התייעצות - הריביירה הצרפתית או קוסטה ברווה

Pinukee

New member
התייעצות - הריביירה הצרפתית או קוסטה ברווה

שלום לכל חברי הפורום,

אני ואישתי מחפשים חופשת ירח דבש (התחתנו לפני כחודש). אנחנו חושבים על איזור אמצע-סוף יוני. סוג החופשה שאנחנו מחפשים היא שילוב של בטן-גב עם טיולים בנופים יפים ובערים ועיירות נחמדות. התכנון הוא לקחת מלון סטייל קלאב שכזה, עם בריכה ופינוקים אבל לא הכל כלול (לא כמו ביוון, תורכיה וכו'), כך שנוכל להיות גם במלון ולבלות בבטן-גב וגם נשכור רכב ונצא לטיולים באיזור. משך החופשה המתוכננת כ-10 ימים.
הסתכלנו על הרבה יעדי חופשה ולבסוף צימצמנו את יעד החופש ל-2: הריביירה הצרפתית וקוסטה ברווה (ספרד). אני פונה אליכם בפורום על מנת שתוכלו לעזור לנו להחליט בין השניים. דבר ראשון - האם המקומות הללו מתאימים לסוג החופשה שאנחנו מחפשים? ודבר שני והעיקר - איפה עדיף? איזה המלצות יש לכם על כל מקום או דברים פחות טובים להגיד על מקום זה או אחר? טיפים למיניהן?

אשמח לשמוע כל מה שיש לכם להגיד כי אני רוצה להחליט כבר

Nevo Ofira

New member
כמה נקודות

המים בקוסטה בראווה קרים מאוד מאוד . בריביירה נעימים (ים תיכון)
בשני רצועות החוף יש כפרים יפים , מוזיאונים , אבל לדעתי האוכל בריביירה טוב יותר , אך גם המחיר הריביירה יקרה יותר . כמו כן למשל ביקור בקוסטה בראווה מאפשר גיחה לברצלונה אחת מהערים היותר נחמדות באירופה . בריביירה הצרפתית תוכלי כמובן לקפוץ לניס וכמובן לשלב טיול בפרובאנס . בקיצור לדעתי מה שצריך לשחק תפקיד זה המחיר .
דרך אגב המלצה נוספת ברוח זאת היא קורסיקה - יעד נהדר לירח דבש וכיום יש טיסות ישירות מהארץ

jonbaum

New member
לא הייתי בקוסטה בראווה

רק אציין שגם בו מדובר בים התיכון ולכן אני לא יודע למה המים שם יותר קרים מאלה שבצרפת.
כן הייתי בריביירה. לגבי אוכל, האיכות של האוכל שם הולכת ביחס הפוך למספר התיירים. אם מצליחים למצוא מקום שאין בו הרבה תיירים, הסיכוי למצוא אוכל באיכות גבוהה (ומחיר יותר נמוך) עולה פלאים.

oren1947

New member
טיול במסלול נהדר ואם תרצו גם רומנטי..נהר המוזל

טיסה לגרמניה..רכב שכור..ברך נהר הריין[רידסהיים]צוק לורליי..מפגש הנהרות הגדולים-קובלנץ,ומערבה אל מסלול המוזל,הטירות הקסומות והיקבים

dudi4321

Member
מזל"ט

משום שהיתי רק בספרד אני ממליץ על הקוסטה ברווה.
טיול בברצלונה של יום יומיים מעולה. המון אטרקציות.
גם נסיעה לפיגרס למוזאון של דאלי זה חובה!
ותהנו.

zisales

New member
מאוהבת בריביירה הצרפתית. בברווה טרם יצא להיות

מבחינת מזג האוייר זה אידיאלי בתקופה הזאת לריביירה

Pinukee

New member
האם זה בכלל משתלם?

קודם כל, המון תודה לכולם על התשובות.

