טאייפה וסינגפור

MOVEREP

New member
טאייפה וסינגפור

שלום

יצא לי להיות 3 לילות בטאייפה ושלושה לילות בסינגפור.
לגבי טאייפה מאחר ולא ממש דוברים שם אנגלית להצטרף לטיולים מאורגנים יומיים כאלו.
בסינגפור הבנתי שמדברים אנגלית ואין בעייה לעשות לבד.

ברצוני לשאול לגבי טאייפה. האם היא זולה? הבנתי שסינגפור יקרה.
איפה כדאי ללון בטאייפה? איפה בסינגפור?
האם ניתן להסתדר לבד?
3 לילות בסינגפור ושלושה לילות בטאייפה יימצו ביקור?
איך מגיעים משדה התעופה בסינגפור ובטאייפה לעיר?

תודה

anigodin

New member
סינגפור

הייתי שם ב-2010 בענייני עבודה פחות מ-4 ימים.
זו מדינה מאוד קטנה - השטח שלה הוא בערך שליש מזה של גוש דן וגרים שם מעל ל-4 מליון תושבים...

רובם במגדלים שחלק גדול מאוד מהם נבנה ע"י הממשלה.
אפשר בהחלט לראות את סינגפור בשלושה ימים אם כי אני לא בטוח אם הייתי נוסע לשם כיעד לטיול.
האטרקציות העיקריות זה הגלגל הענק שמתחתיו יש שוק שמעוצב כמו רחוב ואמור לשחזר את התקופה בה מוכרי מזון היו מסתובבים ברחובות עם עגלות ומוכרים אוכל. אכלתי שם את הדים-סאם הטעים ביותר שאכלתי מימיי.
על הגלגל הענק הייתי מוותר - כמו שאמר לי הבחור במלון - אם אתה רוצה לראות את העיר מלמעלה, תעלה למרפסת של מרינה ביי סנדס, זה עולה פחות ואפשר לראות את הגלגל הענק. מרינה ביי סנדס זה אותו פרוייקט ענק שבנה שלדון אדלסון ממול לגלגל הענק. שלושה מגדלים בגובה של 50-60 קומות שמחוברים בחלקם העליון ע"י מרפסת ענק שיש עליה בריכת שחיה שתיתן לך את ההרגשה שאתה מרחף באויר ומסעדה כנראה לא זולה (לא בדקתי). בקומה התחתונה יש כמובן קניון ענק.
מעבר לזה יש כמה קניונים ויש מבשלת בירה של פאולינר אם זה מעניין אותך. בערב יש שם (או לפחות אז היו) הופעות של זמרים מקומיים.
חבר מהעבודה שהיה שם לפניי אמר שהרובע ההודי בעיר ממש הזכיר לו את הודו.
לגבי אוכל - יש לך אוכל אסייתי מכל הסוגים והמינים - סיני, מלזי, הודי וכו'. בגלל הקרבה למלזיה יש הרבה אוכל מלזי והוא חריף אש.
כמובן שיש גם אוכל מכל סוג אחר. אכלתי שם שווארמה מעולה בדוכן של אירנים.
כן, יש שם אנשים בני כל הדתות - נוצרים, בודהיסטים, הינדואיסטים, מוסלמים וכו'. וכולם חיים בסובלנות הדדית כי ככה הממשלה החליטה. השלטון שם לכאורה הוא דמוקרטי, בפועל הוא לא ממש כזה אבל אנשים לא מתקוממים כי הכלכלה שם משגשגת.

אשר להגעה לעיר משדה התעופה, הגעתי לשם אחרי טיסה מאוד ארוכה דרך הונג קונג (צירוף גרוע של טיסות שבחרו בשבילי בעבודה) קרוב לחצות. לקחתי מונית ישר למלון. נהגי המוניות שם נחמדים מאוד ויפתחו איתך שיחה בקלות. כשהם יגלו שאתה ישראלי, אם הם מבוגרים הם יעלו זכרונות מסוף שנות ה-60, אז סינגפור קיבלה עצמאות וקיבלה עזרה כלכלית וצבאית מישראל וכולם זוכרים את הישראלים הנחמדים שבאו לעזור להם אז

לגבי לינה - אני ישנתי בהולידי איין אטריום אבל לא שילמתי עליו... זה מלון מצוין אבל אני לא זוכר את העלות שלו. ארוחת הבוקר שם הייתה מצוינת.

