יפן - הולכת ומסתבכת - אנא עזרתכם

Sparks

New member
יפן - הולכת ומסתבכת - אנא עזרתכם

טוב, אז היו כמה שינויים מאז הפוסט הקודם שלי.

כרגע נוסעת ליפן ל 18 ימים נטו - ללא טיסות וימי איפוס :)
מלון בטוקיו יש לימים הראשונים והאחרונים (נוחתת וממריאה משם) התכנון ביניהם זה מה שמסבך אותי.
המקומות שאני רוצה לבקר בהם (התווספו כמה...) הם טוקיו, קיוטו, נארה, טאקאימה, קנאזווה (שירקאווה גו) מיאג'ימה ופוג'י.

את פוג'י ומאיג'ימה (כולל הירושימה) חשבתי לעשות בטיול מאורגן מטוקיו וקיוטו בהתאמה. - האם סביר?

לגבי סדר הנסיעה - חשבתי על טוקיו - טאקאימה - קנאזווה- קיוטו - נארה - טוקיו. - הגיוני? כמה ימים להקדיש לכל מקום?

לגבי טאקיאמה וקנאזווה - האם הם מספיק קרובים לישון באחד ולסייר בשני? ואם כן איזה אחד עדיף? האם הם דומים ואפשר לוותר על אחד ואם כן על איזה?

תודה מראש על כל עזרתכם

ספארקס

דניאלה1311

Active member
מנהל
אין שום סיבה להסתבך
יש לבטח עשרות אפשרויות לטיולים מאורגנים להירושימה ומאיג'ימה . הרכבת המהירה שינקאנסן לוקחת 4
שעות לכיוון. באתר הזה שמצאתי יש מידע מאד רלבנטי למשל יש חבילה של יומיים טיול להירושימה. הנסיעה למאיג'ימה
לוקחת שעה מהירושימה
&nbsp
http://www.japan-guide.com/e/e3404.html
http://www.japan-guide.com/e/e3401.html
אגב יש להם פורום לשאלות
&nbsp
http://www.japan-guide.com/forum/quedisplay.html
&nbsp
בואי נאמר שתקדישי 2-3 יומים לטיול הזה נשארו לך 15 יום. כמה ימים תכננת להיות בטוקיו בהתחלה ובסוף? לדעתי
או בהתחלה או בסוף מספיק לילה אחד ולטוקיו עצמה הייתי מקדישה (בלי טיול מחוץ לטוקיו) עוד 3 ימים לפחות.
4-5 ימים קיוטו, מזה יום לנארא, יומיים טאקאיימה יחד עם 3 ימי הירושימה יש לך 15 יום כלומר את יכולה לנסוע לצפות בפוג'י
(לא אמרת אם את רוצה לטפס או רק לצפות אז אני צפיתי) כלומר לבקר בהאקונה בפרק הפסלים,היינו במלון עם מעיין מים חמים (לא יקר) טיילנו, עשינו שיט, היה ממש נחמד.
פוג'י
http://www.japan-guide.com/e/e6933.html
האקונה
http://www.japan-guide.com/e/e5200.html
&nbsp
כלומר הסיבוב שאני מציעה אם אכן תקחי טיול מאורגן להירושימה (את יכולה גם לנסוע לבד עם השינקנסן) ותחזרי נניח לקיוטו, נארה, טאקיימה, האקונה, טוקיו.

