חורף של לואוקוסט: מ-35 אירו הלוך-חזור לאירופה -היי דרומה

דניאלה1311

Active member
מנהל
חורף של לואוקוסט: מ-35 אירו הלוך-חזור לאירופה -היי דרומה חורף של לואוקוסט: מ-35 אירו הלוך-חזור לאירופה
מבול של 22 טיסות שבועיות עמוסות תיירים מאירופה ינחתו בנמל התעופה עובדה כבר החודש. לנו, הישראלים, ייחכו מטוסים ריקים ומחירים מגוחכים: מ-35 אירו לקראקוב, דרך 60 אירו לבודפשט ועד פחות מ-180 אירו לברלין ואמסטרדם - הנה מה שמחכה לכם, אם רק תסכימו להדרים לאילת (עובדה).
http://travel.walla.co.il/item/2894723

לאונידס

Active member
שכחו עניין ממש "קטן" בתחשיב צריך להגיע לשדה בעובדה
.אי אפשר ברכב פרטי כי אין מגרש חניה. יש משהו ל 60 מכוניות לא מוגן וכמובן שלא מספק לכלום.
אי אפשר רכב שכור כי אין סוכנויות השכרה בשדה.
אי אפשר בתחבורה ציבורית כי:
הטיסות הזולות, אלו של ראיין אייר ממריאות ונוחתות בשבת ובמדינת ישראל החליטו שאנחנו לא צריכים תחבורה ציבורית בשבת.
גם בימי חול יש 4 אוטובוסים ביום לסביבה, כך שאם אין מזל גדול צפויים לזמן המתנה מאוד ארוך.
גם אם יש אוטובוס ביום חול בזמן הנכון הוא לא מגיע לשדה בעובדה, הוא מגיע לסביבה, מה שאומר הליכה מאוד ארוכה ולחלוטין לא ראלית עם מזוודה.
אפשר כמובן לטוס מנתב"ג לאילת בכמה מאות שקלים, לקחת מונית לשדה בעובדה שזה בערך עוד 400 שקלים ואז להנות מטיסה זולה לקרקוב. בחזרה כמובן צריך עוד פעם מונית וטיסת קישור (או נסיעה ברכב הפרטי - שבת ואין אוטובוס) מאילת צפונה.
&nbsp
אז יכול להיות שהכתב יניב לוי חושב שתחבורה לשדה היא פינוק וששווה להשקיע הרבה שעות ונניח 1500 שקלים כדי להנות מכרטיס זול.
התחשיב שלי אומר ששווה להשקיע הרבה פחות ולטוס מנתב"ג.
&nbsp
מה שרשמתי לא רלוונטי לתושבי אילת וחלק מערבה שיש להם מי שיקפיץ אותם לעובדה.

איך אושרה הבדיחה הזאת והאם ר.אייר חושבת שיצא לה מזה משהו?
אם זה לא היה מצחיק אפשר היה לבכות.

Grosseto

New member
לדעתי ר. אייר מקבלת סבסוד ממשרד התיירות
זה מצב זמני עד שיבנו את שדה התעופה בתמנע, עניין של שנתיים.
&nbsp
מי שגר בבאר שבע גם יכול לבנות על עובדה, עניין של 4 שעות נסיעה באגד פלוס הליכה מדברית של קילומטר וחצי עם טרולי

חשבתי שהטיסות חזרה מלאות בתיירים שסיימו שבוע באילת
כך שאולי בכל זאת מישהו בראיינאייר חשב קצת לפני שהתחילו את המיזם.
בתור תושב הנגב עשיתי סימולציה של טיסה הלוך וחזור לבודפשט עם משפחה של 4 נפשות, ויצא לי, כולל מטען ובחירת מושב במטוס, מחיר של 400 אירו להלוך וחזור לכל המשפחה. נאמר שאני מגייס מישהו להסיע אותי הלוך וחזור, כ-200 ק"מ לכל כיוון (מבאר שבע). ואותו בן אדם גם יצטרך להחזיר אותנו, אז זה 800 ק"מ, לפי 1 ש"ח לק"מ (למרות שאת הנסיעות הלוך וחזור לנתב"ג רוב האנשים לא מכלילים בתקציב של הנסיעה), זה עלות של עוד 800 ש"ח (נאמר כ-200 אירו). סה"כ 600 אירו, או 150 אירו לנפש. בדקתי מה יש מנתב"ג ויש טיסות לואוקוסט של אל על ב-257 דולר שזה בערך 227 אירו. כלומר, כ-75 אירו חסכון לנפש ו-300 אירו למשפחה. לא כל כך הרבה, אבל גם לא מעט.