נ.ב.
בתמונה המצורפת מצולם שלט שמסביר למה רמת הפשיעה שם נמוכה.

ועוד משהו - חם שם. מאוד. לח בטירוף. החלפתי 3 חולצות ביום.

xfwind

New member
לדעתי אין בעית אנגלית בטאיפיי

באיזה תקופה אתה גר ומה התקציב - רמת המגורים שאתה מצפה לה?
בטאיפיי המון היצע של איירבינבי. אני מכיר לפחות ישראלי אחד שמשכיר שם חדר.
שלושה לילות בטאיפיי זה מינימום בלי לצאת מהעיר. יש כמה איזורים טבעיים/שמורות סמוכים לעיר עם גישה נוחה.
אני חושב שטייוואן ראויה לקצת יותר... (נהיה שם בחודש הבא לזמן קצר מידי)

נראה שממוצע של 100-150$US יהיו מספיקים ליום כולל לינה, אוכל, כניסות ותחבורה. אפשר בפחות ואפשר ביותר.

MOVEREP

New member
אהיה שם בחודש הבא

לשלושה לילות ואני מתכוון להשאר רק בעיר. מאמין שאקח גם את הטיולים המאורגנים היומיים האלו שמציעים חברות סיניות כאלו או אחרות באנגלית.
מצאתי בבוקינג מלון שנקרא YOMI באזור ZAHONGSHAN שהוא גם קרוב למטרו וקיבל המלצות טובות. הוא במחיר סביר (סביב ה 112 דולר ללילה עם ארוחת בוקר).

בסינגפור יש גם המון מבחר מלונות ואני תוהה אם לא שווה לי להוסיף קצת יותר למרות שגם בסינגפור הבנתי שיש MRT מעולה שמגיע לכל האי

xfwind

New member
לא מכיר טיולים מאורגנים,

אם כי כשאני חושב על פעילות כמו שוטטות בשווקי אוכל אינסופיים, בילוי במרחצאות חמים או טיול בשמורות - קשה לי לחשוב עליהם במסגרת מאורגנת.

Yuval I

New member
סינגפור

היינו בסינגפור לפני כשנה.
&nbsp
ממליץ מאוד ללון במלון מרינה ביי סנדס. לנו שדרגו את החדר וקיבלנו חדר ענק בקומה 41 שצפה על הגנים.
חדר שצופה לעיר יוקרתי יותר משום מה.
&nbsp
את ארוחות הבוקר אכלנו בבית קפה, קופי בין, בקניון הסמוך ופעם אחת עלינו למסעדה ליד הבריכה, ארוחה מדהימה.
&nbsp
את החוויות מהבריכה קשה להעביר, זה משהו של פעם בחיים.
&nbsp
ההגעה למלון והחזרה לשדה התעופה היו במונית בעלות של כ-20 דולר סינגפורי.
&nbsp
כולם מדברים שם אנגלית וכל השילוט הוא קודם כל באנגלית.
מציע לצאת בבוקר לכיוון קניון מוסטפה, לשוטט ברובע ההודי לכיוון קניון המחשבים ורחוב בוגי.
משם לקפוץ לרובע הסיני.
&nbsp
רחוב אורצ'רד הוא הרחוב המרכזי עם קניונים בכל מקום.
יש אפשרות לעבור בין המבנים ולא חייבים לצאת לרחוב בדרך כלל.
בכל קניון יש פוד-קורט עם מגוון מזנונים מכל העולם.
&nbsp
בערב אפשר לצאת לבלות בקלארק קווי, המון פאבים ומסעדות.
&nbsp
את הכרטיס של הרכבת התחתית לא זורקים בסוף הנסיעה, אפשר להטעין אותו שוב עד 6 נסיעות

YHS

New member
סינגפור

אמרו לפני דברים נכונים ואוסיף עוד מספר טיפים.

הייתי מספר פעמים ובפעם האחרונה לפני מספר שנים.

