טיסות לחו"ל

shaiadi

New member
טיסות לחו"ל

אהלן,
אני טס עם חברה ואני ממש לפניי הזמנת הכרטיסים,
האם יש דברים חשובים שעליי לוודא עם סוכנת הנסיעות?
להניות דעתי היא נתנה לנו דיל דיי טוב, 1050 דולר הלוך לגוואטמאלה חזור מניו יורק (יש לי ויזה).
כל ענייני הביטוח וכאלה? מפחד לפספס משהו.
היא גם אמרה שכל שינוי במועד או במיקום חזרה יעלה 100$ נוספים, נראה לי לגיטימי..
בנוסף, בחזור יש טיסה שהקונקשן שלה פחות משעה, הסוכנת הרגיעה אותנו שאין מה לדאוג והחברה מחוייבת לדאוג לנו במקרה ונאחר לטיסה.. מה אתם אומרים?

דניאלה1311

Active member
מנהל
לגבי הקונקשן הקצר
כדאי לברר מתי יש עוד טיסות המשך, שלא יצא שאם תפספסו את הטיסה תצטרכו לחכות 8 עוד 10 שעות בשדה.
הביטוח לא שייך לסוכן הנסיעות, אלא אתה צריך לדאוג לביטוח רפואי, פה לא הייתי סומכת על סוכן הנסיעות אלא
עושה את הברורים בעצמי. שינוי 100 דולר? בסדר.

Robin Sparkles

New member
מניסיון שלי

אפשר להספיק גם ב-20 דקות,אבל לא בטוח שיספיקו להעביר את המזוודה לטיסה השנייה

דניאלה1311

Active member
מנהל
20 רגע האם התכוונת למשל לניו יורק? שיקגו? אטלנטה?
איפה היה לך קונקשן של 20 דקות, אתה לא חושב שכדאי לציין זאת?
בכל נמלי הכניסה לארה"ב שעתיים וחצי זה המינימום כדי לעבור הגירה.
בשדות תעופה בארופה 20 רגע לא יעזרו לך. המינימום שראיתי היה 45 דקות וגם זה
לווה בשאטל, ריצות ודפיקות לב. אם המדובר על שדה קטנטן אי שם במרחבי הגלובוס
אולי 20 רגע יספיקו. אז הנסיון שלך הוא מאיפה בדיוק?

SPnage

New member
תלוי בשדה

הטיסה חזרה היא מניו יורק, אז כנראה שהקונקשן הוא באירופה ואין ביקורת דרכונים.
לכל שדה תעופה יש זמן קונקשן מינימלי, מומלץ לבדוק את זה. בשדה התעופה של וינה למשל מאפשרים 30 דקות, ברוב השדות מדובר על לפחות 45 דקות או יותר. מדובר על מצב בו לא עוברים ביקורת דרכונים, אחרת נדרש זמן ארוך יותר.
כמובן שבקונקשן קצר תמיד יש את הסיכון של איחור בטיסה הראשונה, אני מסכים שכדאי מאוד לבדוק מתי הטיסה הבאה יוצאת כדי לא להתקע בשדה יום שלם.

shaiadi

New member
בחזור הקונקשיין הוא במדריד

הטיסה מניו יורק למדריד וממדריד לארץ, במדריד הבנתי שיש שדה תעופה מאוד גדול.
אבל הנחיתה וההמראה מאותו הטרמינל, ושתי הטיסות של אותה החברה. הסוכנת אמרה שאם החברה אפשרה לקנות את הכרטיס כנראה שהכל בסדר, נשמע לי הגיוני שגם אם הטיסה למדריד תתעכב הם יאחרו את ההמראה של הטיסה ממדריד לארץ לא?
&nbsp

דניאלה1311

Active member
מנהל
סביר להניח שאם היית ראש ממשלת ישראל
או שליט סעודי נכבד או מבית המלוכה הבריטי היו מעכבים את המטוס עבורך ועבור
האחרים בפמליה שלך שאחרו לנחות. אבל, מכיוון שאינך כזה (סליחה אם טעיתי),
לא מחכים. עשרים רגע נראה לי לא הגיוני. כשאני מזמינה כרטיסי טיסה אני בודקת מרווחי
זמן ופשוט מזמינה טיסה יותר מאוחרת. אמרת אותו טרמינל ואותה חברה ולמרות זאת
המטוס אמור לנחות, לפתוח דלתות, הנוסעים צריכים לצאת, להכנס לטרמינל ולחפש את הגייט הבא.
אבל לא רוצה לדכא אותך, אולי הכל יעבור בשלום. ספר לנו כשתחזור.

הסוכנת תמכור לך כליה תיכף העיקר תקנה

בגלל זה אי תמיד עושה מרווח של שעתיים לפחות בין קונקשנים כי לא מחכים לאיש.

רזאי

New member
הייתי מבררת עם סוכן נוסף.

אולי הדיל טוב, אבל היא ממש לא מתחשבת בכם. אתם אלה שתצטרכו לחכות שעות בשדה תעופה זר בגלל שאחרתם לטיסה הבאה. במקרה הכי טוב, אתם תרוצו כמו משוגעים, תספיקו לעלות על המטוס ותגיעו בלי המזוודות. היא תקבל את העמלה שלה, וזה כל מה שמעניין אותה.

מ א1

New member
סלח לי אבל הסוכנת שלך לא מקצועית וחוסר המקצועיות יקלקל לך

לכל חב' תעופה וכל שדה תעופה יש חוקים של כמה זמן מינימום קונקשן! סוכן מקצועי אמור לדעת לבדוק את המינימום קונקשן ולא למכור לך כרטיס שלא עומד בצנאי המינימום הזה.
הסוכנת הרי לא תהיה איתך במדריד כשתגיע לטיסה ויתברר שהטיסה יצאה כבר! איני יודעת באיזו שעה זה אמור להיות ,אבל, להתחיל לחפש את הסוכנת שתדאג לך לטיסה חלופית שהיא הבטיחה
בשעות שמשרד הנסיעות סגור או בלילה או בשבת יעלה לך בהרבה עצבים ואולי גם כסף... תחשוב טוב לפני שאתה סוגר עסקה כזו עם סוכנת נסיעות כל-כך לא מקצועית. חבל שהטיול יתקלקל בגלל
פאשלות של סוכנת שרק רוצה למכור לך משהו ואחריה המבול...

תומלול

New member
לנו סוכנת נסיעות אמרה שהחברות חייבות לתת מינימום שעה קונקשן.

אגב, סיפור שהיה לנו לפני 20 שנה בקנדה. טסנו מונקובר לישראל דרך טורונטו.
מונקובר לטורונטו - טיסה מקומית
מטורונטו לישראל - טיסה בינלאומית
קונקשן של שעה ועשר דקות הפך ל- 40 דקות (כן, אייר קנדה) שבהן רצנו בטירוף בערך (ובהגזמה...) 500 gates.
האירוניה היא שחבר שלנו טס יום קודם. גם אז הטיסה מונקובר אחרה והוא הגיע ברגע האחרון לטיסה לישראל. יצרנו קשר עם אייר קנדה ושאלנו על הקונקשן הקצר. התשובה היתה:
There's plenty of time...

למעלה