דנמרק-נורבגיה

Amber

New member
דנמרק-נורבגיה

היי, אני מחפשת המלצה או כיוון ממי שטייל/ה בדנמרק נורבגיה לגבי השילוב בין השתיים. אשמח מאוד לכל הכוונה :)

אנחנו זוג שלרוב יוצאים לטייל עם רכב- יוצאים יש מהשדה, לוקחים רכב ומטיילים בין הנקודות הנידחות במדינה בה בחרנו- ונותנים יום / יום וחצי אחרון לעיר המרכזית ממנה טסים חזרה לארץ. הטיול המיועד כרגע הוא בדנמרק ביוני ל- 9 ימים שלמים (לא כולל ימי קצוות של טיסות שלא נחשבים).

המחשבה הראשונית שלנו הייתה לצאת יש מהשדה בקופנהאגן ברכב, לנסוע מערבה ולעבור בין האיים ולעלות צפונה, לקחת מעבורת לנורבגיה ולחזור דרך שבדיה. עם התכנון, הבנתי ששבדיה פחות מעניינת אותנו ואנחנו מאוד סקרנים לגבי נורבגיה. מרחק סביר לעשות הוא להגיע בנסיעה לברגן, 8.5 שעות נסיעה מ- Kristiansand, לשם מגיעה המעבורת מצפון דנמרק.

יש שתי בעיות- לשכור רכב בקופנהאגן ולהחזיר אותו בברגן- עולה הון תועפות. רק הקנס על ההחזרה במיקום שונה עולה כמעט 800 יורו. הבעיה השניה- אני מפחדת שהטיול יהיה קצת "תפסת מרובה לא תפסת" ובששה / שבעה ימים של נסיעות (לא כולל קופנהאגן וחצי יום של ברגן) לא ממש מומלץ להתרוצץ בין דנמרק ונורבגיה.

מישהו מכם/ן אולי טייל באזור ויוכל לחוות דעתו?

יכול להיות ששווה לנו "לגרד" את נורבגיה מדרום ורק לבקר ממש בקצה קצהה הדרומי (מעבורת הלוך וחזור מנקודות שונות בדרום נורבגיה) ולראות את הנוף שם? אני תוהה אם הנוף בדרום נורבגיה כל כך שונה ושווה את זה או שאולי התפקסנו על משהו שאין לנו מספיק זמן לראות.

ובכלל- האם דנמרק לתשעה ימים של טיול מעניינת מספיק? אנחנו נעים יחסית מהר בין מקום למקום כשאנחנו מטיילים, השאלה היא אם יש "מספיק" נקודות מעניינות ברחבי דנמרק כדי להקיף אותה- לא לצאת ממנה בכלל- בתשעה ימים.

אשמח מאוד לדעתכם ותודה רבה למי שהשקיע וקרא :)
שבוע נהדר שיהיה
ענבר

galu80

New member
לגבי השכרת הרכב

קראתי את ההודעה שלך מכיוון שאנחנו גם חושבים על טיול בדנמרק אז לצערי כרגע אין לי עצות ממקור ראשון לתת לך :)
מה שכן, לגבי השכרת הרכב אני יכולה לומר לך שבעבר כשנתקענו במכשול דומה פנינו לאלבר שעובדת בחו"ל עם טריפטי והסידור דרכם יצא יותר זול מאופציות אחרות שראינו, אז אולי שווה לך לבדוק איתם בשביל הצ'אנס.
ממשיכה לעקוב:)

YHS

New member
על בסיס מה קבעת שזו פרסומת?

חבל סתם להטיל דופי.

oren1947

New member
ענבר..שמה של הכותבת ואתרי הטיול מתחתייה?

טעיתי אולי?

YHS

New member
טעית מאד

אין מניעה לשים בחתימה את מה שהיא שמה. אתה מוזמן להתייחס לכתוב בשאלה. לי לא נראה שיש שם פרסומת.

Amber

New member
פרסומת?! ממש לא.

אכן יש לי אתר לתכנון טיולים- והוא כתוב בחתימה שלי, אבל נכנסתי להתייעץ וממש לא לפרסם.
מוזמן להציץ בפרטים של המשתמש שלי ולראות אם אני נראית לך טרול שנרשם לתפוז אתמול כדי לפרסם.
מניחה שהייתי יורדת לפחות פרטים בשאלה שלי אם זו הייתה המטרה.
&nbsp

Amber

New member
כן, האמת שגם אני, באופן מפתיע, נתקלתי במחירים נוחים יותר

בהשכרה מהארץ ולא מאתרים כדוגמת KAYAK, שאני לרוב מאוד סומכת עליהם.
לא ממש ברור לי איך זה הגיוני אבל אני לא מתווכחת כשמציעים לי מחיר נוח :)
&nbsp
עדיין המחיר שהציעו לי מהארץ (אופרן) היה יקר בצורה מטורפת (כל ההשכרה תעלה בסביבות ה- 3300 ש"ח + טיסה מברגן לקופנהאגן שתעלה בערך 550 ש"ח).

forglemmigej

New member
מנסה לעזור

ראשית נתחיל עם מזג האויר , יוני יכול להיות חם מאד וגם גשום מאד צריך לקחת את זה בחשבון , דבר שני אלו שתי מדינות גדולות מאד במיוחד נורבגיה שהיא כמעט 400 אלף קמר זה באמת יכול להיות תפסת מרובה..
אם רוצים להרויח יום אפשר לנסוע במעבורת בלילה ומגיעים בבוקר לשכור רכב בנורבגיה בלבד ולחזור עם המעבורת אם מתכננים בזמן המחירים יכולים להיות זולים , אגב מחירי תחבורה ציבורית או לחילופין בנזין מאד מאד יקרים בשתי המדינות, אבל אם לוקחים תחבורה ציבורית שהיא מאד מדויקת אפשר למצוא דיל טוב מה שקוראים בשתי השפות tilbud , כך או כך צריך מעבורת כי אין גבול יבשתי בין המדינות , אני הייתי מציעה לנסוע דוקא מצפון דנמרק לכיוון ברגן ואז לא צריך לעבור את שבדיה שהיא באמת המשעממת מכולן,חצי האי יוטלנד בדנמרק יותר יפה משלן איפה שנמצאת קופנהגן , אגב זו נסיעה של כשלוש שעות משלן לקופנהגן אבל זו דרך יפה ומגוונת . אפשר לטייל בכל מדינה שהצעת כחודש אבל זה יוצא מאד יקר אלו מדינות יקרות מאד .

