לונדון + טיול בטבע (הרים / יערות / נחלים) או

לונדון + טיול בטבע (הרים / יערות / נחלים) או

הילד נעול על לונדון, אך אם זאת מאוד רוצה לבקר במקומות עם נוף וטבע ודיג (לא נראה לי
) אבל משהו בסגנון.
איך ניתן להגיע מלונדון למקומות כאלה ללא שימוש ברכב (בעלי מפחד לנהוג שם)
אם הינו נוסעים לפריז הבעיה היתה קלה יותר, שם לפחות אפשר לנהוג רגיל והינו נוסעים דרומה או צפונה ע"מ לרואת נופים.
אז מאחר ואני לא מתמצאת בלונדון וסביבתה אשמח אם תציאו לאן לנסוע ברכבת, אולי יש כפר נחמד שאפשר לשכור שם בקתה לכמה ימים.
הטיסה היא בקיץ.
חשבנו לטוס מלונדון לפראג ומשם לנסוע למקומות יפים, אך נראה לי מסורבל מדי.
תקציב עדיין מחשבים, תלוי באיזה סכום נמצא כרטיסים.
בערך שבועיים - 10 ימים
יש עוד דברים שלא לקחתי בחשבון?
טסים אני בעלי ובן 13

YHS

New member
הילד מכוון נכון

אני חושב שלונדון מעניינת לנוער. אטרקציות, הסטוריה, מוזיאונים בחינם וגם הצגות.
מיצאו לכם טיסה הכי זולה ולפי המועדים תיפרו את החופשה. מספר ימים בלונדון עם התניידות בתחתית. מיצאו איזו דירה בשוליים וסעו בנחת באמצעי תחבורה ציבוריים, בלי למהר.....
בקרו במוזיאונים (בריטיש, טבע, מדע), טיילו בעיר, הצגה לפי בחירה. סעו צפונה ברכבת לסקוטלנד ל-3 ימים. נסיעה של כמה שעות. תכננו מראש ומיצאו צימר זול באיזה כפר וטיילו בסביבה, בהרים ובאגמים. לימדו קודם את המקום.
אחרי כל התכנונים, יעלה כנראה מעט יותר ממה שתכננתם, אבל לא הרבה ממש. אם תסתפקו בקניות בסופר ותמקדו את הסיורים, תוכלו לחסוך.
בהצלחה.

נוטינגהאם.

שעה וחצי ברכבת בעלות זולה מלונדון.
בנוטינגהאם אפשר לקחת אוטובוס או מונית ליער שרווד, יער נוטינגהאם ועוד מגוון אטרקציות בין אם סביב סיפור רובין הוד או סביב ההיסטוריה של העיר עצמה.
העיר זולה יחסית ללונדון ומציעה מגוון גדול של מסעדות, גלריות אומנות, איזור שופינג, מוזיאונים ונהר נחמד במרכזה. אל תוותרו על ביקור באוניברסיטה אם אתם מגיעים לשם.
גם ההולידיי אין ליד הרכבת וגם ה ibis על רחוב קרוס מציעים מחירים מאוד נוחים כל השנה וקרובים לעיר העתיקה.

לאונידס

Active member
לונדון מרכז העולם מבחינה תחבורתית

כנראה ששכחו לספר לבריטים שכבר אין אימפריה.
מלונדון יש המון טיסות זולות להמון מקומות בעולם, לפעמים זולות יותר מנסיעה באוטובוס.
אתם יכולים לקחת טיסה קצרה יחסית לסקוטלנד או אירלנד, טיסה ארוכה יותר ליבשת, אתם לא חייבים לטוס שני הכיוונים לונדון/ישראל, אפשר לפצל, להתחיל את הטיול בלונדון או לסיים את הטיול שם.
העיקרון בטיסות פנים ארופיות אומר שבד״כ ככל שתזמינו קודם אז הטיסה תהיה זולה יותר, כדאי להזדרז עם התוכניות.

urilei

New member
אם כבר לטוס בשביל לראות טבע

יש אופציות קרובות וטובות בהרבה מפראג. למה שלא תתחילו טיול בלונדון, תקחו רכבת לפריז, תעשו שם טיול בעמק הלואר (או בכל "טבע" אחר שתרצו) ותחזרו מיעד אחר?
טיסה חזור מפריז תהיה יקרה, אבל תוכלו אולי להמשיך לדרום צרפת ולחזור מבאזל למשל.
מלונדון גם אכן אפשר להזמין טיסות זולות מאוד בכיוון אחד להרבה מקומות אחרים באירופה.
בכל מקרה, בעשרה ימים אני לא הייתי עושה יותר בשני מוקדים עיקריים, וגם זה בלי לנסות לטרוף את העולם.

