נובמבר הגיע, זול יותר לחדש דרכון, הנחה של 80~ שקלים

viczi

New member
תודה על התזכורת!

זכרתי שיש תקופות שהן זולות יותר אבל חסכת לי חיפוש.
אני צריכה לחדש דרכון שתוקפו פג בתחילת המאה.

מה הדרך לחדש אותו עם הכי פחות כאב ראש?
רוצה דרכון רגיל, לא ביומטרי.

אודרי11

New member
הכי קל באינטרנט..

ממלאים את הטופס, משלמים, מקפידים על ההוראות (תמונות מתאימות) שולחים למשרד הפנים, ותוך כמה ימים מגיע הדרכון.
את יכולה לבחור בין ביומטרי לרגיל..

הנוהל לקבלת דרכון/תעודת זהות ביומטרית.

א. מגיעים לפקיד עם תעודת זהות
ב. מול הפקיד יש כסא ומולו מצלמה קבועה. על השולחן יש לו מיתקן בה אתה נותן טביעת אצבע.
ג. אחרי הזיהוי, אתה מתבקש לענות על שלוש שאלות שיהיו אימות זהות למקרה של בעיה.
ד. אתה יושב מול המצלמה שמצלמת אותך, אחר כך מניח את האצבע במיתקן המיועד.
ה. אתה מקבל קוד לזיהוי במקרה של פניה באינטרנט עם התעודה (קבלתי גם מכשיר שמתחבר למחשב ובו נכנסת תעודת הזהות) וכך הכוונה לאפשר לבצע פעולות רבות מול משרד הפנים (ואולי משרדים ממשלתיים אחרים) כדי למנוע עמידה בתורים ובזבוז זמן.
ו. את הדרכון שולחים לך הביתה תוך שבועיים אמנם, לגבי תעודת זהות, מודיעים לך במסרון לבוא לקבל ואחרי זיהוי, אתה מקבל את התעודה, כאשר התעודה הישנה הולכת לגריסה.

כל הפעילות הזו לוקחת בערך 10 דקות.
כך גם הפעילות בשדה התעופה מתקצרת מאוד.

מאקי

New member
בשדה יש את הכרטיס הישן והטוב. כבר שנים רבות

הבעיה עם הביומטרי זה לא התעודה...זה המאגר....כלומר עצם המצאו ..ועצם הימצאו כאן אצל חבורת .."יהיה פסדר...."
מוטב שלא.
אני יוצאת ונכנסת לישראל עם הכרטיס כבר המון שנים.אני חושבת שעוד מהאלף הקודם.
וכן אני יודעת שזה מאגר ביומטרי..רק שכשעשיתי אותו...לא ממש הייתי מודעת..לבעיתיות.

viczi

New member
תודה על המידע

לצערי, אצטרך לגשת למשרד הפנים, כי הדרכון שפג תוקפו הונפק כשהייתי קטינה.
מה לא עושים כדי לטוס ללונדון.
מקווה שלא יהיה לחץ בגלל שתמה עונת החופשות...

לאונידס

Active member
תשלום בהנחה רק דרך אתר משרד הפנים, עם כרטיס אשראי

הוראות מפורטות נמצאות באותו אתר.
אני מעביר לינק
http://tinyurl.com/dy3t6g4
שימי לב שברירת המחדל של האתר היא דרכון ביומטרי, תבחרי בלשונית של דרכון רגיל ותמשיכי משם.
&nbsp

viczi

New member
לא אוכל להשתמש בהנחה

כי לפי האתר: כאשר מדובר בבקשה לחידוש דרכון עבור מבקש מעל גיל 18 שדרכונו הקודם הונפק לו בהיותו מתחת לגיל 18, נוכחותו האישית בלשכה הינה חובה.

רק רוצה לוודא, כאשר אני מגיעה ללשכה - הם לא יכולים להכריח אותי לעשות דרכון ביומטרי, נכון? זה עניין של בחירה?

אתה בוחר איזה דרכון שאתה רוצה

כנ"ל גם לגבי תעודת זהות.
רק כאשר יצא חוק המסמכים הביומטרים לפועל, לא תהיה אופציה.

לאונידס

Active member
בודאי שאת יכולה לקבל את ההנחה

תשלמי את האגרה דרך האינטרנט וגשי עם הקבלה (את צריכה להדפיס אותה) לדלפק.
&nbsp
לא יכולים מפורשות להכריח אותך לבקש ביומטרי, יכולים לנסות לגרום לך לבחור כזה.
למשל בלשכה ישמחו לקבל ממך תשלום בכרטיס אשראי בתנאי שעבור תעודה ביומטרית. עבור תעודה רגילה רק מזומן או צ׳ק ולא בטוח שלמזומן יהיה להם עודף.
אם את באה עם הקבלה אז עקפת את הבעיה הזו, רק תדאגי באתר האינטרנט לבחור בתשלום עבור דרכון רגיל ולא ברירת המחדל דרכון ביומטרי. מאוד ישמחו אם תטעי.
&nbsp
בנוסף כנראה תתקלי בדלפקים פנויים לניפוק תעודות ביומטריות ותורים ארוכים לניפוק דרכון רגיל.
חלק מהאנשים מנסים לפתור את הבעיה כשהם באים ממש מוקדם. אני דווקא מגיע ברבע לשתים עשרה (סוגרים ב 12), בשעה הזו בעמדות הביומטריות מתחילים לקבל קהל גם עבור תעודות רגילות.
&nbsp
כמובן שבזמן שתשבי בתור יפמפמו לך פרסומות על נפלאות התעודה הביומטרית, לא חובה להשתכנע.
&nbsp
כל עוד לא יבקשו ממך להצטלם ולתת טביעות אצבעות הכל בסדר, לא מנסים להכניס את הפרטים שלך למאגר הביומטרי.

למעלה