נובמבר הגיע, זול יותר לחדש דרכון, הנחה של 80~ שקלים

דניאלה1311

Active member
מנהל
הדליפה מבהילה
עוד סיבה לא להכנס למאגר הביומטרי.
&nbsp
אתה כותב חידוש דרכון, חשבתי שכבר לא מחדשים אלא יש דרכון וכל עשר שנים חייבים להוציא חדש.

לאונידס

Active member
חידוש דרכון = דרכון חדש, בניגוד להארכת דרכון = הארכת תוקף

על המונחים אחראי משרד הפנים, לא אני, והם באמת מבלבלים.
&nbsp
מדהים, מדינה שהמגזר הפרטי מוביל את העולם בפיתוחים טכנולוגים ומגזר ציבורי כל כך פרימיטיבי.

YHS

New member
אם הדליפו את הרשימה של הכלבים...

אז לא ידליפו את שלנו.....?
&nbsp

michaleng

New member
יש מאגר בעלי
? רק רציתי לדעת אם לעדכן את מס' הטלפון...

לא מדובר במאגר הביומטרי.....

אין שום קשר למאגר הביומטרי.
בדקתי ומדובר ברשימת בעלי כלבים המופיעה באפליקציה של גוגל. מקור המידע- משרד החקלאות.
מה כתוב שם? - שם בעל הכלב , מי הרופא , ומספר הטלפון הנייח (שאין שום בעיה לקבל באופן חוקי), זה הכל

אבל כיף לעורר בהלה, הא ?

YHS

New member
מה קשור ל"מאגר הביומטרי" עצמו?

אתה כל כך תקוע בקונספטים שלך שאתה כבר לא מפריד את המוץ.
הכוונה כאן היא שהרשויות לא מסוגלות לזהות את הזכות לפרטיות של אנשים, של אזרחים ומטפלת בזלזול בל יתואר בנתונים שאמורים להיות שמורים. לכן גם לא מאמינים להבטחות על יכולת שמירה של הרשות.
כמו שסבתא שלי הטורקייה היתה אומרת: "מי שנכווה משישקבאב עושה פוווו גם על איירן".

תגיב לנאמר , ולא לאומר

א. פותח השירשור דיבר על זה , צריך לקרוא את כל השירשור על מנת להגיב , כדי שלא להיכשל ולהעליב אחרים באמירות לא לענין
ב. אם כל אחד יכול להיכנס לאפליקציה המדוברת , אז מדובר ברשימה פתוחה, זה מה שהבנתי מבדיקה במקומות אחרים , ולכן לא מדובר בפרטיות.
ג. בדיקה מקיפה של דברים ולא הסתמכות על מקור מפוקפק אחד, נותנת תשובות שמסתבר שהנכון הוא משהו אחר בכלל.
ד. לגרום לבהלה לאנשים זה מעשה פזיז שאסור לעשות , אפילו מנהלת הפורום נבהלה מאמירות לא אחראיות.

YHS

New member
הנה, פה אני אגיב לנאמר

1. הנאמר הוא טרחני ולא ממוקד.
2. זה שהרשימה "פתוחה" זה הכשל, וחבל שלא הבנת.
3. זה שמנהלת הפורום נבהלה, זה לא מדד לשום דבר ובטח לא טעון לוגי להוכחת דבריך.
4. כנראה שאינך רואה את הדינמיקה של השרשור ואת התפתחות קו המחשבה. אבל אודיע בהכנעה שכרגיל אתה תמיד צודק בויכוחים כאן והגענו לסיום הדיון. שבת שלום לך.

לאונידס

Active member
למדינת ישראל יש כמה מאגרי נתונים עם פרטים של אזרחיה

במשרד הפנים, משרד הבריאות, משרד החינוך משרד הרישוי ומשרד החקלאות.
המאגרים הנ"ל דולפים תדירות לרשות הרבים.
אני כמובן לא יכול להוכיח שהמאגר הביומטרי ידלוף כמו שאר המאגרים אבל בהתבסס על המוניטין המצטבר של מדינת ישראל יש לי את כל הסיבות לחשוש שכך יקרה.
אני רק הצגתי את נתוני האמת והמלצתי שכל אחד יעשה את שיקוליו, לא המלצתי על דרך פעולה מסויימת.
אני מקבל את קביעתך שאכן האמת מעוררת בהלה, למרות שלא הייתי בוחר דווקא במונח הספציפי הזה. אבל זה ממש לא כייף, גם בית המשפט העליון קבע שזו פגיעה הן באזרח הבודד והן בביטחון המדינה הכולל. לא כייף

אין בעיה, אז בלי מאגר ביומטרי, בסדר ?

