קמבודיה וויטנאם

MOVEREP

New member
קמבודיה וויטנאם

אהלן

האם בקבמודיה וויטנאם ניתן לשלם בדולרים או פשוט להגיע ולהחליף כסף למקומי בשדות התעופה שם?
אמרו לי שבקמבודיה משתמשים בדולרים ועדיף לבוא עם דולרים קטנים.

בנוסף האם בטוח להסתובב בויטנאם וקמבודיה לבד בכללי כולל בלילות? איך הביטחון האישי שם?
בנוסף האם מישהו עשה את הרכבת לילה הזו ל SAPA שחולקים קבינה עם עוד שלושה אנשים. זה בטוח?

תודה

T o m c o

Member
מנהל
מהזכור לי מלפני חמש שנים בויאטנם ניתן לשלם
גם בדונגים וגם בדולרים.
במידה ומשלמים בדולרים - עדיפות לדולרים בשטרות קטנים שכן עוד אם יהיה ניתן בדונגים בהרבה מקרים.
אופציה אחרת, שאני העדפתי יותר היא המרת דולרים בשטרות גדולים או משיכה מהכספומט הקרוב שטרות של דונגים ושימוש בהם.
&nbsp
רכבת הלילה לסאפא, מהזכרון שלי לא הייתה בעיה עם חלוקת הקבינה עם שלושה אנשים נוספים, כל מי שהיה איתי בקרון היו תיירים.
מבחינת ביטחון אישי, לא זכורה לי איזשהי בעיה או חשש להסתובב בלילה לבד או בכלל..
&nbsp

נסענו ברכבת לסאפא. ראינו בזה חוויה שלא תשכח. היום כבר נפתחה

האוטוסטראדה והדרך נמשכת כשעה וחצי.
אני אישית חושבת שהנסיעה ברכבת היא חוויה ולא צריך לוותר עליה .

צביקה101

New member
פרט לתשובות שכבר קיבלת וכולן נכונות, בקמבודיה

משלמים רק בדולרים. אמנם יש מטבע מקומי (ריאל) אבל כולם (כולל המקומיים) משתמשים בדולרים. רצוי לבוא עם שטרות קטנים בלבד.

MOVEREP

New member
תודה וגם מחזירים לך עודף בדולרים?

לגבי וייטנאם עדיף להחליף בשדה התעופה כסף עם הנחיתה?

תודה :)

T o m c o

Member
מנהל
ככלל עדיף לרוב להחליף בשדה התעופה את הסכום הקטן ביותר ההכרחי
לנסיעה לעיר הקרובה, ברוב המקרים המרת מטבע בשדה התעופה הינה בשער נמוך יותר מהשער שתוכל למצוא במרכזי הערים, היות ולרוב ישנו צורך להחזיק כסף מקומי מרגע הנחיתה לפחות על מנת להגיע לעיר, ישנו צורך להחליף סכום, כלשהו, למטבע המקומי.
&nbsp
(אתן כדוגמה את בנגקוק בפעם האחרונה שביקרתי בה, בנחיתה בשדה התעופה המרתי 50 דולרים לבהאט, סכום שיספיק לי על מנת להגיע לבנגקוק עצמה ואף יותר מזה (לעצור ב7Eleven הקרוב למלון לקנות מעט דברים, שתיה משהו אכיל וכו'), השער לפיו הומר הכסף היה השער שלפיו בערים ממירים את השטרות הקטנים (1-20), שהוא נמוך מהשער בו ממירים את השטרות הגדולים (50-100) - אם אני זוכר נכון בשדה התעופה השער היה בזמנו, 27 בהאט לדולר לשטרות הקטנים, 30 לשטרות הגדולים, ואילו בעיר היה 30 לשטרות הקטנים ו34 לגדולים. (כמובן המספרים היו לא שלמים, עיגלתי במקרה הזה). הפרש שהוא לא גדול, זה נכון, אבל בסכומי המרה גדולים לדעתי חבל..)

צביקה101

New member
לגבי קמבודיה - כן. כולם עובדים עם דולרים

לגבי ויטנאם השער הרשמי הינו כ - 22,000 דונג לדולר.
אתה בהחלט יכול להחליף בשדה התעופה. אין הבדל בין הבנק בשדה לבנקים בעיר (מדינה קומוניסטית, לא לשכוח). אבל...
היות וכולם עובדים גם עם דולרים הרי שהשער שעובדים איתו בכל מקום (חנויות, שווקים, מסעדות וכד') הינו 20,000 דונג לדולר. יש מקומות (בתי מלון, וכד') שיקפידו יותר אבל בעיקרון תוכל להסתדר יפה עם דולרים לפי 20,000 שונג לדולר.

צביקה101

New member
אגב, חוץ מהאנוי, סייגון ודאנאנג אני מסופק מאד

אם בכלל תראה בנקים. תנסה לצאת מהארץ עם כמה שיותר שטרות קטנים (של דולר או שניים).

MOVEREP

New member
שתיהן קומוניסטיות לא?

גם ויטנאם וגם קמבודיה או שאני טועה?
אז רגע לא הבנתי בויטנאם להחליף בשדה ולקמבודיה להגיע עם דולרים קטנים ולנסות להסתדר איתם? הבנתי נכון?

צביקה101

New member
קמבודיה ממש איננה קומוניסטית.

הקומוניסט האחרון שם היה פול פוט בשנות השבעים.
וויטנאם אמנם קומוניסטית אבל בדרך כלל לא מרגישים זאת שם. זו מדינת שוק מקצה אל קצה.
הבנת נכון. בוויטנאם תחליף 100 דולר לדונגים (לא יותר) ותסתדר עם דונגים ודולרים. אם תצטרך תחליף עוד דולרים בבנק (אם תמצא) או בבתי מלון. ברוב המקומות יחשבו לך את הדונגים לפי 20,000 דונג לדולר.
בקמבודיה רק דולרים. רצוי קטנים. ברוב המקומות אפילו לא ראו איך נראה שטר של 100 דולר.

MOVEREP

New member
תודה צביקה

ואיך החישוב של הכסף בקמבודיה לדולר?

למעלה