השכרת רכב בחו״ל

maayan309

New member
השכרת רכב בחו״ל

אנחנו טסים לרומניה בסוף ספטמבר ורוצים להשכיר רכב ל-5 ימים. זו פעם ראשונה שאנחנו שוכרים רכב בחו״ל ויש לי כמה שאלות ותהיות שאשמח לקבל עליהן תשובה:
1. כמה זמן מראש כדאי להזמין את הרכב?
2. יש ״ביטול חינם-שלם אח״כ״ כמו בבוקינג?
3. מה כדאי להוסיף למחיר הבסיסי מעבר לביטוח החזר השתתפות עצמית? ואיך זה עובד הביטוח הזה?
4. עד איזה גיל יש תוספת תשלום (נהיה שני נהגים- אחד בן 29 ואני בת 23 ויש לי רשיון כבר 5 שנים)?
5. אתרים/חברות מומלצות להזמנה ספציפית בבוקרשט ברומניה?

דניאלה1311

Active member
מנהל
יש לי כמה תשובות
1. להזמין רכב? אפשר להמתין עד שבוע לפני הטיסה
2. רוב החברות גובות משהו בין 10 ל-15 דולר דמי ביטול
3. יש חברות שאינן מבטחות ביטול ביטוח השתתפות עצמית אלא רק החזר, צריך לשים לב.
במקרה של החזר, אתם משלמים את התיקון או ההשתתפות העצמית עד לגובה ההחזר
ומקבלים בארץ את ההחזר מחברת הביטוח או השכרת הרכב.
4. צריך לבדוק
5. אין לי מושג

maayan309

New member
תודה על התשובות!

זוכרת במקרה שמות של חברות שבהן לא צריך לשלם כלום אם קורה משהו לאוטו (בלי התעסקות של לשלם ואז לקבל אחרי זה בארץ החזר)?

לאונידס

Active member
איך נראה לך תשלום של 45,000 שקלים

במקרה של תאונה לאוטו גם אם שילמת ביטוח נגד תאונות כולל ביטול השתתפות עצמית?
הבאתי לפורום הזה להערכתי לפני פחות מחודש קישור למקרה כזה שקרה עם שלמה סיקסט אבל יש כנראה בעיה גם עם חברות אחרות.
אם מעניין אותך תעשי חיפוש.
&nbsp
1. אם אין דמי ביטול או שדמי הביטול זניחים אני הייתי מזמין הרבה זמן מראש.
.אם המחירים עולים אני אשמח שהזמנתי, אם ירדו מבטל ומזמין מחדש.
אם התוכניות משתנות גם כן משנה בהתאם.
&nbsp
2. לא מכיר ממש כמו בבוקינג. מכיר סוכנים מחו"ל (אינטרנטים) שלוקחים מקדמה אבל אם מבטלים אז מחזירים אותה למעט שני אירו דמי ביטול.
צריך לבדוק את החוזה מול כל סוכן זכיין.
גם אם מוכנים לבטל ולהחזיר את הכסף אני ממליץ לבדוק את מנגנון החזרת הכסף. האם מדובר בהקשה על כפתור באתר האינטרנט (כמו בבוקינג) או מדובר ב"נחזיר עוד 60 ימים, בעצם אלו 60 ימי עסקים, אם זכרנו לדבר עם מחלקת הנהלת חשבונות (טוב אז שכחנו)......אי"ה"
4. יש חברות עד גיל 24, יש עד 21, תלוי....
5. לא יודע אבל ממליץ להבדיל בין סוכן זכיין שאצלו תעשו את ההזמנה וחברת ההשכרה ממנה תקבלו את הרכב, זה לא אותו הדבר

