ויזה לארה"ב

ויזה לארה"ב

היי, כמה שאלות לגבי הוצאת ויזה לארה"ב למטרת חופשה:
1. כתוב באתר שצריך להביא דרכונים ישנים לראיון. אם חיפשתי אותם ואין לי? (אגב, מעולם לא הוצאתי ויזה לארה"ב)
2. חייבים להעלות תמונה בטופס הבקשה? כי יש לי תמונות מצולמות וכדי לחסוך בעיות אני מעדיף להביא כבר בראיון עצמו...
3. צריך להביא תדפיס יציאות וכניסות מ/לארץ? ואם כן - כמה שנים אחורה? כי הבנתי שרשות האוכלוסין מביאה רק את מה שהיה ב-7 שנים האחרונות.

תודה!

YHS

New member
כמה תשובות

1. לא זכור לי שאי פעם סחבתי את כל הדרכונים הישנים שלי לשגרירות.
2. חייבים להביא תמונה והיא צריכה להיות זו שנסרקה.
3. לא חייבים להביא תדפיס טיסות. אני בכלל לא חושב שמעניין אותם פרט למבקשים מסוימים. מספיקה רשימת הנסיעות לחו"ל בשנים האחרונות,.

littlerunaway

New member
לא בטוחה לגבי סעיף 2 שלך

בזמנו כשהוצאתי ויזה (לפני כשנתיים) בשביל הטופס העלתי פשוט תמונה מהפייסבוק ולראיון עצמו הבאתי תמונת פספורט תקנית. אז אני לא בטוחה שזו חייבת להיות אותה התמונה.

תדפיס נסיעות לחול

זה צריך להיות מאישור רשמי של רשות האוכלוסין?
או שמספיק שאדפיס רשימה בword של המקומות והתאריכים שהייתי בהם?

אודרי11

New member
אתה בטוח שצריך?

אותי רק שאלו באיזה ארצות ביקרתי, כתבתי כמה ארצות, לא ביקשו פירוט תאריכים (כאילו שאני זוכרת), שאלו גם אם הייתי בארה"ב בעבר..וזהו.

YHS

New member
יש "סוגים" מסוימים

של מבקשי ויזה שנדרשים לרשימת נסיעות לחו"ל מפורטת, תקציר עיסוק נוכחי, אישור מיוחד ממקום העבודה וגם אז מקבלים רק לשנה.

אודרי11

New member
שכחתי שמטרטרים תמיד את הבן שלי...

ונותנים לו רק לשנה...הכל בגלל שהוא מוזמן להגיע, למפעל האם של מקום העבודה שלו בלוס אנג'לס...אבל בחיי שלא ידעתי שדורשים ממנו רשימת נסיעות.

YHS

New member
אני הכנתי רשימה

בקובץ וורד ומסרתי. בלי מירשם ובלי אוכלוסין.

YHS

New member
דרך אגב לגבי התמונה

היא צריכה להיות בפורמט מסוים ומאד מדויק. אחרי שסורקים ומעלים יש מנגנון שבודק אם היא מתאימה. במידה ולא - יש להכין תמונה אחרת.

makiko

New member
לפני שנה הוצאתי ויזה אך הבאתי תמונה שלא בפורמט המתאים

נאמר לי זאת רק לאחר שהגעתי לאשנבים. הבחורה מהאשנב הביאה לי תור מהיר, יצאתי מהשגרירות, הצטלמתי אצל המאעכר שנמצא צמוד לשגרירות וחזרתי באופן מהיר לאשנב.

אגב, נראה לי שהמאעכר הזה מפעיל את מרבית הכוח שלו על ארה"ב וישראל שלא יבטלו את הויזה לארה"ב. אחרי הכל - זו הפרנסה שלו...

עוד כמה שאלות - והפעם לגבי הטפסים לויזה

1. הם מבקשים להביא כתובת שהייה בארה"ב. אין לי מושג כי זה עוד לא תוכנן.. אם אכתוב מנהטן זה יהיה מספיק טוב?
2. הם מבקשים איש קשר בארה"ב. אני לא מכיר אף אחד בארה"ב. הם אומרים שאם אתה לא מכיר אז אתה יכול לכתוב מלון, ארגון, או חברה שאתה אמור לבקר - וצריך את כל הפרטים: כתובת, מדינה, טלפון.... אבל אין לי מושג.... מה לעשות?

תודה!

YHS

New member
אתה יכול לכתוב מנהטן

ואתה גם יכול לכתוב שאתה לא מכיר אף אחד. אבל אם אנסה להעמיד את עצמי במקומם, מניסיוני, יהיו להם עוד כמה שאלות:
1. האם המבקש יודע לכמה זמן הוא בא ויש כרטיס חזרה?
2. האם למבקש יש מספיק אמצעי מחיה לתקופה המבוקשת?
3. האם למבקש יש מקום עבודה קבוע בארץ מגוריו ונכסים כאלה שימנעו ממנו "להשתקע" בארה"ב?

אם אתה מצפה לקבל ויזה, ראוי שתהיינה לך תשובות לשאלות אלו. תשובות טובות. אי אפשר למרוח את הגוף העוסק בויזות באמריקה. הייתי אומר שאתה ב"גיל המסוכן".

למעלה