YHS

New member
בעשרה ימים

גם לונדון, גם פאריס, גם הלואר וגם לטוס לבאזל כדי לחסוך משם בדרך הביתה? נו, מזכיר לי משהו....

urilei

New member
לא התכוונתי כולם ביחד...

לבחור שניים מתוכם, כמובן.
לדעתי זה גם יותר מדי.
אני, אם הייתי נוסע ללונדון וכל מה שהיה לי זה עשרה ימים, אני מאמין שהייתי מתמקד בלונדון, ואם ממש הייתי מרגיש שמיציתי, נוסע ליומיים שלושה מחוץ לעיר. אבל יש אנשים (וזה נכון במיוחד להרבה חתני בר מצווה) שמעדיפים לנסות לטרוף את העולם.
בכל מקרה, כפי שאמרתי, אם כבר לנסוע ליבשת בשביל לראות נופים ולנסוע בצד ימין של הכביש, צרפת היא הבחירה השפויה, ובטח שלא פראג.

YHS

New member
אני די מסכים

אבל אני עשיתי עם הילדים עשרה ימים לונדון-פאריס והרגשנו עם זה טוב.

YHS

New member
דרך אגב

מה שהצעת לגבי עשרה ימים, זה בדיוק מה שהצעתי במענה הראשון בשרשור. אז אנו חולקים גישה דומה.
עכשיו נותר לראות איך השואלת בונה טיול מתאים ומספרת גם לנו פרטים.

אהההה אני משתגעת

הילד כל פעם משנה כיוון. עכשיו הוא פתאום רוצה את דיסני, אבל גם רוצה את לונדון וגם רוצה טבע

בסוף אולי ניסע לאילת וגמרנו

אני באמת רוצה שיהנה בטיול, כי המון זמן מדבר על לונדון (למרות שלא יודע עליה כלום חוץ ממוזאון מאדאם טוסו
וגם לא מוכן לקרוא אפילו קצת מהמידע שיש על העיר ברשת).
התחלתי להראות לו תמונות של ערים מרכזיות באירופה, אהב את כולם, הסברתי שיש מקומות יותר זולים אך יפים לא פחות ועם התניידות יותר נוחה, אך הוא בשלו.
כנראה שתמקד בלונדון וסביבתה, חייבת לחפש מידע איך ולאן להגיע ומה לראות.
תודה על נוטינגהם

urilei

New member
זה דווקא טיול בר-מצווה די קלאסי...

לונדון-פריז-יורודיסני. החיסרון היחיד של מסלול כזה מבחינתך זה טיסות יקרות יחסית. ניסיתי להריץ עכשיו חיפוש באל-על להלוך לונדון - חזור פריז (אם את רוצה מסלול כזה, את די "מסונדלת" לאל-על, אבל ייתכן שאיזיג'ט יפעילו קו לפריז עד הקיץ ואז הם גם יהיו אופציה), האמת שזה עדיין לא נורא. ביוני יעלה בסביבות 555$ לכרטיס, באוגוסט קרוב ל-700$, ובאמצע - באמצע (אבל צריך לבחור את התאריכים הזולים, יש גם תאריכים שיעלו 1000$).
לדעתי בעשרה ימים אי אפשר למצות גם את לונדון וגם את פריז (ונוסיף עוד יום לנסיעות ויום ליורודיסני ונשארנו עם 8 נטו).
למרות שרצוי להזדרז להזמין, נראה לי שבמצבך עדיף להמתין שהבחור יישאר איתן בדעתו במשך שבוע אחד רציף, ורק אז להזמין...

יכול להיות שאני לא יודעת לחפש

יכול להיות שיש סודות חיפוש הכרטיסים שעדיין לא למדתי.
אבל מחיפושי בחברות ישראליות (איסטה, גוליבר, הדקה ה- 90) שמתי לב שיש הבדל משמעות בין המחירים לטיסות שהם מציאים למחירים של איזי דג'ט. הבנתי שאיזי דג'ט זו חברת תעופש כמו אל על, נכון? רק הכרטיסים שם יותר זולים וצריך לשלם בנפר אבור המזוודות.
אז ההבדל במחירים עומד על 1000$, איך זה יתכן?
ועוד משהו, עם טיסות של איזי, אני מגיעה ללונדון ב- 12 בלילה, מה קורה עם תחבורה וצ'ק אין במלונות בשעה הזו? ואם אני רוצה לשכור חדר, אז איך זה הולך בשעות האלה. ממש לא בא לי להסתובב כל הלילה בחוץ