השיטה לזיהוי היא הפרטים האישיים + תמונת בעל התעודה כפי שהיא משתקפת במכשיר + טביעת האצבע. - כל הפרטים הללו על הצ'יפ.
לשיטתך, זה מספיק כדי לזהות את בעל התעודה.
הבנתי אותך נכון ?

לאונידס

Active member
הגורם היחידי שיש לו בעיה עם ניפוק תעודה ביומטרית ללא התניה

בשמירת הפרטים הביומטריים במאגר הנתונים היא ממשלת ישראל בכלל ומשרד הפנים בפרט.
ככלל לא ראיתי שלאזרחי ישראל יש בעיה עם תעודה חכמה או ביומטרית (גם חכמה מספיק, לא חייבים ביומטרי) וגם אני בכלל האזרחים.

אז בוא נגיע לשלב השני

חבורת זייפנים (לא חסר בארץ כאלו שרק מחפשים הזדמנויות כאלו) מזייפת תעודות ביומטריות ומכניסים לצ'יפ את פרטי בעל התעודה צילומו וטביעת האצבע שלו, רק מה, אברהם איצקוביץ (שם בדוי) יופיע בתעודה כזו עם תמונתו וטביעת האצבע, אבל בשם יוסי כהן (שם בדוי).

וכך הוא יכול לבצע עיסקות, לטוס לחו"ל ועוד כהנה וכהנה , או סתם להימלט מהארץ בזהות שאולה כשהוא דרוש למשטרה/מס-הכנסה/בית-משפט וכו.

לשיטתך, ללא מאגר ביומטרי אליו ניתן להשוות את התעודה, זה מה שיקרה.

moco10

New member
הפוך, פשוט הפוך

מאיפה הזייפנים משיגים את הפרטים הביומטרים של האדם שאת זהותו רוצים לגנוב? רק על ידי חטיפתו ואילוצים פיזיים אלימים.
לעומת זאת, אם יש מאגר, ומצליחים לפרוץ אליו או שהוא דולף, אז הנתונים הללו זמינים וקל לזייף.

אני חושב שהבהרתי במדויק למה הכוונה.

לא גונבים זהות מאף אחד (צריך להכיר את עולם הזייפנות כדי להבין שזה בכלל לא מסובך).
מכניסים פרטים של אדם, אבל עם שם אחר, כך שהזיהוי המתקבל הוא שאדם שזו תמונתו וזו טביעת האצבע שלו, שמו כך וכך, שזה לא שמו האמיתי.
וכך הוא מסתובב לו עם שם מומצא. זה ענין פשוט לגמרי להמציא זהות שלא קיימת, כאשר לא ניתן להשוות את הפרטים למאגר.
ואז האדם המקורי כביכול "נעלם" ואיננו.
אם שמעת על התכנית להגנת עדים, זה בדיוק מה שעושים איתם, רק שזה בפיקוח של המדינה.
זה לא מסובך.

לאונידס

Active member
התרחיש הסביר הוא שליפת מאגר המידע הביומטרי לכל דיכפין

זאת על סמך המוניטין המצטבר של משרדי הממשלה.
אגב בניגוד להצעתך משרד הפנים מצהיר שלאף גוף, ובוודאי לגוף מסחרי, לא תהיה גישה למאגר אבל אם ההצעה שלך תתממש אז דליפת המאגר תהיה כנראה זריזה יותר.
במצב כזה זהותם של כלל אזרחי ישראל תוכל להגנב למשל לצורך עסקאות מסחריות, כפי שלפי העדויות עשתה למשל אקיוטק בעזרת מאגר מרשם התושבים שמשרד הפנים סיפק לכל פושע צעצוע בארץ ובעולם.
לא רק בטחונו האישי של כל אזרח יועמד בסכנה, לפי בית המשפט העליון גם ביטחון המדינה יועמד בסכנה.
&nbsp
הטיעון של הרכשה כפולה הוא טיעון ידוע ומוכר של משרד הפנים, עד היום המקרה היחידי שמשרד הפנים הצליח להראות מקרה כזה הוא דווקא בתעודות הביומטריות, פקיד רשלן טעה ועשה הרכשה כפולה.
&nbsp
אף פעם אין ביטחון של 100%, יש ניהול סיכונים.
לדעתי לא כדאי לפגוע בבטחון כל תושבי ישראל כדי לנסות למנוע את אותה פגיעה בדיוק במספר אזרחים בודדים, בטח עם הנסיון שמראה שהפגיעה בכל האזרחים בגלל רשלנות של משרד ממשלתי מתרחשת באופן תדיר לעומת הפגיעה בבודדים שהיא הרבה יותר נדירה.
זה כמוו לשלם עכשיו שמונה מליון שקלים כדי אולי פעם לקבל תמורתם עשרה שקלים, אולי אפילו לא את אותם עשרה.
&nbsp
תראה, ברור לי שאני לא אוכל לשכנע אותך שמדובר ברעה חולה וגם אם הייתי מצליח לשכנע אותך את האבן מהבאר הזאת כבר אי אפשר להוציא, פעם שנכנסת למאגר המידע משרד הפנים לא יסכים למחוק את פרטיך, ואתה נכנסת למאגר.
אגב גם אם משרד הפנים היה מסכים למחוק כנראה שהפרטים לא היו נמחקים, היתה רק נחסמת אליהם הגישה וכולנו יודעים כמה טובה החסימה של משרד הפנים.
כך שמליון חכמים כבר לא יכולים להוציא את האבן מהבאר הזאת, היא שם לתמיד.

