1 במאי, השכרת רכב באיטליה, ולקראת טיסת לילה ממילאנו

urilei

New member
1 במאי, השכרת רכב באיטליה, ולקראת טיסת לילה ממילאנו

היי לכם,
טוב, הטיול כבר מתחיל להיראות ממש מסודר...

כמה פרטים שעוד חסרים לי בפאזל הטיול המתוכנן באיטליה.

ראשית, 1 במאי - מישהו יודע איך איטליה נראית ב-1 במאי? זה משהו דומה יותר ליום כיפור, יום העצמאות, סתם שבת, או יום עבודה רגיל יחסית? אני שואל מבחינת חנויות קטנות, רשתות גדולות, אתרי תיירות, מוזיאונים וכו'. כבר נתקלתי בכמה בעיות בנושא, למשל אתרי השכרת רכב שכתבו לי שהתחנה סגורה ביום הזה (ובאופן מפתיע, גם ב-2 במאי).

עניין שני, השכרת רכב באיטליה. אתרי האינטרנט מייאשים אותי. מזינים נתונים, הוא כותב "אי-אפשר" וצריך להתחיל לנחש מה לא טוב. אנחנו יוצאים מ-Riomaggiore ורוצים לאסוף את הרכב בסמוך לתחנת רכבת כלשהי (לה ספציה, גנואה, או כל מקום אחר, עדיף לכיוון דרום כי נוסעים לטוסקנה). אני מעדיף לנסוע 50 דקות ברכבת ולאסוף את הרכב ממקום סמוך מאשר לנסוע 10 דקות ברכבת ולחפש תחנת השכרה המרוחקת 4 קילומטרים מהרכבת עם כל התיקים והציוד... כך שהעיר הקרובה ביותר היא לאו דווקא העדיפה ביותר. יש סוכן ישראלי שנוח וכדאי להתנהל מולו? מישהו שבאמת מבין עניין ולא מוקדים טלפוניים של רובוטים? זכור לי שהיה פעם איזה מישהו ששולחים לו מייל והוא מברר או משהו?
את הרכב אנחנו רוצים להחזיר כעבור כמה ימים במלפנזה, רצוי מאוד בטרמינל 2 די באמצע הלילה. סביב 3 ככה... כתוב לי שהתחנה סגורה. זה אומר שאי אפשר להחזיר או שיש איזה return box כזה? להחזיר בטרמינל 1 ולנסוע משם? שם פתוח? (אפשרי, אבל טרטור).

ושאלה אחרונה. אנחנו צריכים להגיע לנמל התעופה ב-03:30, מה שאומר שמאיפה-שלא-נהיה צריך להתארגן ליציאה סביב אחת וחצי בלילה. מהיכרותי את הנפשות הפועלות, יש כאן שתי אפשרויות: (1) שלא נלך לישון; (2) שלא נקום בזמן ונאחר לטיסה. אני מראש מבקש לא להטיף לי ולא לחנך אותי ש"עדיף להגיע רגוע לטיסה". בשעות האלה זו לא אופציה מבחינתי ללכת לישון ולקום בזמן. איפה לדעתכם אפשר להעביר את שעות הערב המאוחרות לקראת הטיסה? יהיה מה לעשות בטרמינל 2 (ואני מזכיר, לא בדיוטי פרי!) או שגם ב-3 שעות שאני חייב להיות שם אני אשתעמם? יש איזה מרכז קניות סביב מילאנו שעובד עד חצות לפחות? איזה רעיון יצירתי אחר? עיר/עיירה שיש מה לעשות בה בשעות מאוחרות ואפשר להתקרב אליה עם רכב? פאב/באר/מוזיקה וכו' לא בכיוון שלנו, אנחנו צריכים מקום קצת יותר שקט (אנחנו עם ילדה שכנראה תישן בעגלה, וכפי שאמרתי, לא, אין צורך להטיף לי מוסר, גם אם נכניס אותה לחדר במלון בשביל שעתיים אנחנו נטרטר אותה באותו הלילה באותה מידה בדיוק)

תודה רבה!

למיטב ידיעתי, 1 במאי הוא יום שבתון

מוזיאונים סגורים, אני חושבת שגם חנויות. לדעתי יהיה לך משעמם בטרמינל 2 כ-3 שעות לפני הטיסה. זה טרמינל של איזי ג'ט בלבד, עם דיוטי פרי וזהו, למיטב זכרוני.