הטיעון שלי הוא שטיסה משדה תעופה עובדה אינה רעיון מופרך
ביחוד לתושבי הדרום שיכולים לגייס מישהו שיסיע אותם הלוך וחזור (לא משימה פשוטה). כשעושים תחשיב כלכלי, אם עושים אותו כמו שצריך, צריך תמיד להחמיר את התנאים קצת יותר ממה שהם במציאות. לכן חישבתי את עלות הקילומטראז' הגבוה, למרות שנתון זה לא נלקח בדרך כלל אצל אנשים בחשבון. לכן גם עיגלתי כלפי מעלה את מחיר הקילומטרים בערכי אירו. אחרי ההחמרות הללו יצא לי שעדיין, לתושב באר שבע, שהיעד ומשך החופשה מתאימים לו, כדאי להשקיע שעה נוספת בנסיעה לעובדה (לעומת נתב"ג) והוא יכול לחסוך ככה לפחות 75 אירו לאדם. כל זאת תחת ההנחה שבשדה התעופה בבודפשט (שאני חושב שהוא לא השדה המרכזי) לא תהיינה לו הוצאות נוספות לעומת השדה המרכזי בבודפשט.

R750-Girl

New member
לגמרי.

טל מרום

New member
קמת פרטים על הסעות לעובדה
מכיוון שאני עובדת במלונאות ועם תיירים, קיבלנו כל מיני מיילים ממשרד התיירות על חברות שמציעות הסעות, גם מתל אביב במחירים שנראים לי לא רעים.
הנה הכתובת: https://touristisrael.wufoo.com/forms/eilat-shuttle-booking/
(לא, אין לי מניות בחברה)

מצרפת מספר קבצים שקיבלתי במייל.
אם מישהו מעוניין לקבל את כל הקבצים שהועברו אלי, אשמח לשלוח במייל.
הנה כמה שנראים לי הכי רלוונטיים.

אני הזמנתי עובדה בודפשט הלוך חזור בעלות של 160 ש"ח לאדם.
אין ספק שהמחיר מאוד זול ואטרקטיבי (אוטובוס לתל אביב עולה 83 ש"ח לכיוון!)

אגב, חברת ריינאייר מקבלת ממשרד התיירות 60 יורו עבור כל כרטיס טיסה.

לאונידס

Active member
חדשות מצויינות
על העדכון
הקו הזה הופך את שדה עובדה לנגיש יותר, לפחות בימי חול.
בדקתי והקו התפרסם אתמול.
&nbsp
חדשות עוד יותר טובות לתושבי הדרום.

דניאלה1311

Active member
מנהל
תודה רבה על העדכון, גם אני תהיתי לגבי הסעות
כשכתבתי את הידיעה, חשבתי לעצמי מי משוגע לעשות טיול במרחבי ישראל כדי לטוס תמורת מחיר מוזל לארופה (היעדים לא משהו). אז הנה כבר יש פתרון למי שמוכן
לעשות את הטלטול הזה.

yossialef

New member
החלום/הסיוט הנורא של חברות הביטוח

למי שחשקה נפשו להיפטר מהמכונית שלו ולקבל כסף מחברת הביטוח זו ההזדמנות.
תחנה את האוטו בחניה של עובדה, צא לשבוע לחו"ל. או גמל יאכל ובסבירות גבוה בדואי יגנוב את האוטו לחלפים.

לאונידס

Active member
שירות עד הסוף, גם טיול בחו"ל וגם להפטר מהרכב
רק לדאוג שפוליסת הביטוח כוללת הסעה ברכב חליפי/מונית מעובדה

למעלה