אני לא הצעתי בשום אופן לפתוח את המאגר לגופים מסחריים

זה לא נכון.
גם לא לשום גופים אפילו ממשלתיים שאינם מחוייבים בכך.

ההצעה להישאר עם התעודות הישנות היא לא ריאלית.
פעמים רבות טיפלתי באירועים של גניבת תעודות זהות בכמויות, ופעמיים גם בגניבת מאות פנקסי מילואים.
הדבר התגלה לא שמי שזה נגנב ממנו דיווח , אלא כאשר מישהו נתפס משתמש בתעודה מזוייפת.
למרות כל החקירות הנמרצות, אחוז גבוה מהתעודות לא התגלה לעולם, בעיקר משום שלא עשו בהן שימוש פזיז, כיוון שלזייף מסמכים פשוטים כאלו זה אחד הדברים הקלים ביותר: תעודות זהות, פנקסי מילואים, דרכונים.

בעיקר שיותר מידי ישראלים מרשים למוסדות שונים בחו"ל לצלם את הדרכונים (בתי מלון), או שמוסרים דרכונים למשמרת (באוניה, במלון) , וכך מוציאים את הדרכונים משליטתם, ומכאן לזיוף דרכונים הדרך מהירה מאוד, כולל גניבת זהויות.

אני מעולם לא הוצאתי את הדרכון מטווח הראיה שלי, לא בקבלה במלון ואפילו לא בהפקדה בכספת (עשו לי הצגת תכלית איך את פותחים כספת כזו תוך שניות עם קוד מסויים (שכמובן לא אכתוב אותו כאן).
במקומות מסויימים כמו טורקיה (בדסק במלון) ראיתי ששוכרים רכב ונותנים את הדרכון למשכיר כערבון.
לא רק שזה אסור , אלא שאחרי השעה 1600 האיש הלך הביתה והשאיר עשרות דרכונים במגירה לא נעולה, מופקרים.....
כשהפניתי את תשומת לבו של מנהל הקבלה, התשובה היתה שזה בסדר ופה לא גונבים שום דבר וזה תקין.....

לאונידס

Active member
הקביעה שלך שהמאגא ימנע הונאה בעסקאות כנראה בלבלה אותי

כי אני לא רואה דרך בה מאגר ימנע שימוש לרעה במשהו אם הוא לא פתוח לגוף העורך את העסקאות.
אז אני אקח את הבלבול הזה עלי, ממילא משרדי הממשלה לא היו צריכים את החיבור לגורמים מסחריים כדי להדליף את מאגרי המידע לציבור הרחב.
&nbsp
אני מסכים איתך שהתעודות הקיימות הן בושה וחרפה, הצהרתי זאת גם בשרשור הזה.
מי שיכול לנפק תעודות חכמות, בין ביומטריות ובין לא ביומטריות הוא משרד הפנים ומי שמסרב לנפק תעודות כאלה אלא בהתניה של הפקרת הפרטים במאגר הוא משרד הפנים.
אגב הממשלה אוסרת על אנשי ביטחון ושאר בכירים להפקיר את פרטיהם במאגר, השאלה למה נראית לי די רטורית.
אפשר לבוא לאנשים פרטיים בתלונות כאלה ואחרות, מוצדקות ופחות מוצדקות על שימוש לא זהיר בתעודות אבל כשהממשלה נוהגת כך בכמעט מ 100% מהתעודות הטענות לאזרחים מאבדות קצת מתקפותן.

למעלה