littlerunaway

New member
אני לא זוכרת כבר מה המרחק בין קיוטו והירושימה,

אבל לא עדיף כבר לקחת לילה או שניים בהירושימה ולטייל עצמאית באיזור?
(אני משוחדת כי אני לא מחבבת טיולים מאורגנים)

anigodin

New member
לגבי הירושימה ופוג'י

לדעתי אין צורך בטיול מאורגן בשני המקומות, בטח שלא בהירושימה.
שני לילות בהירושימה יכסו אותך לגמרי מבחינת הזמן הנחוץ כדי לראות מה שיש לראות.
בהירושימה עצמה עיקר העניין זה סביב פארק השלום ומוזיאון הפצצה ואתרי הזיכרון שנמצאים בפארק. אנחנו ראינו את מה שחשוב באחר צהריים אחד, באותו יום בו הגענו להירושימה (הגענו בצהריים, הבאנו את המזוודות למלון ויצאנו להסתובב).
מיאג'ימה צמודה לעיר, מרחק של בערך חצי שעה נסיעה באחד מקווי הטראם שמרשתים את העיר. הטראם זה אחד הדברים היחידים שנותרו בעיר מהתקופה שלפני הפצצה ואחרי שהעיר נבנתה מחדש במודל של עיר אמריקאית (שתי וערב), קווי הטראם נסללו מחדש. חלק מהקרונות הם קרונות אותנטים מאותה תקופה. נחמד מאוד. יש קו אחד שיקח אותך עד המעגן שממנו יוצאת המעבורת (10 דקות שיט) למיאג'ימה. שם את יכולה לבלות יום שלם בלי בעיה. אם אני זוכר נכון, המעבורת שייכת ל-JR ולכן נכללת ב-JRPASS.
&nbsp
לגבי פוג'י, אם את לא מתכוונת לטפס עליו ואת מקדישה לאיזור יום או יומיים, בעיקר סביב האקונה והאגמים, אפשר לותר על טיול מאורגן עם חברה לנסות לקבוע עם מדריך מקומי מתנדב. האתר של המדריכים באיזור האקונה/אודאוורה/פוג'י הוא:
http://www.ohsgg.com/
דרך האתר את שולחת בקשה למדריך ואם יש מדריך פנוי הם מקשרים אותך אליו במיילים.
אין עלות על ההדרכה פרט לנסיעות של המדריך למפגש וחזרה ובמשך היום וארוחת צהריים אם אתם אוכלים ביחד (וסביר להניח שתאכלו יחד).
לנו הייתה מדריכה נהדרת שם שאני איתה בקשר עד היום. אפילו שידכתי אותה למישהו שנוסע לשם בסוף מרץ.
&nbsp
כפי שכתבתי לך בפעם הקודמת, ארגונים כאלה יש בעוד מקומות ביפן וזה מאוד כדאי. המדריכים כמובן דוברי אנגלית (חלק גדול מהם עושה את זה כדי לתרגל את האנגלית שלהם על תיירים
)
&nbsp
לגבי סדר הנסיעה, כפי שכתבת, מקיוטו אכן הגיוני לנסוע להירושימה. זו נסיעה של כשלוש שעות בשינקנסן (כולל עצירה באוסקה).
מטוקיו לאודאוורה (העיר שמהווה את נקודת המוצא לרוב הטיולים באיזור פוג'י) זו נסיעה של כחצי שעה בשינקנסן.
כמה ימים לכל מקום:
טוקיו - הייתי נותן לה שבוע בשקט.
קיוטו - 4 ימים
נארה - יום אחד מקיוטו, הלוך חזור באותו יום.
טקאיאמה - יום אחד (כדאי עם לילה כי זה קצת רחוק מטוקיו או קיוטו לטיול של הלוך חזור באותו יום).
&nbsp
&nbsp

Sparks

New member
תודה על כל העצות :) זה בהחלט עוזר

האם יש למישהו קצת הכוונה בנוגע לטאקאיימה וקנאזווה?
האם לוותר על אחת? לשלב? זו החתיכה בפאזל שהכי מקשה.

לגבי פוג' והירושימה הכוונה לקחת טיול מאורגן של יום כל אחד. אני לא יודעת אם כדאי ל"בזבז" יותר זה. הסיבה לקחת בהן טיול מאורגן (וגם אני אלרגית לכאלו) היא שנראה לי שיש בהן "יום" של מה לראות ואם אעשה את זה לבד אצטרך להשקיע לילה או יותר. כמובן שהייתי רוצה להיות שבוע בכל אחת מהן אבל הזמן קצר והמלאכה מרובה....