R750-Girl

New member
1 במאי בהחלט יום כיפור (בלי הפסיכופטים שזורקים אבנים)

הכל הכל סגור. מניסיון מר של לפני 5 שנים במילאנו.

moco10

New member
דיעה על לילה אחרון

בנסיעה האחרונה לפראג הייתה לנו טיסה חזרה מוקדם בבוקר, וכך יהיה בחזרה הקרובה ממילאנו (שלשדה נגיע בנסיעה מהצפון).
לא רואה שום יתרון ללינה במלון באותו לילה. אולי למי שמסוגל להירדם ב5 אחה"צ, אבל זה לא בבית סיפרנו.
סוחבים כמה שאפשר בלילה במקום אחר, אז מגיעים לשדה, ורובצים על ספסלים.
נכון, משעמם ואתם הרוגים מעייפות, אבל פשוט אין אלטרנטיבה סבירה. לישון באיזה מקום כדי להתעורר ב2 בבוקר זה רק יותר מעייף.

urilei

New member
מסכים בהחלט

אבל עדיין מנסה לחפש תעסוקה מעניינית באופן סביר לפחות עד חצות.
אחרי זה אני מניח שזה אכן אתגר, אבל אני מניח שאפשר למצוא איזה מרכז קניות או מקום בילוי לא-אלכוהולי שפתוח עד חצות.
ומה לגבי החזרת רכב בשעות כאלה? מישהו יודע לגבי מילאנו ספציפית או באופן כללי?

moco10

New member
בדקתי עכשיו שלוש חברות שרירותיות

הרץ, אוויס ומג'ורה . בכולן שעות הפתיחה מ7 (או 7:30) עד חצות.
כשתדע ממי אתה שוכר (או לפני שאתה מחליט) תשאל לגבי החזרה בשעות שהם סגורים.
אני באותה סירה.

urilei

New member
וואלה? הייתי בטוח שזו תערוכה לאריסטוקרטים פלצנים

טוב, גם רעיון. רשמתי. תודה.

ול-Eataly יש שני סניפים במילנו ו/או בסביבתה

הסניף שנקרא Smeraldo פתוח עד חצות. אפשר לבדוק גם את השני. לפחות נראה שיש להם פסטיבלים עונתיים, בוודאי בנושאים קולינריים, אבל אפשר יהיה להצטייד בכל מיני מזונות באותה הזדמנות.
http://www.eataly.com/global

urilei

New member
הו! עכשיו אנחנו מתחילים לדבר לעניין

אף פעם לא התנגדתי לפסטה איטלקית פלצנית באריזות קטנות

תודה.

לאונידס

Active member
הטרמינלים במילאנו בעייתיים מאוד להמתנה

יש 3 טרקלינים אבל הם נסגרים ב 21:30 עד 22:00 בלילה.
מאוד לא נעים לחכות בטרמינל שומם שעות על גבי שעות, בשדות שבעצם נסגרים לשעות הלילה יכול להיות שגם לא יאפשרו לכם.
אני לא מומחה למרכזי קניות באזור מילאנו אבל קשה לי להאמין שיש כאלה הפתוחים ופעילים בשעות הקטנות של הלילה.
&nbsp
אם אני זוכר נכון בשדה התעופה עצמו בסמוך לטרמינלים יש הולידי אין אקספרס, כשבדקתי למרבית ההפתעה מחירי הלינה בו היו יחסית סבירים וקראון פלאזה שקצת יותר יקר.
לו אני הייתי במקומך הייתי מזמין חדר במלון, מחזיר את הרכב בשעות שהתחנה פתוחה, והולך לישון. מהמלון לצ׳ק אין הולכים ברגל.
תבדוק אם למלון יש שירותים שינעימו לכם את הזמן כמו בריכה.
לא מסיבות הטפה אלא מסיבות לוגיסטיות פשוטות.
אפשר גם מלון מרוחק יותר שנותן שאטל, צריך לבדוק שהשאטל פעיל בשעות שרלוונטיות לכם. מסורבל יותר אבל אולי גם זול יותר.

urilei

New member
כבר הייתי בסרט הזה בדרך הלוך...

לא יודע אם אתה זוכר, הגעתי למסקנה שיש רק מלון אחד שצמוד באמת לטרמינל 2 ונגיש בהליכה.
בנחיתה הזמנּו שם לילה, כי זה עוד איכשהו הגיוני (או לפחות הרע במיעוטו). בחזור אני באמת מעדיף לשבת בכיכר נחמדה של עיירה נחמדה מאשר לשבת כמו אסיר בחדר של מלון שאין שום דבר לעשות בו... באמת, אני לא לוקח חדר כזה גם ב-20 יורו במקרה הזה. ממש לא שאלה של כסף... טלוויזיה באיטלקית (או בכל שפה אחרת) אני כנראה לא הולך לראות, ולישון אני בטוח לא מתכוון.
שים לב שאני לא מחפש קניון שיהיה פתוח עד 03:00. אני מדבר על משהו עד חצות ככה. תכל'ס, אפילו סוג של איקאה או משהו בא בחשבון ועדיף מבחינתי על חדר במלון... אני מניח שיש חיי לילה בסביבות מילאנו, ולא כולם קשורים בהכרח לבארים ואלכוהול, לא?

