פריז בחג המולד

dana276

New member
פריז בחג המולד

שלום :)
אנחנו חושבים לטוס לפריז בזמן חג המולד, טיול ראשון לשם.
רציתי לשאול באיזה רובע כדאי ללון - אנחנו מעוניינים במיקום מרכזי ואפילו מרחק הליכה ממרכז העיר ואנחנו בכלל לא מבינים ברובעים של פריז,
וגם - אני בהריון אז האם מבחינה קולינרית זה מבאס לטוס לפריז כי אז מפסידים המון דברים טעימים במיוחד קינוחים?
תודה מראש לעונים!

דניאלה1311

Active member
מנהל
מה הקשר בין הריונך והקולינריה בפריז?
האם יש לך בחילות או איסורים על מאכלים? אם אין, אז לא הבנתי מה הבעיה.
בכל אופן לגבי קינוחים כדאי שתקראי קצת את הבלוג של שרון היינריך ה"ממונה על הקינוחים" הישראלית בפריז. יש לה הצעות היכן לאכול קינוחים/פרלינים/עוגות ושאר דברים מהממים
&nbsp
http://parischezsharon.blogspot.co.il/2015/09/blog-post_8.html
&nbsp
&nbsp

dana276

New member
תודה על תגובתך ועל הקישור :) לגבי ההריון

הרי בהריון יש הגבלות רבות על המזון - יש להימנע מביצים לא מבושלות, ממוצרי חלב לא מפוסטרים, מגלידה, מבשר קר (כמו פסטרמה), מדוכני מזון, סלטים במסעדות ועוד.
לכן אני לא רוצה להישאר עם תחושת החמצה קולינרית :)

דניאלה1311

Active member
מנהל
אני בטח לא מומחית בנושא אבל שני הסנט שלי
1. בכל מקום מכובד אם תשאלי ממה מורכבת המנה, יגידו לך אם הביצים לא מבושלות
(ברוב העוגות למשל הביצים אפויות בתוך הבצק אבל קורה שבחלק זעום זה לא כך ואפשר לשאול).
2. לגבי חלב לא מפוסטר? איפה בעולם התרבותי עושים גלידה מחלב לא מפוסטר? אבל גם זאת אפשר לברר.
&nbsp
3. פסטרמה ונקניקים למיניהם אני בכלל נגד אכילתם וזה לא קשור להריון.
&nbsp
4.אבל דבר אחד אני רוצה להגיד לך אני כבר סבתא, אמי ילדה אותי כשלא היה מושג מכל סיכוני הבריאות האלו, אני ילדתי ולא חושבת שאי פעם הקפדתי על מוצרי מזון פשוט כי לא עשו זאת אז, ותמותת התינוקות לא היתה יותר גבוהה בגלל מה שנשים בהריון אכלו. היום הכל קצת מוגזם, לא רק לגבי ההריון, אלא גם לגבי כל התורות על איך לגדל ילדים.
&nbsp
זה לא הפורום המתאים לדיון אבל מאחר והעלית זאת כאפשרות לא לנסוע בגלל סכנות המזון בהריון, אני כותבת זאת רק כדי להרגיע אותך, סעי לפריז ותהני מהאוכל. אולי ענין הביצים הלא מבושלות והחלב הייתי במקומך מבררת, כל השאר? חבל"ז. תשאלי את קרובות משפחתך היותר מבוגרות ותביני שחלק מהדברים הם סטרס מיותר ומזיק יותר מכל אכילה בשווקים ובטח בעיר כמו פריז.
&nbsp
סעי ותהני.

החתולית

New member
לא גלידה מחלב לא מפוסטר, אבל גבינות

חלק מהגבינות עשויות מחלב לא מפוסטר.
&nbsp
גם אני שייכת לדור שבו אכלנו כמעט הכל בזמן ההריון, אבל היות שהיום הכללים שונים, הייתי נמנעת מסושי, נקניקים וטרטרים, בודקת שהגבינות עשויות מחלב מפוסטר וזהו.
&nbsp
לגבי לינה. היינו בפריז בחודש שעבר, וגרנו בדירה שכורה ברובע החמישי, לא רחוק משוק מונז' ורחוב מופטאר שגם בו יש שוק נפלא. איזור נהדר.
&nbsp
&nbsp

לאונידס

Active member
אני חושב ששאלות כאלה צריך לשאול רופא מתמחה

אין כאן הרבה מומחים להיסטריה מלסטריה.
עדיין פריס או לא פריס המגבלות לא תלויות ביעד הנסיעה, גם ברומא יש גלידה וספגטי קרבונרה.
&nbsp
קשה לי להאמין שמכל העולם דווקא בפריס מוצרי חלב לא יהיו מפוסטרים אבל מודה שלקחתי את הנתון הזה כמובן מאיליו, לא בדקתי.

אספרסו2

New member
קרבונרה?

אין שום בעיה,הביצים אומנם חיות כשהן מוצאות את דרכן לרוטב השמנת
אבל אז הן סופגות את חום הפסטה כמה דקות על אש נמוכה וחפות מכל פגע.
זאת הפסטה המועדפת על הילדים שלי,אני מכין אותה תדיר

בתור מישהי שגם חזרה לא מזמן מפריז וגם הייתה פעמיים בהריון
לא ראיתי שום בעיה לאכול בפריז בהריון. מסושי הייתי נמנעת (ממש כמו בארץ), אבל לא משום דבר אחר.
סעו לשלום ותהנו מפריז לפני שיגיעו הילדים ואז ההנאה תהיה אחרת לגמרי....

אגב, לישון ממליצה ברובע ה-1 או ה-4. כדאי פשוט לפתוח גוגל מפס (או מפה אמיתית של פעם), לבדוק היכן ממוקם כל בית מלון שמתאים לדרישותיכם, ופתרתם את הבעיה.

דניאלה1311

Active member
מנהל
נצל"ש - אם אתם מאלו שצרפת בשבילם זה (כמעט) הכל
יש בפייסבוק דף שנקרא ראנדוו-א-פרנס או בתרגום ליידיש
&nbsp
Rendez-vous en France
&nbsp
לדוגמא אחת התמונות וההסברים מונט סן-מישל
https://www.facebook.com/RDV.en.Fra...37205042/10156067368095043/?type=3&permPage=1
&nbsp
לפמי שלא חבר/ה בפייס, ניתן לקבל את המידע גם בדיוור ישיר אליכם למחשב/איפד/איפון
&nbsp
זה מאפשר לגבש רעיונות לטיולים בצרפת.

dana276

New member
תודה רבה על כל התשובות ועל היחס

אנחנו באמת חושבים לקחת מלון ברובע ה-1 או ה-4 זה נראה הכי מתאים..
לגבי הגלידה אני רק אציין שאין סכנה בחלב אלא מסתבר שהמון גלידות עשויות מביצים לא מבושלות, גם בארץ... והמוכרים לא יודעים להגיד איזה מהטעמים כן ואיזה לא. לכן צריך להיזהר.
שוב תודה רבה, ואם יש המלצה למלון טוב ברבעים האלה אשמח לשמוע, ההיצע ממש גדול וקשה לבחור :)

למעלה