לאונידס

Active member
הסיפור שאני מתיחס אליו לא יגיע לבית המשפט

הגברת עשתה המון רעש ברשתות החברתיות ונראתה מאוד רצינית בכוונתה להגיע לבית המשפט.
לא יודע מה מהדברים גרם לחברת שלמה סיקסט להחליט לותר על המצליח הזה, אבל כמובן הם ויתרו רק לה ולפנים משורת הדין. שום דבר לא מבטיח שהחברה הזו או חברה אחרת תנסה את המצליח אצל הלקוח הבא.
&nbsp
מה שאומר שמי שחושב שהוא שילם את "כל הביטוחים" כולל "ביטול השתתפות עצמית ולא החזר" לחלוטין לא במצב של " לא צריך לשלם כלום אם קורה משהו לאוטו".
בהחלט עלולה להגיע תביעה של עשרות אלפי שקלים.

maayan309

New member
עברתי על השרשור בפורום

ועל השרשור הגדול יותר בפורום של למטייל.
לא מצאתי שם מידע מועיל מעבר ללשקר אם עשית תאונה ולפי מה שהיה רשום זה יכול לקרות בכל החברות.
הפתרון היעיל היחיד הוא פשוט לא לשכור רכב, אז זו לא ממש אופציה.... אבל תודה בכל מקרה על ההפנייה. מקווה שלא יקרה כלום ואם כן- נאשים את הנהג האחר.....

לאונידס

Active member
ניסיתי לענות לך על השאלה שלך:

"שמות של חברות שבהן לא צריך לשלם כלום אם קורה משהו לאוטו", אין חיה כזו.
&nbsp
צר לי שלא מצאת מידע מועיל,

Nרב

New member
לא תמיד כדאי לחכות להזמנה שבוע לפני

יש מלאי והוא נגמר בתקופות שיא
לדעתי הכי כדאי להזמין בארץ - לעשות השוואת מחירים בין סוכנויות ולהזמין מראש
יש גם לשים לב לא להתפתות להצעות שדרוג כשמגיעים לקחת את הרכב...

oren1947

New member
צור קשר עם החברה הזאת..liad

הקש בגוגל liad rent car
מדברים עברית ויעזרו לך בכל בהנחה רצינית.
בקש לשוחח עם איתי[ישראלים]

oren1947

New member
ליעד liad בבוקרשט,הביאו לנו את הרכב בידי נהג בשעת לילה

ההתקשרות היתה מהארץ..בנינוחות..בעברית..
לטרמינל.
נסענו משם בנחת..

הבעיה נרחבת ביותר

כאשר יותר ויותר חברות עושות הכל לקחת כמה שיותר ולתת מה שפחות, כולל במרמה.

הנושא של השכרת רכב בחו"ל הוא די מורכב מחד, ודי פשוט מאידך.

1. חובה לקרוא את הטופס הנקרא "תנאים כללים" שם מסתתרות כל המלכודות וההונאה, לקרוא היטב ולהבין מה קוראים.

2. המונח סי-די-דבל יו ידוע שהוא מייצג ביטוח מלא, ובתוספת המילה סופר, הוא מכסה גם ביטול השתתפות עצמית.

3. כבר אמרתי לפני שנים, שהעובדה שדורשים כרטיס אשראי כאשר מישהו עושה ביטוח מלא כולל ביטול השתתפות עצמית, זה כבר פתח לאפשרות של הונאות עתידיות.

4. רכב שעושים עליו את כל הביטוחים, והוא לא כולל שמשות,צמידים, טיפלט, מפתח וכו, זו חברה שלועגת ללקוח, כי למעשה פרט לשלדת הרכב, זה לא מכסה דבר, ומעשית, אין ביטוח. הלקוח משלם סתם.

5. בקרות עבירת תנועה, זה לא עניינה של החברה אלא זה בין המשטרה לנהג.

6. התרגיל המכוער של חברה ישראלית שעוסקת בהשכרת רכב בחו"ל וטוענת שהיא רק מתייכת, היא טענה מגוחכת, שעליה ניתן כבר פתרון ב-2013 כאשר מישהו עושה עיסקה דרך סוכן ישראלי, הסוכן אחראי לאפל בכל בעיה, ולא להפנות את הלקוח לשום מקום. (וזו הסיבה שלמשל כאשר אני רוצה כרטיס טיסה, אני בודק את ההצעות באינטרנט ומדפיס והולך עם זה לסוכן הישראלי.

