מומחי פריז (מחשבות- אתה כאן?)

מומחי פריז (מחשבות- אתה כאן?)

אחרי חריש עמוק בפורום זה ואחרים, לאור נסיעה כמעט ספונטנית לפריז בסופ"ש הבא, אשמח לשמוע ממומחי פריז-
1. תחבורה- לפנינו 3.5 ימים לא רצופים של שיטוטים בעיר. איזה כרטיס מומלץ לקניה? חד יומי? כרטיסיה ?
2. שלל המוזיאונים מבלבל. לחובבי אומנות קלאסית שפחות מתחברים לאומנות מודרנית- מה מומלץ?
3. בהתחשב בעובדה שזו נסיעה ראשונה שלנו לפריז, יש אתרים שהם מאסט מוחלט? (יש עשרות מאסטים בספרים. רוצה לשמוע ממי שהיה שם וחווה מה באמת חובה)
(ולא את מחשבות- אוכל כשר? מומלץ? רוצים לצאת ערב אחד למסעדה שווה עם אוכל צרפתי אמיתי וכשר. המלצות יתקבלו בברכה)

תודות מראש לעונים/עונות

מחשבות

New member
מחשבות תמיד כאן, אם לא פיזית, אז ברוחו.

תלוי מתי אתם שם. אם זה מיום שני והלאה, כדאי נביגו, שזה חופשי שבועי. גם אם הוא לא יהיה לטובתכם הכי טוב, הוא נוח בטירוף וכיפי. 25 אירו לשבוע.
המוזיאון הכי קלאסי זה כמובן הלובר, האורסה, האורנז'רי. להמנע ממרכז פומפידו.
לכל שאר המאסטים, למהר ולשלוח אלי מייל במסר ולקבל חומר שומט לסת, מפחיד ומאיים בכמויות מדאיגות.

michaleng

New member
מצב של או-או: או לקרוא את החומר שלך או להספיק לטיסה?

מחשבות

New member
ואם אומר לך שאפילו אני לא הספקתי לקרוא אותו?

מזל שכתבתי אותו וערכתי. לקחתי לפריז ונשאר במזוודה. אבל זו היתה נסיעה שלישית ברציפות ולכן אחרי חמש שנות מחקר, כבר לא היה ממש צורך לעיין. היום אני מוכן ללוות נוסעים במסרונים בזמן אמת וכבר עשיתי את זה.

יעלעל

New member
פריז

מבחינתי, מוזיאון - האורסיי. מוזיאון יפה, עמוס במידה, אני אהבתי מאוד.
ממש מאסט? להסתובב באיים ולראות את הנוטרדם, את הרחובות הקטנים, לאכול קרפ, לטעום גלידה, לעבור צפונה לאזור ההוטל דה ויל, ללכת לאורך הרחוב לכיוון כיכר הבסטיליה, לרכוש במעדניה איזו עוגה טובה ולקחת אותה לPlace des Vosges ושם לשבת ולאכול אותה תוך הסתכלות על הבתים היפים מסביב. ללכת לבסטיליה. משם ללכת לעליה לטיילת הנטועה, ללכת קצת לאורכה ולחזור במטרו או לנסוע לתעלת סן מרטן, לכיכר הרפובליקה.
עוד מאסט לטעמי, השווקים.
http://www.parisianlocal.com/a-list-of-street-markets-in-paris-by-day-of-the-week/
תלוי בימים שאתם נמצאים, יש שווקים ממש נחמדים ושם לרכוש גבינות, לחם, ירקות, ולארגן פיקניק באיזה פארק נחמד ואם קר מדי אז לקחת מצרכים לחדר ולארגן שם ארוחה. כמו כן הייתי טועמת כמה שיותר מאפים שווים, שוקולדים וממתקים. המלצות ספציפיות יש באתר של שרון היינריך http://parischezsharon.blogspot.co.il/ 
(שמומלץ מאוד לעשות סיור איתה, בהחלט כיף, אמנם לא זול, אבל חווייה ממש נחמדה)
או אצל דייויד לייבוביץ (באנגלית) שלמשל ממליץ כאן על מסעדה שהייתי בה עם הבת שלי והייתה חוויה בהחלט מיוחדת וטעימה ביותר
http://www.davidlebovitz.com/2015/01/dessance-restaurant-paris-marais/
ואם יש עוד שאלות, בשמחה.

לדעתי, בטיול קצרצר שכזה לעזוב את הגדולים

הם ענקיים ומעוררי אימה ואין טעם ב-3.5 ימים לנסות לבקר בהם. אלא אם כן אתם במסע של סימוני וי על יצירות "חובה".

