יוצא לקרוז בקריביים המזרחיים, זקוק לתובנות מבעלי ניסיון :)

lala99

New member
יוצא לקרוז בקריביים המזרחיים, זקוק לתובנות מבעלי ניסיון :)

שלום!
בסוף החודש אני יוצא לקרוז לקריביים המזרחיים, במסלול מיאמי, איי הבתולה, אנטיגואה, פורטו ריקו, באהמס וחברה למיאמי.
אני ואשתי, אחרי כל הטיולים באירופה, החלטנו לגוון ולצאת לקרוז הזה. היתרון הוא שבפתחנו חוויה חדשה,
החיסרון הוא שאנחנו לא ממש יודעים למה לצפות! קראתי וקראתי בכמה וכמה אתרים, והנה השאלות שלא מצאתי להן תשובה,
ומקווה שאמצא כאן!
1. תחבורה באיים - בכל עגינה באי ניתנת האפשרות לרדת מהספינה ולטייל במשך מספר שעות. האיים עצמם הם די גדולים, וחלק מהאטרקציות אינן במרחק הליכה. איך מתניידים באיים? מוניות? שאטלים? אנחנו לא מעוניינים לקחת את הטיול המאורגן של הספינה, בזה אנחנו בטוחים.

2. חדר בספינה - שמעתי הרבה תיאוריות מנומקות יותר ופחות לגבי החדרים. ליד מעלית / רחוק ממעלית, קומה באמצע / קומה עליונה ועוד כהנה וכהנה התלבטויות. האם יש איזשהי דעה רווחת שאני מפספס לגבי מיקום החדר העדיף, (מבחינת מעלית, קומה), סוג החדר וכו'? מהן הנקודות שחשוב לוודא בנושא הזה?

3. קניות - זו שאלה כבר יותר ספציפית למי שביקר באיי הבתולה. האם הפטור ממכס באמת "שווה" משהו? איך המחירים ביחס לאאוטלטים הגדולים שבתוך ארה"ב? אנחנו נבקר גם במיאמי ובלאס וגאס לאחר הקרוז, ואני מנסה להבין - איפה הכי כדאי לעשות קניות!?

בתודה מראש לעונים ולקוראים!
רון

דניאלה1311

Active member
מנהל
מעט מידע ותובנות
לדוגמא איי הבתולה העיר סט.תומס. אמנם מוכרים שם ללא מכס אבל לא תמיד זה כדאי. לפעמים תכשיטים ושעונים עשויים להיות יותר זולים אבל ללא מחקר משווה של מחירים קשה לתת תשובה חד משמעית. לגבי בגדים הייתי מציעה לחכות לאוטלט של לאס וגאס למשל. עדיף לעשות טיולים בכל מקום שתעגנו. מאחר ואלו איים שאוניות עוגנות בהן כל השנה והן בנויות על תיירים, אני לא בטוחה לגבי "המציאות" בקניות.
&nbsp
אתם לא חייבים לקחת סיור של האוניה. יחכו לכם מוניות ומארגני טיולים רק צריך לוודא מראש שאגן הטיול הוא לפי מה שתקבעו שאתם רוצים לראות, כלומר עבודת הכנה. מצאתי למשל את האתרים האלו
מחירים של סיורים באיי הבתולה
http://www.viator.com/US-Virgin-Islands/d40-ttd
חוות דעת על הסיורים
http://www.tripadvisor.co.il/Attractions-g147400-Activities-c42-U_S_Virgin_Islands.html
http://www.frommers.com/destinations/virgin-islands/726236
&nbsp
תראה מחירים ויהיה לך קנה מידה להשוואה בין הסיורים שיציעו לכם באוניה לבין סיורים שתקחו במקום.
כך תעשה לגבי כל מקום שתעגנו. ככל שעבודת ההכנה תהיה מפורטת יותר, כך סביר יותר שתמצו את הסיורים.

Yuval I

New member
מנסה לעזור בנוגע לקרוז

היינו בקייץ בקרוז בספינה שרוב החדרים עם מרפסת, מאוד מומלץ. הרבה יותר כיף ויש אפשרות לייבש את בגדי הים ודברים אחרים שכיבסנו בחדר.
&nbsp
חדר בקומה עליונה בדרך כלל עדיף. תבדקו שהחדר לא סמוך/מעל/מתחת למתחם ציבורי, זה עלול לגרום למטרדי רעש.
גם ליד מעלית יש בדרך כלל יותר רעש.
&nbsp
תבדקו באתר של הספינה מה התכנית לכל ימי הטיול, איזה מסעדות דורשות הזמנה מראש וגם לגבי ההופעות, כדאי לתכנן מראש את הבילויים על הספינה.
הופעות מבוקשות מתמלאות מהר, חבל להיות שבוע על ספינה ולפספס את הדברים המעניינים.
ברגע שאתם מזמינים מקבלים קוד לאתר ואז אפשר לבצע את ההזמנות באופן עצמאי.
&nbsp
אנחנו הזמנו מראש חלק מהסיורים ואחרים נרשמנו על הספינה.

lala99

New member
תודה רבה לעונים! מה לגבי התנייעות בתוך האי? הגעה לאטרקציות?

מנץ1

New member
היינו בשייט והחדר שלנו היה מתחת לבריכה, חדר נהדר עם

מרפסת (יקר) , היה סיוט, כמעט כל ערב היו אירועים וגרירת הכסאות הפריעה לנו לישון.
הזמנת הטיולים גם התמלאה מאוד מהר ולא מצאנו מקום לכל הטיולים שרצינו.

lala99

New member
היי! כשאת אומרת הזמנת טיולים...

את/ה מתכוונ/ת לטיולים שמאורגנים באונייה? או טיולים חיצוניים, שיש באי?
לא כ"כ הבנתי, אשמח לפירוט..

Yuval I

New member
הסבר על הזמנת טיולים

כאשר אתם נמצאים בספינה, יורדים לחוף ויוצאםי לטיול עצמאי, אתם עלולים למצוא תא עצמכם על החוף בסוף היום כשהספינה הפליגה.
הם מחכים רק לטיולים שהם מוציאים.
&nbsp
בירידה לחוף כמעט תמיד תמצאו נהגי מוניות ורכבי הסעות שיציאו את מרכולתם.
אם תהיו מספר זוגות, יכולת ההתמקחות שלכם תהיה גבוהה יותר.
חשוב שתתכוננו לגי כל יעד, מה האטרקציות המרכזיות שכדאי לבקר בהן כדי להכווין את הנהג אם אין לו מסלול שהוא מציע.
&nbsp
כמו שכתבתי קודם, לטיולים של הספינה כדאי לשריין מקומות כמה שיותר מוקדם.
לנו היה טיול אחד שבוטל, קיבלנו הודעה יום מראש + זיכוי כספי.

מנץ1

New member
טיולים מאורגנים של האוניה, יש המזמינים מראש באינטרנט

או ביום ההגעה אם נשאר מקום.

lala99

New member
שלום חברים, שאלות נוספות בהתייחס למה שרשמתם -

לגבי טיולים מאורגנים שהספינה מוציאה - שמענו מחברים שהטיולים יקרים משמעותית
ביחס לטיולים שאני לוקח באופן עצמאי. האם כך הדבר מנסיונכם?

מנץ1

New member
הרבה יותר יקר אבל מאוד נח, כדאי לבדוק את המסלול

לעיתים אתה מספיק ביום הרבה אתרים מרוחקים לכן יכול להיות משתלם,

למעלה