אם שכחתי משהו שנראה "בל יעבור" .......

anigodin

New member
טיול של יום אחד להירושימה לא מספיק.

היא נמצאת מעל ל-350 ק"מ מקיוטו. גם ברכבת מהירה זה לוקח כמה שעות (בערך שעה וחצי לכל כיוון לפי אתר היפרדיה, תיקון למה שכתבתי קודם).
כדי להספיק לראות את מה שיש לראות בעיר וגם להיות במיאג'ימה צריך לדעתי יותר מיום ולפי שכתבה דניאלה, גם טיול מאורגן לשם יהיה ליומיים.
&nbsp
&nbsp

דניאלה1311

Active member
מנהל
יש לך מספיק ימים
כתבת 18 ימים נטו, אולי תכתבי כאן איך לדעתך את רוצה לחלק את הימים כי אני
לא רואה בעיה. הירושימה יום אחד? לא תספיקי כלום, את תסעי 4 שעות תעשי מירוץ לראות את האתרים
ותחזרי עוד 4 שעות (או פחות אם תרדי בקיוטו) זו הכוונה? מה יש למהר?
לגבי פוג'י, מה הכוונה שלך לעשות ביום אחד, לרק טיול להסתכל בפוג'י (אם בכלל רואים את הפיסגה) ולחזור לאן?
טאקיימה הייתי, בקנאזווה לא הייתי. לנו הספיק שם יום (ולנו שם) למחרת נצלנו את "היום המבוזבז" ונסענו
לראות שליית פנינים (לתיירים כמובן) שהיתה חוויה מקסימה לדעתי.
קשה לייעץ לך אם לא תכתבי איך את רואה את הלו"ז שלך ואז נוכל להתייחס, גם אם יהיו חילוקי דעות ביננו.

Sparks

New member
לוז מתוכנן? בערך...

8.5.15 נוחתת בבוקר בטוקיו - שלושה ימים. (מתלבטת אם לכלול בהם יום סיור בפוג'י או בימים לפני ההמראה.)
9.5.15 טוקיו
10.5.15 טוקיו
11.5.15 טוקיו
12.5.15 - טקאימה - יומיים? מהססת אם להוסיף יום ולהישאר בקנאזוואה?
13.5.15 - טקאימה?
14.5.15 - קיוטו (כולל יום להירושימה ומיאג'ימה - מצאתי סיור של יום אבל כמובן עדיין לא סגרתי)
15.5.15 - (פסטיבל בקיוטו)
16.5.15 - (פסטיבל בקיוטו)
17.5.15 - קיוטו
18.5.15 - קיוטו
19.5.15 - קיוטו
20.5.15 - קיוטו
21.5.15 - נארה
22.5.15 - נארה
23.5.15 - ?
24.5.15 טוקיו
25.5.15 - טוקיו
26.5.15 - טוקיו
27.5.15 הביתה

יש כבר מלון לטוקיו וקיוטו אבל ואפילו בטאקאימה הכל ניתן לשינוי וביטול - אין קנסות.

ספארקס

anigodin

New member
הממ... נראה סביר אבל..

כמה הערות (על סמך דעתי האישית בלבד, כן?
):
1. טוקיו - אם עדיין לא סופי, הייתי מתחיל ביומיים, לא יותר בטוקיו ומזיז יום אחד לסוף ובאחד מהימים האלו נוסע לאיזור פוג'י (בסוף לא בהתחלה). הייתי משאיר את פוג'י לסוף כי בהתחלה תהיי קצת בהלם תרבות ויקח לך זמן להסתגל להבדלי השעות (זה כמו לחזור לארץ מניו יורק..) ולהבדלי התרבות