כן לבקר בז'קמר אנדרה:
http://www.musee-jacquemart-andre.com
זה יתן לכם את מנת הקלאסיות הנדרשת ויש להם קפה מפורסם באוכל הטוב שבו. זה מקום ייחודי וצרפתי מאוד.

אם אתם רוצים, יש תערוכה זמנית שמתרכזת במשפחת בורג'ה (אין לי טלוויזיה אבל היתה עליהם סדרה, לא? בטח יש קשר, זה אמור למשוך מבקרים), כנראה כפטרונים של אמנות. זה מפורסם כלאונדרו עד מיכלאנג'לו ונמצא במוזיאון מאיול בלב סן ז'רמן במרכז העיר, והחלל סביר בגודלו ולא ענק ומבלבל. זה יסגור לכם עוד פינה.
http://en.parisinfo.com/paris-show-...Leonardo-da-Vinci-to-Michelangelo,-exhibition

לא יודעת מה זה אתרי חובה, ב-12 ביקוריי יש "אתרי חובה" שלא הייתי בהם עדיין כי לא במיוחד התעניינתי. כן חובה בעיני לשוטט ברבעים המרכזיים, שצופנים בחובם הפתעות מדי רגע. אולי רובע אחד שהוא כן חובה בעיני הוא המארה, le Marais, שעם כל היוקר והיוקרה החדשים שלו, עדיין שומר על אופי והוא יפה לאין שיעור. שם גם גם יש מסעדות יהודיות, ב-rue des Rosiers. אני לא יודעת כמה מהן צרפתיות אם בכלל.

לא מכירה מסעדה עם אוכל צרפתי כשר.

או במחשבה שניה, כפי שהוזכר כאן, מוזיאון אורסה

http://www.musee-orsay.fr/en/home.html?cHash=1030a57d48

עם היצירות הגדולות של מונה, מאנה, פיסארו, לוטרק, סזאן ועוד ועוד. בעיני זה מקום ענק ומאוד גדוש. מצד שני, העיצוב שלו ייחודי אז אולי לא כדאי להחמיץ אפילו בביקור קצרצר.

בשבילי - ואני לא מומחית

גדולה לפאריס, הייתי בה רק פעם אחת כמו שצריך (10 ימים) שנה שעברה, אבל הייתי גם לפני שבוע ליומיים בלבד עם הילדים, ומה שאני לא הייתי מחמיצה:
לנסוע לטרוקדרו כדי לראות את האייפל משם - אנחנו בגענו באור יום עדיין, ראינו והלכנו ישבנו שעה לאכול בברסרי ליד (שאגב היה בה גם קפה מצוין וגם מרק בצל מצוין, מאוד הופתעתי). ואחרי שעה, בחושך הלכנו שוב לטרוקדרו לראות את האייפל מנצנץ - הם מדליקים עליו אורות ומנצנצים אותו פעם בשעה עגולה, מאוד אהבנו. אני לא יודעת אם זה גם בקיץ...
&nbsp
גם לקחתי את הילדים לאורנג'רי - מבחינתי 8 הציורים של מונה הם מדהימים ובאמת לא להחמיץ
&nbsp

דניאלה1311

Active member
מנהל
לבוש חם
הילדים שלי היו בפריז בשבוע שעבר. הם אמרו קר, ממש קר. הם רגילים לקור כי הם גרים בארה"ב
שם למשל יש טמפרטורות של 20 מינוס. למרות כל זה הם הסתובבו בפריז עם הדובונים שהם לובשים
באמריקה בקור, כובעים, כפפות. נעלים שלא סופגות גשם/רטיבות.

אנחנו היינו לבושים טוב והיה לנו מזל כי לא ירד

גשם. אחד הילדים שלי לבש טישרט וסווצ'רט, וכובע על הראש.
הילד השני שלי קצת יותר נורמלי לבש שתי חולצות ומעיל...
אני לבשתי חולצה קצרה, חולצה ארוכה, מעיל ועליו מעיל נוסף, כובע וכפפות. הספיק לי זוג אחד של מכנסיים, אבל המעיל שלי יורד עד הברכיים

&nbsp
את ההערה לגבי הקיץ כתבתי אם מישהו אחר יקרא - ראיתי שאת נוסעת בשבוע הבא - כיף!!