דניאלה1311

Active member
מנהל
איך שלא תחשבי תמיד בסיכומו של דבר תצטרכי לשלם
אם את באה בטיסה לא נוחה מבחינת שעות, צריך לשלם ׁ(לפעמים) על מונית למלון.
את מזמינה מלון לאותו לילה ולא מסתובבת בחוץ, רק מודיעה במלון שאת מגיעה מאוחר
כך שיהיה מי שידע שאתם באים.
&nbsp
איסתא, גוליבר והדקה ה-90 אלו לא חברות שהייתי מציעה
לך לחפש דרכן טיסות, יש אקספדיה expedia יש אתרים של חברות תעופה כולל איזיג'ט, יש המון
אתרים המיועדים לחיפוש טיסות, על שלושת החברות האלו לא הייתי ממליצה כמנוע חיפוש.
&nbsp
אחרי שתמצאי טיסה נוחה ויחסית לא יקרה, אז תחפשי מלון. אם תסתכלי בשרשורים של הימים האחרונים על
לונדון תראי שכולם מתלבטים לגבי טיסות לילה, הגעה למלון ודרכי תחבורה. אני לא אוהבת להגיע באמצע הלילה
ומוכנה לשלם קצת יותר ולהגיע בשעות נוחות. קחי לך את הזמן, עשי חיפוש נרחב וברגע שאת מוצאת טיסה נוחה וזמינה
מיד תזמיני כי המחירים והזמינות משתנים מהר.

michaleng

New member
רוצה לחדד משהו שכבר נאמר פה בכמה ניסוחים

לטיסות הזולות בחברת איזיג'ט (ובחברות low cost אחרות) יש מחיר נלווה של תנאי ביטול "קשוחים" מאוד. עד כמה שאני יודעת מניסיון ומקריאה - אשמח לתיקונים אם טעיתי במשהו - חוץ ממצבים מאוד יוצאי דופן (שלא נדע...) אין בעצם דבר כזה של לבטל ולקבל חזרה את רוב הכסף. אגב, גם בחברות שאינן low cost ייתכנו תנאי ביטול מחמירים, בעיקר במבצעים מיוחדים, וחשוב לקרוא בתשומת לב את תנאי הכרטיס הספציפי לפני שמזמינים.
מסקנה: לפני הזמנת הכרטיסים (בטח בחברות כמו איזיג'ט) צריך לקבל החלטה מחייבת על יעד או שילוב יעדים. התרשמתי שזה עדיין לא המצב אצלכם.

urilei

New member
אני גם רוצה לחדד

שגם באל-על וברוב החברות האחרות, הכרטיסים הרגילים במחירים השפויים (לא מחלקת עסקים או כרטיסי בונוס של המועדון) הם בעלי תנאים דומים מאוד לאיזיג'ט מבחינת שינויים וביטולים. ההבדל היחיד הוא שאל-על כחברה ישראלית ועסקה המבוצעת בארץ, כפופה לחוק הגנת הצרכן ויהיה ניתן לבטל תוך 14 יום בתשלום של 5%. באיזיג'ט זה לדעתי בלתי אפשרי. אחרי 14 יום - אין הבדל.
סתם בשביל לקבל סדר גודל: כרטיס "רגיל" של אל-על הלוך ללונדון חזור מפריז ליוני יעלה החל מ-555$. כרטיס עם אפשרויות לשינויים וביטולים יעלה 1500$... כלומר, גם אם תצטרכי שינוי, יהיה זול יותר לקנות כרטיס חדש...

michaleng

New member
הניסיון האישי שלי שונה

לא יכולה להעיד לגבי אל על, כן לגבי בריטיש vs איזיג'ט. תנאי הביטול שנתקלתי בהם בבריטיש (כרטיס "רגיל" במחלקת תיירים) היו הרבה יותר טובים מאלה של איזיג'ט. מחירי הטיסות, לעומת זאת, נוטים להיות פחות טובים...
מצרפת צילום-מסך שמתייחס לטיסות בפברואר-מרס 2015 (תוכל לחפש טיסות אחרות אם יש לך חשק). אלה תנאי הביטול שאני בד"כ רואה בחיפושים שלי, עם תנודות למעלה (עד $150 דמי ביטול?) ולמטה. לעתים יש הבדלים אפילו בין מחלקות הרישום השונות (N, O וכו') באותה טיסה! ייתכן שהם גובים תוספת אדמיניסטרטיבית כלשהי (לא זוכרת), וייתכן גם שהתנאים במבצעים למיניהם הם לא כאלה אטרקטיביים.
פעם אחת נאלצתי לבטל טיסות בבריטיש בדקה ה-90 וזוכיתי על רוב הסכום ששילמתי. באיזיג'ט ובחברות לואו קוסט אחרות אובדן הכרטיס הוא חלק מהריסק שאני לוקחת (ולכן משתדלת לרכוש רק כרטיסים ממש זולים).
בכל אופן, המסקנה שלי היא שלפני כל הזמנה חשוב לקרוא (ולצלם, שיהיה) את תנאי הביטול ב-terms & conditions של הכרטיס הספציפי.