לאונידס

Active member
נראה לי שמדובר בידע ספציפי שלא קיים בפורום הזה

אתה מבקש משהו מאוד ספציפי, חיי לילה שלא מסתובבים סביב אלכוהול, שקטים וכו׳
יכול להיות שיש איזו כיכר עם מזרקה גלידריה ופיצריה שפתוחות אל תוך הלילה, אבל כדי להכיר כאלה וכדי שהידע יהיה מעודכן צריך להיות מקומי או מישהו שביקר שם ממש לאחרונה ועם דרישות דומות לשלך
אני מציע לחפש פורומים ספציפיים יותר, בלוגים או אתרים כמו טריפאדוויזר.
http://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g187849-i143-k5319124-Milan_nightlife-Milan_Lombardy.html

לא מכיר חנויות באזור אבל אני לא רואה סיכוי גבוה לאיזה איקאה שפתוחים באחת וחצי לפנות בוקר.
אחרת נראה לי שתצטרך לבחור בין חדר במלון שאתה לא מעוניין לישון בו או לשוטט ברחובות בשתיים לפנות בוקר עם אישה ופעוטה בעגלה כמו איזה הומלס.

urilei

New member
לפי המגמה בתפוז

נראה לי שהם לא יתנגדו לפתוח פורום "חיי לילה בסביבות מילאנו". אבל אכן, אולי בשביל השאלה הזו צריך לחפש תשובות ממקומי.
אני אנסה אולי לפנות לבעל הדירה שם או משהו כזה. תודה על הרעיונות בכל אופן (ורק להדגיש - גם משהו שפתוח עד חצות ייתן לי תעסוקה לא רעה, וזה כבר הרבה יותר סביר ממשהו שפתוח עד 3).

R750-Girl

New member
חיי לילה לא באמת מתואמים לעגלת תינוק

גם כיכר ,בינינו, נחמדה ככל שתהיה, לא ממש סביבה אידיאלית לתינוקת בעגלה.
יש מלון שצמוד לטרמינל? לך לשם, שב בלובי על קפה ועיתון עד שיגיע הזמן לעזוב.
(ואני באמת לא מבינה את הקשר בין אלכוהול לתינוקת. מה הבעיה בלשתות בירה, כמו קפה, בבית קפה כזה או אחר?)

urilei

New member
לא האלכוהול הוא הבעיה

אלא סביבה שעיקר הבילוי בה הוא שתייה, מוזיקה ורעש. זה מה שלא מתאים. אם יש לך בית קפה שקט להמליץ עליו, זה מעולה, אבל כמה שעות כבר אפשר לשבת באותו בית קפה

לא אופטימלי לתינוקת (למעשה ילדה), אני מסכים לחלוטין. בפעם הבאה אני בכל זאת אזכור שיש שעות מסוימות של טיסה שהן בכל זאת גרועות יותר מהרגיל, למרות התיאוריה שלי שאין שעה טובה לטיסה (שאני עדיין מחזיק בה). ככה זה, לומדים מהניסיון, וגם בפעם הבאה לא בטוח שאני אוותר על טיסה רק בגלל שעה גרועה, אבל אני אהיה מודע יותר לפרטים.
למעשה זו הסיבה ששיניתי קצת את סדר הטיול כדי לשבץ את הרכב בסוף הטיול ולחזור איתו לנמל התעופה ולא להתגלגל איתה באוטובוסים באמצע הלילה, שזה בכלל היה רעיון גרוע וגם היה מגביל אותי למרכז מילאנו בלבד.
לפחות היתרון הוא שאחרי הטיסה הזו אנחנו לא צריכים להיות רעננים ועירניים לטיול ארוך בחו"ל, אפשר ליפול למיטה ולישון יום וחצי...

R750-Girl

New member
מסכימה בהחלט

בדיוק על בסיס כיכר נחמדה, ככל שתהיה - בחצות תהיה רועשת, עם שיכורים יותר ופחות - כולל בתי הקפה באיזורים התיירותיים.
אם יש בית מלון קרוב לטרמינל - זו ההמלצה שלי. קפה. סנדביץ ועיתון. לא מכירה מניסיון - בביקור שלנו העוללה לא הייתה (אפילו לא בתכנון)
מעבר לזה, אני רק שרצתי בפאבים כשהייתי במילאנו (וזה כדי להשכיח את מחירי התיקים בחנויות המעצבים).
&nbsp

urilei

New member
כן, גם לי לקח זמן להבין שהמספר על התיקים של פראדה זה לא מק"ט

למעלה