צפון איטליה - מדריך לנבוכים

צפון איטליה - מדריך לנבוכים

בוקר טוב חברים,
בסוף אוקטובר אנחנו נוסעים לאיטליה לשבוע.
נוחתים במילאנו ביום שלישי וממריאים ממנה בשני שאחריו.
אנחנו לא מכירים את איטליה בכלל ולא התחלנו בכלל לתכנן את הטיול - ובשביל זה אני פונה אליכם.
אשמח להמלצות, הכוונה וטיפים. כל מידע יעזור לי מאד.
בגדול חשבנו שהכי נכון עבורינו זה ליסוע לצפון (לאגמים) מיום שלישי עד חמישי, בשישי שבת להיות בונציה (חשוב לציין שאנחנו שומרי שבת. אם יש טיפים לשבת בוונציה - אשמח מאד לשמוע), ובראשון לעלות שוב למילאנו.
אודה מאד מאד לתובנותיכם.
יום מקסים!

לא בטוח שאגמים בסוף אוקטובר זה רעיון טוב

לפחות לא לקביעה מראש. הימים קצרים, קר יותר, אני לא יודעת עד כמה פועלים שירותי התיירות, זה מחוץ לעונה. אולי אפשר להחליט על כך כמה ימים לפני הטיול אבל 3 שבועות מראש לא הייתי קובעת טיול שאינו עירוני. הייתי מחלקת את הלינה לוורונה ווונציה (וכמובן, לנה בתוך ונציה ולא מחוצה לה) ואם מזג האוויר היה מאפשר זאת, הייתי נוסעת ליעד כמו האגמים מוורונה.

לבדוק מזג אוויר 2-3 ימים לפני ורק אז להחליט על מקום לינה

יש לכם כבר טיסה, אז טיפה לפני הטיול אם אתם רואים שיהיה יפה באגמים, לנסות ללון שם. אם לא, להזמין מקום לינה בעיר. את ונציה סכמו לכם מראש - עכשיו, הרגע הזה, הזמן שלכם קצר ביותר לקביעת מקום לינה בוונציה - ואת מה שלפני תשאירו להחלטה ימים ספורים לפני הטיול. יש בזה סיכון אבל אולי זו הדרך.

או שמראש תקבעו כמה ימים ללינה בוורונה, הנה מלון נפלא:
http://tinyurl.com/pp9kq3t
קודם כל היא עיר נפלאה לגלות לאט, תוכלו לעשות הליכות נהדרות לאורך הנהר, זה פתוח, אוורירי, נוף נהדר לטיול ראשון. וממנה תוכלו לבקר בכמה ערים קטנות נהדרות (שזה דבר טוב לעשות בימי גשם), יש קווי רכבת ישירים אליהן והנסיעה קלה וזולה, ואפילו יש רכבת קצרה עד אגם גרדה ומשם אפשר לקחת מעבורת לסירמיונה (אם המעבורות עובדות בזמן זה של השנה). או שאם יהיה יפה, תקחו רכב ליום אחד אולי ותסעו לאגם גרדה.

כאן יש שרשור שעוסק באגם גרדה באוקטובר (אפילו בסוף החודש)

הוא משנת 2011, יתן לך מידע טוב, נראה לי, ואולי יעזור להחלטה:
http://www.tripadvisor.co.uk/ShowTo...4730823-Lake_Garda_in_October-Lake_Garda.html

זה מעט דומה לחוויה שלי בשבוע שעבר באזור שיושב על הים התיכון בצפון איטליה. הייתי שם בסוף ספטמבר ואכן מסעדות וברים לאורך הטיילת, במקביל לים, היו סגורים בערבים אבל לא כולם. הטיילת היתה שקטה מאוד בערב וברור שזה לא המצב באוגוסט. לעומת זאת, מסעדות רחוקות יותר מהחוף היו מלאות גם בערבים, כולל הכיכר המרכזית של העיירה שבה שהיתי. אבל שם היה מדובר בסוף ספטמבר. בסוף אוקטובר בטח המצב קרוב למה שמתואר כאן לגבי אגם גרדה.

michal@gal

Active member
מנהל
אם קריר כדאי כבר לנסוע דרומה

אפשר לבלות 3 ימים בפירנצה.

תלוי מאיפה. ממילנו יש אליה רכבת ישירה, גם מוונציה, גם

מוורונה. אפשר גם לעצור בבולוניה בדרך, עוד אופציה נהדרת.

michal@gal

Active member
מנהל
לא נורא רחוקה

ומסעדות יהיו פתוחות גם בלילה.
עונת התיירות בפירנצה היא לאורך כל השנה, רק שבאוקטובר יהיה פחות עמוס ופחות חם מאשר בקיץ.
אפשר לקנות את כרטיס פירנצה ואז לטייל בחופשיות בין כל האתרים שבעיר.

למעלה