יוון ביולי

moshavnikit

New member
יוון ביולי

היי :)

אנחנו הולכים ונסגרים על זה שניסע ליוון ביולי ל-10 לילות, 11 ימים.
מה בתכנון?
חצי האי פיליון - 3 לילות ראשונים, חושבת להגדיל ל-4 כי בפעם הקודמת זה היה לי קצר מדי (ובגלל זה אנחנו חוזרים לשם).. אבל מצד שני הפעם הקודמת הייתה הפעם הראשונה שלנו בפיליון ועכשיו אנחנו חוזרים, אז אולי 3 לילות יספיקו?!
אתונה - לילה אחרון לפני הטיסה. זה כבר סוג של "מנהג", להחזיר את הרכב יום לפני שחוזרים לארץ, לקחת מלון קרוב לשוק ולטייל שם יום שלם. בחלק האותנטי יותר עם החנויות יד2 האהובות עלינו.

אז בעצם בין שני היעדים יש לנו 6 לילות נוספים. אין לנו בעיה לעשות נסיעות ארוכות רצופות, אבל לא להיות כל יום על הכביש כמה שעות. על מה אתם ממליצים?
מה לא (כי כבר היינו וכרגע לא רוצים שוב): סלוניקי (רוצים, אבל מוותרים בגלל הנסיעה), מטאורה, יאנינה, מצובו, כפרי זגוריה (אני רואה שנסיעה מוולוס לקורפו עוברת בעצם בכל המקומות האלו בדרך).
מה נשקל: פולופונס (הנהג מונית שהסיע אותנו לשדה"ת המליץ), קורפו (זה עובד עם רכב?! אפשר להגיע?), רעיונות אחרים?

תודה

moshavnikit

New member
שאלת מזוודות

היי,

אני לא מצליחה למצוא מידע בנוגע למזוודות בטיסה שאני רוצה להזמין.
בטיסת חזור כתוב לי בבירור שהמטען לא כלול, אז אני יודעת שאני צריכה לשלם תוספת.
אבל בהלוך, בפירוט של ה-fare terms אני לא מוצאת שום מידע בנוגע למזוודות. אם לא כתוב לי את זה בבירור כמו בחזור אז לצאת מנקודת הנחה שהמזוודות כלולות..?

בחברת אגאין זה תלוי בכרטיס

הכרטיס הפשוט ביותר והזול ביותר נקרא "גו-לייט" המזוודה לא כלולה ויש לשלם אותה בנפרד (לכרתים למשל זה 20 יורו בהלוך 20 יורו בחזור בהזמנה באתר, בשדה התעופה זה כפול).
הכרטיס היקר יותר נקרא "פלקס" והוא כולל מזוודה עד 23 ק"ג.
הכרטיס היקר נקרא "ביזנס" והוא כולל שתי מזוודות עד 32 ק"ג.
לפי החשבון שלי, ההפרש בכרטיסים כל כך גדול, שהכרטיס הזול+מזוודה יוצא בזול יותר.

moshavnikit

New member
מודעת לדברים האלה, צריכה את עזרתך בנושא כרתים

היי מאיר,
&nbsp
ההורים של בעלי פנו אלינו היום ושאלו אותנו אם אנחנו מתכננים טיול הקיץ מכיוון שהם היו רוצים להצטרף.. ובכן, אנחנו פחות מעוניינים בזה.
&nbsp
אמרנו להם שננסה לתכנן להם חופשה בכרתים (בלעדנו). אז יש לי כמה שאלות:
* האם ביוני קר מדי בכרתים? (חמותי מאוד רוצה ים)
* האם אתה יכול להמליץ לי על מלון שקרוב לחוף חולי? או לפחות על איזור לפחות עם חוף חולי שיהיה להם מספיק מה לעשות באותו אזור במשך 10 לילות?
&nbsp

ybo4

New member
כמה רעיונות

מאחר ואתם כבר הייתם באתונה - אני מניחה שאין צורך להמליץ לכם על האקרופליס, שהוא מדהים, למרות ההצפה בתיירים.
עתיקות דלפי מעניינות בהחלט
אנחנו טיילנו בהרים באזור קרפניסי במשך מספר ימים ונהננו מאוד. אבל בחלק גדול מהדרך מדובר במקומות העבירים לג'יפים או ל"רכב חברה", כך שלא בטוח שרלוונטי עבורכם.
שווה לכם להירשם לאתר המטייל ולראות שם המלצות.

moshavnikit

New member
מסתבר ש..

טיסת אל על לאתונה + טיסת אג׳יאן לסלוניקי זולה יותר מרק טיסת אל על לאתונה. אז אנחנו נטוס לסלוניקי, נהיה שם שניים/שלושה לילות (בלי רכב) 6-7 לילות בפיליון (עם רכב) ומפיליון ניסע ללילה אחד באתונה שמשם תצא הטיסה חזרה לארץ.
&nbsp
אבדוק אופציה לביקור בדלפי אם זה לא מחוץ למסלול, קראתי את כל המטייל

&nbsp
אני מתלבטת אם יש לנו מה לעשות בסלוניקי שלושה לילות. היינו כבר במוזיאון היהודי, הלכנו לאיבוד בתוך העיר ובעתיקות למעלה, היינו בקולנוע.. ממש אהבנו את העיר והאווירה, והגירוס הכי טעים שאכלנו היה איפשהו קרוב למגדל הלבן. כנראה שנלך על שני לילות בלבד.
&nbsp
באסה שביומיים שאני מתלבטת מחיר השכרת הרכב קפץ בכמה מאות שקלים

לאונידס

Active member
פלופוז וקורפו לא מסתדר לי גאוגרפית עם פליון בתחבורה קרקעית

אתם כן יכולים לעשות נסיעה חד כיונית מפיליון לסלוניקי ומשם טיסה לקורפו.
חזרה מקורפו לאתונה גם כן בטיסה.
אפשר גם מסלול הפוך.
&nbsp
בקיץ האחרון היו טיסות ישירות לסלוניקי, כך שאפשר שנחיתה ביוון או ההמראה חזרה מישראל תהיה מסלוניקי והשניה מאתונה.
&nbsp
כדי לדעת אם המזוודה כלולה תקליקי על הקישור fare terms

moshavnikit

New member
התכנון הוא באמת טיסה לסלוניקי וחזרה מאתונה

(ההודעה הראשונה שלי כבר פחות רלוונטית)
&nbsp
סלוניקי > פיליון > אתונה
&nbsp
לחצתי על fare terms, לא מצאתי מידע על המזוודות

נראה לי שזה עם מזוודה כי בכל כרטיס שללא מזוודה זה היה מודגש באופן ברור.

למעלה