ניסיתי למצוא מלון שאהיה שלם איתו (4 כוכבים) והדברים היחידים שמצאתי היו בסביבות של 8000 ש"ח ל10 ימים וזה ללא ארוחת בוקר. אם מוסיפים ארוחת בוקר זה עוד 2000 ש"ח, להוסיף את הטיסה 4000 ש"ח והגעתי לכ-14 אלף שקל וזה רק על טיסה ומלון... בלי שום תוספת מעבר... אני מתחיל חשוב שזה יקר מידי ולא משתלם כל כך... מה אתם חושבים? יש לכם אולי אפציות אחרות שיכולות להתאים במחיר שיהיה קצת יותר נמוך (בסביבות 10-15 אלף לכל החופשה כולל הכל)?

oren1947

New member
חו'ל זול...וורנה בולגריה לחוף הים השחור

דילים מהגרופון,יעדים נחמדים מאד ואינם יקרים
לוטראקי יוון..ועוד
תתקשרי לדניאל מישראייר ותבררי אצלו
סקירה בסוכנויות תיור[אשת טורס...גוליבר..ויש עוד הרבה[טרווליסט]ואפילו אקלים תיירות בקריות

אודרי11

New member
אם יש לך כסף זה משתלם

אם אתה נכנס לחובות גדולים בשביל לממן את הטיול..זה לא משתלם.

בגדול, קוסטה בראווה יצא לכם יותר זול...

תותח9

New member
אפשר גם במחיר זול יותר

אנחנו שילמנו כ-800 דולר לאדם כולל טיסה, ל-5 לילות בקוסטה ברווה, מלון 4 כוכבים טוב מאוד, חצי פנסיון - באוקטובר. סביר שביוני יהיה מחיר דומה
אם תרצו יותר ימים זהי יהיה בוודאי יותר, אבל במקרה זה תגיעו ל-10 אלפים ש"ח

R750-Girl

New member
2000 שקל לארוחת בוקר?

בקלות אפשר לחסוך, כשקופצים לבית קפה קרוב (כמובן, כל אחד והגישה שלו לארוחות בוקר...)

Nevo Ofira

New member
לא חייבים 4 כוכבים

כלומר יש המון פנסיונים מלונות צימרים וכדומה בעלות נמוכה יותר . יש את אירבנד והום אווי שמאפשרים השכרת דירות בעלויות הרבה יותר זולות

galu80

New member
אני מעט התאכזבתי מקוסטה בארווה

לא היה יפה כמו שציפינו ועזבנו אחרי יומיים

תותח9

New member
שניהם מקסימים ומתאימים

בקוסטה ברווה תוכלו לפצל בין ברצלונה התוססת לבטן-גב בחוף, ולשכור רכב לטייל באיזור, אפשר לבלות שם בכיף 10 ימים, כולל אפילו גיחה לתוך צרפת. המחירים לא גבוהים במיוחד (יחסית לשאר אירופה)
ריביירה - הייתי פעמיים, אם כי לא בשנים האחרונות. בגדול - מקסים, שילוב נהדר של אוכל, תרבות, נוף וים. יהיה יותר יקר ככל הנראה, אולי גם החופים יהיו יותר צפופים.

יצא לי להיות גם פה וגם פה

אז נקודות למחשבה:
&nbsp
הרביירה הצרפתית
* הכי רומנטית
* קו חוף מהמם!
* אפשר להמשיך לריביירה האיטלקית
* בניס - מאוד קל להסתובב ולהתמצא בעיר
* ממש שמח שם ביום המוסיקה [21.6]
* תחבורה ציבורית מאוד נוחה וזולה.
* אין חול ים על החוף!!
&nbsp
&nbsp
בקוסטה ברווה
* מסעדות טובות יותר
* פחות אנשים מדברים אנגלית
* אין אין אין על שופינג בברצלונה..
* המרחקים בין יעדי התיירות גדולים יותר.
&nbsp
&nbsp
בשני היעדים יש מוזיאונים מעניינים

&nbsp

dudi4321

Member
לא בא לשבור את הבקשה שלכם

אבל יש זהה ממש ממש בקפריסין.
החופים המדהימים של אייה נאפה, חוף מקנזי בלרנקה וקפיצה לצד הטורקי שאין לי נסיון אבל שם החופים בתוליים ליד ומצפון לפאמגוסטה (מאגוסטה).

dudi4321

Member
ל-2

סופש ארוך של 4 ימים ולילות עלה פחות מ3000 ש"ח.
רכב, דלק, מלון, טיסות ואוכל.

למעלה