הרכבת המהירה, MRT, נעה בחלקה מתחת לקרקע ובחלקה מעל. מקיפה את כל האי ואפשר למעשה להקיף את כל המדינה בנסיעת רכבת אחד.
המלצה - אסור לאכול או לשתות ברכבת. אין אח"כ "לא ידעתי, לא הבנתי, רק שלוק". כדאי להקפיד. הקפדה יתרה בכלל על ניקיון והשלכת פסולת.
לגבי מקומות תיור - הייתי מציע גם את הרובע ההודי (שהוזכר כאן - Little India) וגם את הרובע הסיני (מרוחקים למדי אחד מהשני). שניהם מובילים את המבקר למרחק רב במיקום ובזמן ומעניקים תחושה של ביקור במדינות המקור (כדא לזכור שהסינגפורים אינם "עם" במובן הרגיל שאנו מכירים, אלא קבוצות אתניות שונות, בעיקר סינים ואח"כ הודים שהתחברו לכדי מדינה).

אני ממליץ לקפוץ לביקור בפארק הציפורים בג'ורונג. פארק יפה ומרשים. הרכבת מגיעה כמעט עד לפארק. לידו גם גן יפני מרשים שיכול לגזול עוד שעה שעתיים.
כדאי להסתובב בעיר ולהתרשם מהבנייה הקולוניאלית, בין אם זה במלון ראפלס, ששווה ערב בירה בלובי, או בבנייני המימשל, מדרום לנהר. ואם הזכרנו נהר, אז לאורך גדתו הדרומית באזור הסיטי כמות רבה מאד של מסעדות, עם מאכלים מכל העולם. אבל פעיל עד סביבות 8 בערב לערך, אחרי שכל בניני המשרדים מתפנים. אח"כ אפשר לעבור לגדה הצפונית ומערבה יותר.
"קניון המחשבים" נקרא SIM LIM, ויש שם גםמעבר למחשבים. 5. או 6 קומות, כשהכל מרפסות באמצע, ואפשר להרכיב שם ולקנות כל דבר אלקטרוני שרוצים, מהשורה הראשונה ועד ל"שאריות" ייצור.
אם אוהבים מאכלי ים, לא לוותר על נסיעה על ה - ECP (בכיוון השדה) למרכז מאכלי הים. הרבה מסעדות, הרבה אווקריומים והרבה טעים וחריף. במחשבה שנייה, גם אם לא אוהבים, שווה ביקור בשעות הערב. להתרשמות.
לגבי לינה - לאורך אורצ'ארד, בצד האחורי לכל אורך הרחוב - יכול להיות טוב, גם באזור המזרחי יותר, באזור בוגיס, אזור צעיר ונחמד.
ובכלל, לרדת מהרכבת בתחנת Raffles Place ולצאת לטייל חופשי באזור, בלי תכניות....

MOVEREP

New member
מרינה מנדרין זה מלון יקר מאוד

אין לי כוונה להוציא מעל אלף שקל ללילה :)
מה שכן אני בהחלט אעלה למרפסת של המלון לבריכה למעלה. יצא לך להיות שם?

איך זה הולך עם ה MRT? קונים כרטיס יומי? או למספר ימים? ה MRT זול? והאם ה MRT ברור ופשוט או מסובך?

לגבי לינה אני ממש בהתלבטות. מצד אחד יש מלונות טובים יותר ומרכזיים כמו הולידי אין CLARK QUAY, או הולידי אין ORCHARD.
מצד שני מצאתי מלון חביב שנקרא BIG באזור BUGIS שהוא גם קרוב ל MRT אז אני בהתלבטות אם ללכת על משהו קצת מושקע יותר או פחות .
יש גם מלונות ברמה גבוהה באזור CHINA TOWN אבל אמרו לי שלא הכי כדאי ללון שם.
מה כדאי לדעתך?

תודה!

YHS

New member
אני הייתי מציע ללכת על אזור בוגיס

לא הייתי בבריכה למעלה.

אני ממש לא זוכר איך התשלום ברכבת. עברו כבר איזה חמש שנים. אבל אני בטוח שתגיע, תשאל, ותדע. המדינה נוחה מאד. דרך אגב - האנגלית היא שפה רשמית ראשונה. ה MRT פשוט מאד. אתה בודאי יכול למצוא מפה כאן ברשת. בקווים העיקריים: יש קו מזרח-מערב שמסומן EW. התחנות EW2 , EW1וכן הלאה. קו צפוני שמסומן N והתחנות באותה שיטה ועוד קו קצר C. כולם נפגשים במרכז העיר, באזור Raffles City (עוד קניון מרובה קומות....). קיימים עוד קווים (NE, CC והארכה לקו מזרח-מערב עד לשדה התעופה) , שמכסים אזורים נוספים.

