אנגליה/אירלנד עם פעוטה

TheSegal

New member
אנגליה/אירלנד עם פעוטה

שוקלים לנסוע באביב לטיול של כשבועיים לאנגליה או אירלנד (2.9)
מישהו התנסה בטיול כזה? עדיף טיול כוכב? טיול עם רכב?
טיפים ועיצות יתקבלו בברכה

urilei

New member
באנגליה לא, עם פעוטה כן

הנושא של טיול כוכב או לא-כוכב פחות רלוונטי לפעוטה, אלא כמה גמישים אתם וכמה אתם יודעים להתארגן ולתקתק עניינים. אם כשאתם מגיעים למלון/דירה חדשים לוקח לכם שעתיים לפרוש את הדברים וכשאתם עוזבים לוקח לכם חצי לילה לארוז גם אם הייתם במקום רק יומיים - אז עדיף להתבסס יותר על כוכב ופחות על מעברים תכופים. אם אתם יודעים לקפל הכל ולזרוק את עצמכם לאוטו תוך חצי שעה - אז אפשר לעבור מקום כל יומיים...
שבועיים זה די הרבה לשהות בנקודה אחת באופן כללי, אז עדיין אפשר לחלק. אני הגעתי עם עצמי למסקנה שבטיול עם פעוטה (ובכלל) אני מעדיף לא לשהות בנקודה אחת פחות מ-4-5 ימים כי המעברים גוזלים המון המון זמן ואנרגיה. אבל זו הגדרה אישית שלי. יכול להיות שבשבילכם מעבר כל יומיים זה סבבה או שגם שבוע זה מעט בשבילכם...
פעוטה בהחלט הופכת כל אחד מאיתנו לקצת פחות נייד, השאלה היא כמה...
לגבי רכב - אחד הטיפים החשובים ביותר שאני יכול לתת לך בהקשר לשכירת רכב היא להביא כיסא בטיחות מהבית. פעוטה בגיל הזה (2.9? זה הגיל?) כבר לא ממש חייבת עגלה בטיול רכב כך שאם זה כרוך בעלות חריגה נוספת בטיסה - אפשר לא להביא עגלה אלא רק כיסא בטיחות. מה שזה אומר זה שמאוד לא רצוי לערבב תחבורה ציבורית ורכב שכור באותו טיול כשמטיילים עם ילדים קטנים. או שמטיילים בתחבורה ציבורית בלבד, או שלוקחים רכב בשדה תעופה ומחזירים בסוף הטיול. שכירת כיסא בטיחות מחברת ההשכרה היא גם יקרה להחריד וגם בעייתית מאוד מבחינת התאמה לילד, מבחר, או נזק לכיסא.
אם אתם מתכננים לטייל עם רכב בטבע כדאי להצטייד במנשא-גב נוח לגיל הזה. מנשאי ילקוט (כמו סאפי, יאמו, ארגו) נוחים לגיל הזה, או מנשאי טיולים ייעודיים (אני לא אוהב אותם, הם מגושמים ומסורבלים לטעמי).

TheSegal

New member
תודה רבה

אני מהמתארגנים המהירים אז אין בעיה ואכן הילדה תהיה בת 2.9 באביב
איפה הייתם בארופה?

urilei

New member
עם הילדה

היינו ב:
- רומא
- בודפשט-ברטיסלבה-וינה
- מילאנו-פירנצה-טוסקנה
בקרוב שוב בווינה.

אוליב י

New member
זה די אינדיבידואלי

אנו היינו עכשיו באנגליה, עם כמה ילדים ואחת מהם בת 3 [וגם בפעמים קודמות היו לנו ילדים בגיל זה].
&nbsp
באופן כללי עם ילדים אני מעדיפה כמה לילות במקום אחד, פחות לארוז-לפרוק.
&nbsp
רכב - תלוי מה אתם רוצים לעשות. אם הטיול עירוני, אין צורך ברכב. אם הטיול כפרי, יהיה קשה בלי רכב.
בכל מקרה ממליצה בחום לקחת את כסא הבטיחות שהילדה רגילה אליו. בגיל הזה זה עדיין ללא עלות נוספת בכל חברות התעופה שיצא לנו לפגוש [כולל לואו קוסט].
קחו בחשבון את הנהיגה בצד שמאל.
&nbsp
אני ממליצה לקחת מנשא. אנו משתמשים במנשאים כמו ארגו או מנשאים סיניים וזה מה שהילדים רגילים והיה להם ולנו נוח, זה מנשא שאפשר לקפל ולהכניס לתיק והוא לא שוקל הרבה [לא מנשא טיולים גדול] אבל גם זה עניין של העדפה.
&nbsp
עוד דבר שצריך לדעת זה שבאנגליה תמיד, תמיד תמיד, יכול לרדת גשם. הצטיידו בהתאם במעילי גשם שניתן לשלוף וללבוש. יהיה מבאס להסתובב רטובים כל היום.
האביב באנגליה לא כמו האביב אצלנו - קר יותר. כמו תחילת החורף, קחו בחשבון מבחינת הביגוד.

TheSegal

New member
תודה!

אפשר לשאול מה היה המסלול שלכם?
ואם יש אטרקציות מתאימות לגיל?

אוליב י

New member
אנו היינו חמישה ימים בוויילס וחמישה ימים בלונדון

לא מחפשים אטרקציות בכלל, גם לא לגדולים יותר.
הלכנו לאן שרצינו - איפה שחשבנו שיהיה נחמד ומענין לרוב המשפחה - הקטנה פשוט הצטרפה והשתלבה.
כך עשינו גם כשהיה לנו ילד אחד וגם שניים.
בעיני בגיל שלוש הם לא צריכים שום אטרקציה. אוטובוס קומותיים זו אטרקציה, רכבת זו אטרקציה, כבשים ופרות וסוסים בחלון של הרכב זו אטרקציה. כל מה ששונה הוא אטרקציה בשבילם.
הדבר היחיד ששינינו בגלל הילדים זה הקצב של הטיול - שמתאים לילדים, ליכולות ההליכה שלהם ולזמנים שבו הם מתעייפים.

למעלה