Amber

New member
תודה רבה, האמת שנראה לי ששכנעת אותי סופית להוריד את שבדיה

אם היה לי חודש המצב היה נהדר :)
זו הסיבה שבתכנון ראשוני הגבלנו את עצמנו עד ברגן כנקודה הכי צפונית ממנה נחזור לדנמרק. השאלה אם זה לא מוגזם וסתם מיותר...
&nbsp
טיול בתחבורה ציבורית זה נהדר בעיני וכבר טיילתי ככה כשטיילתי לבד, אבל כשהטיול בזוג זה קצת פחות מתאים לנו- אנחנעוצרים בכל מיני "חורים" ויורדים בנקודות לא מתוכננות- חבל לי לוותר על זה באופן טוטאלי- אני מעדיפה בסופו של דבר להישאר בגבולות דנמרק בשביל לא להגזים עם הנסיעות (כי מחירי הבנזין בטח יקפיצו את המחיר של כל עניין הרכב בהרבה) ולא לוותר על השכרת רכב.
&nbsp
אגב השכרה הלוך וחזור מדנמרק, לפי הבדיקה שעשיתי לפני שנורבגיה נכנסה לתמונה- הייתה במחיר ממש נוח, אם אני לא טועה, שמונה ימים בפחות מ- 800 ש"ח.

anigodin

New member
לכל מדינה לבד הייתי מקדיש שבוע לפחות.

טיילתי עם חבר בדנמרק לפני יותר מ-15 שנה והקדשנו רק לה שבוע. יומיים בקופנהאגן והשאר עם רכב וגם כך, הנקודה הכי רחוקה שהגענו אליה מקופנהאגן הייתה בילונד, שם יש את לגולנד. המסלול שלנו גם היה מעגלי (חזרנו לקופנהאגן), מה שגם אילץ אותנו לקצר.

ההורים שלי וזוג חברים שלהם טיילו בתחילת שנות ה-2000 בדנמרק ונורבגיה. הם נסעו לשלושה שבועות.

Amber

New member
הבנתי. היות ולצערי אין לנו שבוע להקדיש לכל מדינה,

אני מניחה שנאלץ לבחור בין להתרוצץ ובין להקדיש את הזמן למדינה אחת.
&nbsp
השאלה היא אם דנמרק לא משעממת או ממצה את עצמה בתשעה ימי טיול... זו הדילמה בעצם.

anigodin

New member
השבוע שבילינו שם היה קצת קצר

ואם אני זוכר את זה ממרחק של כמעט 20 שנים אז כנראה שיש מה לראות.
אני גם זוכר שנאלצתי לותר על דברים מסוימים בגלל המסלול המעגלי.
&nbsp
מה שכן, אני חושב שאם הייתי צריך לבחור היום אם לצאת לאותו טיול, הייתי נוסע דווקא לנורבגיה.
דנמרק מדינה נחמדה וקופנהאגן נהדרת, אבל הנופים בנורבגיה הרבה יותר דרמטיים ומרשימים (פיורדים!).
זה לפחות לפי דבריהם של הוריי (למרות שגם הם אמרו שאחרי מספר ימים מפסיקים להתרגש מכל מפל מים).
&nbsp
&nbsp

Amber

New member
הדילמה נותרת בעינה- אבל אהבתי את המשפט האחרון :)

האמת היא שיש לי פתאום תחושה- ויכול להיות שאני ממש טועה- שבנורבגיה הנופים מעניינים יותר אבל הדרום (לחות החלק שבו אנחנו נהיה) הוא קצת יותר "מונוטוני" אם אפשר לומר זאת על נוף כזה, ולעומת זאת נהנה יותר ממסלול מגוון יותר בדנמרק.

הו הדילמה... :)

לאונידס

Active member
אולי שווה להחליף דיסקט? חייבים הכל עם רכב?

אולי שווה לעשות חלק מדנמרק ברכבת?
יש להם מערכת רכבות מצויינת שמגיעה לחלק גדול מהאטרקציות.
בנורווגיה אולי שווה להשתמש דווקא בהפלגה כדי לחזות בפיורדים? להערכתי אוניה תתן מענה טוב יותר, נוח יותר ונראה לי שגם כלכלי יותר.
ובכלל, אולי כדאי קודם לבדוק אילו אטרקציות רוצים לראות ואז להקצות זמן בהתאם במקום קודם להחליט על מסגרת זמנים ואז לקוות שהזמן לא נמרח או לחילופין נאלצים לחתוך בבשר החי.

Amber

New member
תודה ואכן יכול להיות שנתגמש בחלק מהזמן מבחינת רכב

אברר על נושא ההפלגה - אם יוצאת מדנמרק או מנורבגיה כדי לחזות בפיורדים (מכיוון הים), נשמע מעניין.
אם מכיר משהו בנושא, אשמח כמובן לטיפים או מידע.

למעלה