urilei

New member
קצת סטטיסטיקה

בואי נניח שאנחנו מבטלים סטטיסטית אחת מכל 10 טיסות שאנחנו מזמינים. זה המון, אנחנו מבטלים הרבה פחות, אבל בואי נניח.
זה אומר סטטיסטית ששווה לנו לשלם עוד 10% על כרטיס שמאפשר לנו ביטול בהחזר מלא בהשוואה לכרטיס שלא מאפשר ביטול כלל ומאבדים את הכסף. כאשר הביטול עדיין כרוך בדמי ביטול מסוימים זה כבר אפילו פחות.
בפירוש לא שווה לשלם כפול על כרטיס בשביל הפריבילגיה הזו, שלא לדבר על כך ש-150$ ששילמת תמורת הזכות לא לטוס זה בהרבה מקרים המחיר של הכרטיס באיזיג'ט כולו... כלומר, בהנחה שהזמנת כרטיס ונשארת בבית, באיזיג'ט עדיין תשלמי פחות...
תוסיפי לשקלול הכדאיות גם גורם מבטח (שמחזיר לך את הכסף כולו בתנאים מסוימים של ביטול, לא בכל מקרה אבל כן במקרה של חוסר יכולת רפואית לטוס או חלילה מוות במשפחה), ובקיצור, לשלם על כרטיס הרבה יותר רק כי אפשר לבטל אותו (וגם זה לא באמת בחינם) זה לא בדיוק משהו הגיוני כלכלית.
ברור שבמקרה שלנו כרטיס בבריטיש נותן עוד יתרונות רבים נוספים, אבל לא על כך הדיון כרגע.
וכן, כשאני מזמין חצי שנה מראש שלושה כרטיסי טיסה ב-1100 ש"ח סך הכל, אני לוקח בחשבון סיכון מחושב שחצי שנה מראש הסיכויים שאאלץ לבטל קצת יותר גדולים מאשר הזמנה של חודש מראש, אבל במחיר כ"כ זול זה שווה לי את הסיכון (הלא-גבוה) שהכסף הזה ייזרק.

michaleng

New member
אוקיי, גם אני עושה לעתים קרובות את השיקול הזה

אחרת אולי לא היה לי כרטיס באיזיג'ט לעוד כמה שבועות... אבל בתגובה הקודמת התייחסת לעניין אחר: "גם באל-על וברוב החברות האחרות, הכרטיסים הרגילים במחירים השפויים (לא מחלקת עסקים או כרטיסי בונוס של המועדון) הם בעלי תנאים דומים מאוד לאיזיג'ט מבחינת שינויים וביטולים". הטענה הזאת לא תואמת את הניסיון שלי ולכן הגבתי (והדגמתי).
שלושה כרטיסי טיסה ב-1100 ש"ח זה בהחלט מחיר שמצדיק "הימור" על ביטול. אבל לאן היתה הטיסה? משערת שלא ללונדון, היעד שפותחת השרשור התעניינה בו (אם לא שינתה את דעתה בינתיים). אני הצלחתי לקנות כרטיס אחד במחיר הזה (כ-300 דולר, כולל מזוודה) בבוקר שפתחו את לוח ההזמנות של איזיג'ט לאביב השנה.

לאונידס

Active member
נכון, אם רוצים איזיג'ט מומלץ לחפש באתר האינטרנט של איזיג'ט

ולא אצל סוכן ישראלי.
יש להם אפילו אתר בעברית.
&nbsp
באתר תגלי שלאיזיג'ט כמו לאל על יש טיסות יום וטיסות לילה. כל אחד קונה מה שהוא רוצה ונוח לו ולכן בד"כ טיסות היום מתמלאות מהר יותר.
&nbsp
לרוב המלונות יש דלפק פתוח 24/7, אם מגיעים מאוחר צריך לבדוק שאכן אפשר לעשות צ'ק אין מאוחר ורצוי להודיע למלון שזו כוונתכם.
&nbsp
תחבורה תלויה בשדה בו תנחתו ובשעה.

למעלה