לונדון

Aberforth

New member
לונדון

אני נוסע עם אחי לטיול ללונדון לשבוע.

1. נסיעות - התייעצתי עם חבר והוא אומר שיש דבר כזה שנקרא אויסטר-קארד. הוא לא משתמש בזה, כי יש לו אוטו. אבל מה זה הכרטיס הזה? האם זה כמו רב-קו, או חופשי חודשי, האם ניתן לנסוע איתו על כל כלי תחבורה ציבורי (רכבת, אוטובוס), והאם ניתן לנקב באמצעותו על שני בני אדם? זכרו שאנחנו שם לשבוע, אז אם זה כרטיס חודשי, זה לא יתאים לנו.

2. אנחנו נבלה בלונדון ונהיה במופעי היאבקות ובמופע מוסיקלי של סטינג ופול סיימון. האם יש עוד משהו שאפשר לעשות בעיר? אנחנו לא רוצים את הארמון ואת הגלגל הענק, אלא משהו פחות תיירותי ובו בזמן יותר תרבותי. נשמח לכמה הצעות בנושא.

תודה.

לאונידס

Active member
אויסטר הוא כמו רב קו, לא כמו חופשי חודשי

זאת אומרת ארנק אלקטרוני ותלוי מה אתה ״שם״ או טוען בארנק, הארנק עצמו לא מקנה זכות נסיעה.

אם אתה נוסע עם אחיך יכול להיות שדווקא כרטיס קרטון יהיה טוב יותר מאלקטרוני כי כרטיסי קרטון מסויימים מקנים לכם שתי כניסות במחיר אחת לכל מיני אתרים
פרטים כאן
http://m.daysoutguide.co.uk/2for1-london
אני מציע שתכנס לאתר של התחתית בלונדון ותבדוק את ענייני הכרטיסים, אתה יכול לחסוך הרבה כסף בקניית כרטיס מתאים.
לגבי החבר שמשתמש ברכב פרטי בלונדון - מסור לו את תנחומי הכנים.

לגבי (2), אני בטוח שתמצאו מה לעשות בעיר כמו לונדון
פחות תיירותי ויותר תרבותי קשה לי בתור הגדרה, אולי תאטרון שיקספירי?

גם אני ממליץ על הכרטיס מהקרטון - טרוולקארד

לפני שנה היינו בקיץ בלונדון והשתמשנו בכרטיסים מקרטון שנלווים לטרוולקארד שאיתו עוברים במחסומים של הרכבת התחתית. אבל, כמה הערות:
1. צריך תמונות פספורט לכרטיסי הקרטון.
2. לשים לב שהכרטיסים הללו הם של British Rail. הם ניתנים לרכישה רק בתחנות שהן גם תחנות של הרכבת האמיתית, British Rail, ולא בתחנות רגילות של הרכבת התחתית.
3.כדאי למצוא את חוברת ההטבות באותן תחנות (לפעמים זה לא כל כך פשוט כי הן נמצאות בדוכנים שלא ליד מכירת הטרוולקארד ותחנות הרכבת הן תחנות ענקיות) כי כשאתה רוצה לנצל את ההטבות שהן מעניקות אתה צריך להשתמש בתלושים שמצורפים לחוברת ואז האינטרנט לא עוזר.
בקישור הזה יש מידע נוסף שעזר לנו לפני שקנינו את הכרטיסים הנ"ל [URL]http://londonwaits.com/?p=1242[/URL]

michaleng

New member
את הקופונים למבצעי 2for1 של הרכבת אפשר גם

להדפיס מראש בבית (כמובן רק לאותן אטרקציות שמתכננים לבקר בהן). זה אומנם דורש קצת התעסקות עם ההרשמה באתר אבל חוסך חיפוש של חוברת המבצעים בתחנת הרכבת. גם אני נתקלתי פעם-פעמיים בקושי למצוא אותה.

michaleng

New member
אף אחד מאלה לא נכנס לקטגוריה של ״פחות תיירותי״

dudi4321

Member
ככה

במוזאון מוצגים אוטנטיים מיועדים לחובבי היסטוריה ארכאולוגיה תרבויות ועוד.
המוזאון השעווה לחובבי מוסיקה, פוליטיקה ותרבויות.
בשוק, כמו כל שוק שיש בו הכל מכל וגם מציאות. תושבי לונדון קונים שם.
ותירים נמצאים כי זה מרתק.

michaleng

New member
תראה, פותח השרשור ביקש שנמליץ לו על משהו פחות תיירותי

ובו בזמן יותר תרבותי מהארמון ומהגלגל הענק (מצטטת את ההגדרה שלו) ואתה מציע לו שלושה מהאתרים הכי מתוירים בלונדון, שרק אחד מהם - אם הבנתי את כוונתו - יתאים לגמרי להגדרה של ״תרבותי״. לזה התייחסתי, וגם כן בחיוך...

oferlvi

New member
אם האנגלית שלכם סבירה יש חברה שמבצעת סיורים בלונדון

במגוון נושאים, שם החברה london walks ופשוט צריך לבחור סיור מהאתר שלהם להגיע לנקודת המפגש בתחנת הרכבת הרשומה לשלם ולטייל
אני טיילתי איתם בסיור פאבים היינו חמישה כולל המדריך ונהנתי מאוד. למחרת הגעתי לסיור אחר ראיתי שהקבוצה גדולה מדי וויתרתי.

אוייסטר

אוייסטר הוא הרבה יותר נוח וחכם מהרב קו (אל תשווה בכלל בין הגירסה האנגלית המשובחת לבין הגרסה הישראלית הדפקטית)
אויסטר הוא רק לתחבורה תוך עירונית בלונדון.
תנסה להשיג אולי מחבר שיש לו כבר את זה או קרוב משפחה...
&nbsp
יש מה לעשות?? יש מלא דברים... יותר תרבותי, פחות תיירותי..
יש מוזיאונים אין ספור,
פארקים...
מרוץ סוסים או מרוץ כלבים נשמע לי פחות תיירותי ויותר תרבותי..

הלוואי עלינו אויסטר

בניגוד לרב קו העלוב בישראל, הוא אשכרה עובד תמיד, ביעילות, בהנחה הרבה יותר משמעותית מרב קו, וכל אמצעי התחבורה מתיישרים איתו בכל רחבי לונדון (שלא כמו בישראל, שיש לא מעט נסיעות שאי אפשר לשלם עם הרב קו. למה? "ככה זה"). אבל בלונדון יש גם תחבורה ציבורית מתוקנת ויעילה, שהפלא ופלא, פועלת 7 ימים בשבוע ו-24 שעות ביממה. אירחתי תייר לונדוני לא מזמן בארץ והוא היה בשוק מאיך שהעניינים מתנהלים כאן בתחום הזה.

למעלה