נעים דיוטי פרי גדול וזול .
המלצה שלי לשלם כסף ולהכנס לטרקלין עסקים שלהם שם פשוט וואו שילמתי 110 זלוטי מגישים בלק לייבל ורמי מרטן וכל שאר הדברים המיוחדים פשוט בעיני היה שווה כל אגורה .

דניאלה1311

Active member
מנהל
תודה רבה, אפשר להרחיב או שזה המקסימום מבחינתך?
למשל מחירים? מלון, ארוחות, כניסות למוזאונים, נסיעה לגדנסק וכד'.
אני משערת לעצמי שאכלת בימים שהיית שם, איפה? איך הסתדרת עם פולנית או שזו שפה שאתה דובר?
בקיצור אם אפשר לתת עוד פרטים אשמח.

guinness76

New member
ננסה .

הטיסה הלו"ש wizz ללא התוספות עלתה 466 ש"ח .
המלון 350E לכל השהייה משלישי - עד שבת הצ'ק אאוט היה בצהרים והטיסה חזור נוחה בשעה 16 יש לציין שהקדים גם בהלוך וגם בחזור .
ארוחות שם זולות משמעותית מבארץ משום מה מחירי הקפה יקרים אבל מאפים בקונדיטוריות מקומיות ומרשימות ביותר זולים ומצחיקים ומתחילים מ-3 זלוטי.
בירה לדוגמא בפאב מקומי עלתה 4 זלוטי .
הרכבת לגדנסק מכיון שאין להם הנחה על כרטיס הלו"ש עלתה 300 זלוטי יקר מאוד אבל יש אפשרות לרכבת איטית שעושה את המרחק ב-5 שע' ב-90 פשוט השעה שלה לא סבירה.
איך מסתדרים ?!?
לוקחים מפה ראשונה מהמלון מגיעים לנקודת i שזו נקודת Info לתיירים יש כזו בכל עיר שביקרתי בה באירופה עד היום ומתחילים ללכת .

guinness76

New member
אני לא מומחה לוורשה או פולין...

טסתי פעם אחת ותיעדתי את רשמיי .
אם יהיו שאלות שאוכל לענות עליהן בשמחה.
כל השאר באמת פחות מעניין.

למעלה