יווו איזה כיף, בא לי גם

ממליצה לקנות כרטיסייה של 10 כרטיסי מטרו.
בשלושה ימים וחצי, הייתי מוותרת לגמרי על המוזיאונים. אולי תיכנסו לאחד קטן, נגיד האורנג'רי שהוא מוזיאון לאמנות אימפרסיוניסטית, או אם אתם נכנסים לגדולים- לובר/אורסיי- תחליטו מראש על הגבלת זמן, ואז *צאו משם*. גם אוצרי הלובר לא ראו כל מה שיש שם, אי אפשר להספיק את זה בתקופת חיים אחת, עשיתי את החישוב.
אני לא הייתי מוותרת על שער הניצחון, אבל חוץ מזה, קשה לי לחשוב על מאסטים. הכל יפה, הכל מרגש, הכל כיף. מה זה משנה אם תלכו לפה או לשם. יכולה לספר שאני מאד אהבתי את הסאקרה קור ובכלל את השיטוט במונמרטר, את השווקים, את השוקולטיירים והמאפיות, שיטוט ברובע המארה, שיטוט ברובע הלטיני, הליכה לאורך התעלה, אופרה גרנייה ולה-פאייט שנמצא ממש מולה, הפנתאון, הגנים והפארקים, אבל הכי אהבתי שפשוט לא משנה לאן תלך ומה תבחר לעשות, כי הכל נהדר.

michal@gal

Active member
מנהל
קנו כרטיס חופשי למטרו

קר מדי להסתובב הרבה ברגל והמרחקים ענקיים.
תעשו את החישוב אם כדאי לקנות 3 כרטיסים של חופשי-יומי, או לקנות כרטיס paris-visite ל-3 ימים. (זה תלוי איפה המלון. בזמנו חישוב שעשיתי הראה ש-3 כרטיסים יומיים יוצא זול יותר).
בנסיעה הראשונה שלנו קנינו קארנה של 10 נסיעות וזו הייתה טעות כי תמיד התלבטנו אם כדאי לבזבז כרטיס על נסיעה קצרה ובסוף הלכנו ברגל. לפעמים זה נחמד, הרבה פעמים זה בזבוז זמן, ולא נעים בגשם ובקור.
&nbsp
מבחינת מוזיאונים - מאד מאד אהבנו עם מוזיאון רודאן, אז שווה לשקול קפיצה לשם.
&nbsp
לדעתי ביקור בלובר הוא מאסט, אבל תעשו סיור master pieces של שעה וחצי, ולא מעבר לזה.
&nbsp
אם אתם נכנסים לאורנג'רי, לא לוותר על ביקור בקומה התחתונה. הציורים שם לדעתי הרבה יותר שווים מחבצלות המים שעבורן המקום מפורסם.
&nbsp
שער הנצחון מאד מרשים, במיוחד אם עולים לראשו וצופים משם על כל העיר.
&nbsp
אל תלכו לאורך שאנז אליזה. בזבוז זמן. סתם רחוב עם חנויות. קו מטרו 1 נוסע לאורכו, אז אין בעיה לדלג מקצה אחד לקצה שני.
גם חנות הכולבו לה פאייט היא בזבוז זמן. סתם חנות יקרה, אני לא רואה מה מיוחד בה פרט לאפשרות לתצפית מלמעלה על העיר.
&nbsp
&nbsp

michaleng

New member
אם ביקור בכנסייה הוא אופציה מבחינתכם, לדעתי

כנסיית סנט שאפל, על יד הנוטרדאם, נכנסת להגדרה של מאסט. אני רק מקווה שלא תיפלו על יום נורא מעונן, כי חלק מהיופי הוא האור שמסתנן פנימה דרך הוויטראז׳ים הנפלאים.

מחשבות

New member
וכמובן לקנות כרטיס משותף בתשע וחצי בבוקר בקופת

הקונסיירז'רי, לרוץ לסנט שאפל, לראות ולחזור לקונסיירז'רי וללכת לחדר של מרי אנטואנט.

תודה לכולם על התגובות !

התפלצתי בשקט למראה כמות החומר של מחשבות (תודה!) מגדיר מחדש את גבולות ההכנה מראש. בחיי.
פתוחה לעוד טיפים, הצעות ותובנות בנושא.
&nbsp

מחשבות

New member
אני כבר לא מדבר על 3 סוללות למצלמה, ארבעה כרטיסי

זיכרון, שתי סוללות למצלמה של הילדה ושני כרטיסי זיכרון, ג'ל גילוח במהדורה מוקטנת, טוב הבנת...

למעלה