7. קראתי את פסק הדין לגבי יורוטריפ-
א. לא ברור לי עד כה אם בחוזה של הלקוח היה כיסוי מלא או כולל ביטול השתתפות עצמית super cdw
ב. שאמרתי , עבירה על חוקי איטליה איננה עניינה של החברה אלא היא בין הלקוח למשטרה, ואם בגלל זה בטלים הביטוחים, לא משכירים רכב מחברה זו
ג. שובר ההשכרה הינו בהחלט חוזה בין החברה בארץ ללקוח
ד. החברה איננה מתווכת בלבד
ה. אם החברה טוענת שיש הבדלים בין החוזים בארץ ובחו"ל, יש לספק ללקוח העתק מראש כדי שיוכל לקרוא ולהיערך
ו. החברה היתה צריכה לספר ללקוח הסבר על מיהות הביטוחים באופן ברור.

8. כדאי מאוד לברר את כל הפרטים הללו לפני השכרת הרכב, ואם יש תנאי שליליים, לעבור לחברה אחרת. כן אני יודע שזה מחייב טירטור, אבל כשמצאת את החברה המתאימה, יש לך אותה להבא. מי שמתעצל לערוך סקר שוק, שלא יתפלא שהוא משלם מחיר כבד.

9. פעמים רבות כבר הצעתי להקים ע"י הגולשים, "פול" של חברות או סוכנים אמינים בחו"ל, ואף אחד לא מוכן להרים את הכפפה.

ויש גם חברות שמתנהגות אחרת.
כמו החברות הוותיקות בכרתים, למשל חברת "זקרוס טורס" מעיירת התיירות לימאני-חרסוניסו (עם סניף בחאניה).
אין להם שום טריקים ושטיקים. החוזה כתוב על חצי עמוד בלבד. ההסתייגות היא רק אם התנהגת כלפי הרכב בדרך לא מקובלת וגרמת נזק לרכב (נורות חום דולקת ואתה ממשיך לנהוג עד שהלך המנוע), לא כולל אם גרמת נזק כתוצאה מנהיגה בשיכרות או תחת השפעת סמים. וזהו.

ביטוח מלא כולל ביטול השתתפות עצמית, הינם בדיוק כמו שהם נשמעים.
אשתי גרמה נזקים לרכב, אני גרמתי מידי פעם לנזקים בנסיעה בכל מיני חורים בשטח, ומעולם לא באו אלי בטענות.
גלגל התפוצץ, ביקשו שקנה חדש ולהביא להם את הקבלה ושילמו לי את המחיר מלא במזומן מיד.
אין אצלם שום הסתייגות מנזקים כל שהם ברכב (בעיה עם שמשות,צמיגים וכו), הרי לשם כך יש ביטוח.
אם שילמתי את מחיר ההשכרה במעמד חתימת החוזה במזומן , הם לא צריכים את כרטיס האשראי שלך (!) כי הרי הכל מכוסה בביטוח.

לא פלא שלמרות שלחברה הזו יש 220 כלי רכב, קורה בעונה שאין להם כלי רכב בימים מסויימים, והם לא מוכנים לקחת מחברה אחרת, כי הם אחראים לתקינות כלי הרכב שלהם.
גם קרה לי שבעת שביתת מובילי הדלק נתקעתי בלי דלק, הם הגיעו עם מיכלית קטנה ותידלקו וגבו רק את מחיר הדלק.

זו חברה עם הפנים ללקוח ולא לארנקו.....

Yonatangil

New member
לדעתי

כמה שיותר זמן מראש (להוריד את זה מרשימת הדברים שצריך לעשות, במקום עוד משהו בדקה האחרונה).
ברור שלשלם על ביטוח!
דרך חברה ישראלית (לא הייתי רוצה לפתור בעיה מול נציגי שירות מהחברה הרומנית ולא חסרות בארץ חברות טובות - לי יש ניסיון טוב עם אלבר, אבל יש הרבה חברות שנחשבות מצויונת).
עוד דבר שבדרך כלל אנשים מחמיצים - אם אתה מזמין מחברה ישראלית, תסגור את הפרטים בטלפון מול נציג שירות ולא באימייל. לדעתי זה מגדיל את הסבירות שתקבל את מה שהזמנת.
&nbsp
תהנו!

vjoded

New member
זהירות מחברת TOP Rent-a-Car בבולגריה

בעקבות המלצות עליהם באתר "למטייל" שכרתי מהם בסאני ביץ'
מכונית רנו טוויזי חשמלית עם 2 מושבים.