&nbsp
2. הירושימה ומיאג'ימה - לדעתי סיור של יום אחד מקיוטו זה פשוט טירוף. זו תהיה ריצה מטורפת, לא תספיקי להבין מה ראית ותבלי קרוב ל-4 שעות בדרכים בהלוך ובחזור (זה נטו שעה וחצי ברכבת המהירה לכל כיוון אבל אם הסיור המאורגן הוא באוטובוס זה הרבה יותר).
סידרת כך שיש לך מעל לשבוע סביב קיוטו. לא שאני חושב שאין מה לראות בקיוטו, להיפך, זה אחד המקומות המרתקים והמעניינים ביותר ביפן, אבל למה לתת ברוחב לב מעל לשבוע לקיוטו ולקמץ בלילה אחד לפחות להירושימה שהיא היעד הכי רחוק שיש לך (היא הכי דרומית מכל היעדים שבחרת והכי רחוקה מטוקיו).
הייתי עושה דבר כזה: הקצית יומיים לנארה, לא ברור אם זה עם לינה או לא (לדעתי אין צורך כי נארה נמצאת במרחק של חצי שעה מקיוטו ויום אחד מספיק).
קחי יום אחד מנארה ואת היום ללא הקצאה שיש לך אחרי נארה ותקצי אותם להירושימה ומיאג'ימה. אפילו לילה אחד שם יהיה עדיף מגיחה מעייפת מאוד לשני המקומות מקיוטו ביום אחד. אני הייתי מקצה שני לילות - מגיעים להירושימה בצהריים, מטיילים בעיר, למחרת כל היום מוקדש למיאג'ימה עד הערב (בגלל הגיאות והשפל סביב המקדש) ולמחרת את יכולה לקחת בבוקר/צהריים רכבת ישירות לטוקיו. 4 שעות וחצי ואת מגיעה.
אני גם הייתי מוריד יום אחד מקיוטו ומוסיף אותו לטוקיו. זו עיר כ"כ מטורפת שעד שלא מגיעים לשם לא מבינים את זה

&nbsp
3. לצערי לא יצא לי לבקר בטאקיאמה אבל מנסיונם של אחרים (חבר ובן משפחה שהיו שם) וגם חבר ביפן, רצוי לילה אחד שם לפחות בגלל המרחק מטוקיו. לגבי קנאזוואה, אני לא יודע להגיד לך כי לא הייתי.
&nbsp
אז הלו"ז עם השינויים שאני מציע ייראה משהו כזה:
טוקיו - שני לילות
טאקיאמה וקאנאזאווה - לילה בכל אחת או שניים בראשונה תלוי בזמני נס.יעה בין שתי הערים (רק על סמל הצצה במפה, לא בדקתי מעבר לזה).
קיוטו - שבעה לילות - יום אחד יוקדש לנארה (הלוך חזור).
הירושימה ומיאג'ימה - שני לילות
טוקיו - כל השאר - יום אחד יוקדש לאיזור פוג'י
&nbsp
כאמור, זו דעתי הצנועה.
&nbsp

דניאלה1311

Active member
מנהל
אני מסכימה עם חלק מההצעות של anigodin
נארא לא צריך יומיים.
טוקיו בהתחלה יום (כולל לילה) מקסימום, מבלי לנסוע לפוג'י, הוא צודק לגבי הג'ט לאג.
נארא - לא צריך יומיים.
טאקאיימה - אפשר יום אפשר יומיים המקום קטן יחסית אבל אין בעיה לשהות יומיים בקנאזוואה לא הייתי.
6 ימים קיוטו? נראה לי קצת מוגזם, אבל.....אם תורידי יום מקיוטו ויום מנארא סעי לך בנחת להירושימה ליומיים.
ובמקום 6 ימים טוקיו קחי לך יום לנסוע לפוג'י, ישארו לך 5 ימים טוקיו וזה לחלוטין מספיק לדעתי.

למעלה