MOVEREP

New member
ועוד שאלה קטנה

איך מגיעים מהשדה תעופה לעיר? נגיד לאזור של BUGIS? שווה לקחת מונית או שהמחירים בשמים?
מה זה קניון מוסטפה?
כמה עולה במרינה ביי סנדס לעלות שם למרפסת? יש לכם שמץ?

ומה יש עוד לעשות בסינגפור?
רשמתי לפניי את
Little India
China Town
רחוב בוגי
קניון המחשבים SIM LIM

מה עוד יש לעשות בעיר? (למעט מוזיאונים)? או בקיצור דברים שהם MUST לתייר שפעם ראשונה בעיר.

תודה

YHS

New member
ראשית

מפת הרכבת: http://subway.umka.org/map-singapore.html
אפשר להשתמש בה כדי להגיע מהשדה או לקחת מונית.
כאתר ביקורים יש גם את האי סנטוזה, ובו פארק שעשועים וחופי רחצה.
רחוב אורצ'ארד עצמו הוא מוקד ביקור, כולל כל הקניונים שבו, כשלעיתים אתה אפילו לא מרגיש איך עברת בין אחד לשני.
קניון מוסטפה (Mustafa Center) נמצא באזור ליטל אינדיה. http://www.mustafa.com.sg/
אני ממליץ להיעזר בגוגל לגבי נקודות ספציפיות.

YHS

New member
אה, זה לא "רחוב בוגי"

האזור נקרא בוגיס. Bugis.

MOVEREP

New member
המון תודה על המפה :)

מאמין ש 2 ימים מלאים יספיקו לי בעיר לא?

בקניון מוסטפה הזה היית? שווה?

האמת שאני מגיע מסין כך שאת הקניות אני הולך לרכז בסין. לא מאמין שאמצא מחירים זולים יותר בסינגפור בכל הנוגע לקניות

YHS

New member
כמה זמן בסינגפור

זו שאלת מיליון הדולר (הסינגפורים).
יש כאלה ש"יבינו" את העקרונות תוך יום, ויש כאלה שיצטרכו שבוע. אבל יותר מזה לא צריך, לדעתי. מספר מוקדים מעניינים והיתר זה עוד קניון ועוד מרכז קניות. ואם אתה מקצה רק יומיים, אז זה מספיק. ואם תקצה 3 - גם טוב.
לא הייתי במוסטפה, אבל הסתובבתי באזור ההודי. מי שלא היה בהודו, (וגם מי שהיה) יקבל כאן שוק הודי "בקטן", נקי יותר ואסטתי יותר.

MOVEREP

New member
יש לי פחות או יותר שלושה ימים מלאים

אני פחות בעניין של קניות וקניונים במיוחד שאני הולך לרכז את הקניות בסין (יותר זול מסינגפור זה בטוח).
האזור של LITTLE INDIA זה אזור גדול?

סתם מבקרת

Active member
לא, לא שווה לבזבז את הזמן ב"מוסטפה" בעיקר שאת הקניות תרכז

בסין.
מוסטפה הוא קניון שאפשר למצוא בו הכל מכל אבל לא באמת דברים איכותיים.
מכל המקומות בסינגפור דווקא מליטל אינדיה לא ממש התרשמתי. אבל.... אם אפשרי להגיע בזמן התפילה והטקסים במקדש שם, זה שווה. משהו שלא מהעולם הזה. חוויה חוויה.
יש מקדשים ששווה לבקר ברובע הסיני.
יש את האיזור המלאי. איזור שקט להפליא בניגוד לרעש ולהמולה ששוררים באיזור הסיני.
יש מוזיאונים בהחלט ראויים.
שווה לבקר בסאפרי לילה.
יש הרבה מה לראות אבל שלושה ימים לא יספיקו וגם לא לכל מקום אפשר להגיע בקלות ללא רכב.

anigodin

New member
מרינה ביי סנדס

ב-2010 עלה 20 דולר סינגפורי לעלות למעלה.

למעלה