כשלקחתי מהם את המכונית הם לא איפשרו לעשות ביטוח עם ביטול השתתפות עצמית.

החוזה היה בבולגרית בלבד, ללא עותק באנגלית.
הם חייבו את כרטיס האשראי שלי בפקדון של 75 אירו, בנוסף לעלות ההשכרה.

צלמתי בוידאו ובסטילס את "הנזק החמור" ואת הויכוח איתם באנגלית העילגת שלי.

בזמן ההשכרה עשיתי כמובן סיבוב בדיקה יסודי מסביב למכונית ולא מצאתי שום פגם.

כמובן שבמשך היומיים של ההשכרה נהגתי בזהירות, לא עליתי על מדרכות, ולא עשיתי תאונות.

בגלל מצוקת חניה באזור+הצורך לטעון את המכונית כל 60 ק"מ, לאחר כל נסיעה חניתי וטענתי את המכונית במגרש תחנת ההשכרה.

הנסיעה הכי ארוכה שעשיתי הייתה מSunny Beach לPomorie
20 ק"מ לכול כיוון וכשחזרנו נשאר רק 22% טעינה בסוללות המכונית.
https://www.google.co.il/maps/dir/P...0x40a69922ffe0d295:0x87bb3a9427895af5!1m0!3e0
בחניה של המלון אין שקעי חשמל לטעינת המכונית.

ביום האחרון, בבוקר כשרציתי להחזיר את המכונית(היא כבר הייתה מהלילה בתחנת השכרה, בחניה ובטעינה, רק היה צריך לעשות את הפרוצדורה של זיכוי הפיקדון+החזרת המפתחות).
קבלתי טלפון מהם שיש "נזק חמור" ושהם יורידו לי "רק" 30 אירו מהפקדון.

מה הנזק? חתיכת פלסטיק קטנה שחורה, ללא שום שריטה, שבר או סימני פגיעה, שפשוט לא ישבה במקומה בצורה מושלמת, בתחתית הרכב בצד שמאל, בין הדלת לגלגל הקדמי-שמאלי.

אין לי ספק שהנזק הזה לא היה באשמתי, אולי נגרם על ידי השוכרים הקודמים ופספסתי אותו מרוב שהיה מינורי, או חמור מכך, חבלה מכוונת של עובדי החברה, בזמן החניה במגרש שלהם, על מנת לעקוץ אותי.

כל מה שהם צריכים לעשות על מנת "לתקן" את "הנזק", זה להרים את המכונית על ג'ק לשחרר ולהבריג מחדש בורג בתחתית הרכב.

אבל הם התעקשו לחייב אותי 30 אירו, צחקו לי בפנים, כשראו אותי מצלם.

oren1947

New member
פעם ראשונה שאני רואה החזרת רכב שכזאת..

סיומו של טיול ארוך בדרום פורטוגל..אני מגיע לתחנת ההשכרה בעיר ליסבון,שעת צהרים..ניגש אלי גבר עם מחברת,מעיף מבט למספר הרכב..רושם במחברתו משהו..וכשאני נותן לו את המפתח אני שומע ממנו good day ,וניפנוף לשלום..זהו סיימנו את ההשכרה והלכנו משם

יורופקאר

vjoded

New member
בעבר היה לי מקרה דומה בארץ עם רכב ממקום עבודה

בשנת 2008, הייתי טכנאי כבלים הוט, כשהתפטרתי החזרתי את הרכב לסניף חברת SUNCAR ברחוב הירקון בת"א ועשו לי את הקטע הזה, אז זה לא יצא מכיסי.

למעלה