לונדון - הנה זה מתחיל

viczi

New member
לונדון - הנה זה מתחיל

שלום לחברי הפורום,

אני קוראת סמויה מזה כמה שבועות.
לאחר עשור שבמהלכו לא הייתי בחו"ל, התחלתי לתכנן נסיעה ללונדון בסוף אביב 2015.
כיוון שיש בפורום אנשים עם ניסיון בנסיעות לחו"ל ואני מניחה שגם ללונדון בפרט - אשמח מאוד מאוד להיעזר בכם.

בתוך התחלה הייתי רוצה לבקש עצות בנושאים הבאים:
1. טיסה - אנחנו רוצים להזמין טיסה ב- British Airways.
אשמח לקבל דגשים למה לשים לב חוץ משעות המראה/נחיתה.

2. מלון - לאחר שיטוטים ארוכים ב-TripAdvisor בחרנו מלון ליד Tower.
על מה כדאי לשים לב בעת ההזמנה? אשמח לעצות!

3. דברים כללים שכדאי לקחת בחשבון בזמן התכנון
טיפים ספציפיים לגבי לונדון, המלצות על אתרים שבהם ניתן למצוא מידע, המלצות על פורומים נוספים (אפשר גם פורומים באנגלית) שבהם אפשר להתייעץ - הכל יתקבל בברכה.
כל דבר שעזר לכם ואתם יכולים להמליץ עליו.

תודה לכולם על הקדשת הזמן וחלוקת היידע
ויקטוריה

למה דווקא בבריטיש איירוויז?

שווה לבדוק בכלל החברות, אולי תמצאי דיל יותר מוצלח. אלא אם יש לך נקודות/מועדון/הנחת עובד וכו', חבל להינעל על חברת תעופה ספציפית. בכל מקרה, הזמנה מוקדמת תאפשר לך למצוא מחיר אטרקטיבי יותר.

כדאי להחליט ראשית כל לכמה זמן נוסעים ומה התקציב, כמו גם מה מעניין אותך (הצגות/מסעדות/מוזיאונים/פארקים/שופינג וכו'). זה יקל על הכנת המסלול ועל מתן המלצות שיתאימו לרצונות ולתחומי העניין שלך. אני מניחה שטרם היית בלונדון וזהו ביקור ראשון שם?

אח, לונדון... העיר החביבה עליי בתבל.

viczi

New member
הי

זה אכן הביקור הראשון שלי בלונדון וזו עיר שאני מאוד רוצה לבקר בה.
מקווה שהיא שיימצא חן בעיני ואוכל גם להגיד שזו העיר החביבה ביותר עליי

קצת תגובות לגבי מה שכתבת:
למה British Airways - כי זמני המראה בשני הכיוונים מתאימים לנו מאוד, כי החבר הטוב שאני טסה איתו מעדיף את החברה הזו וכי שנינו רוצים תנאים טובים בטיסה.
עם זאת, לאור ההמלצה שלך - אבדוק היום מחירים גם בחברות אחרות. אם יהיה הפרש משמעותי - אולי נחליף לחברה אחרת.
משך הטיול, תחומי עניין, תקציב
טסים ל-8.5 ימים ואחרי חיפושים אינסופיים באינטרנט אפילו יש תוכנית מה לעשות בכל יום (עוד אעלה לפה התייעצויות לגבי מקומות ספציפיים - יש לי המון שאלות ותהיות
).
מתעניינת בעיקר בהיסטוריה, ספרות וארכיטקטורה.
הוספנו גם דברים פחות רציניים כמו סיורים בעקבות רוחות רפאים וג'ק המרטש.
נשלב גם מחזמר ופארקים.
כסף וזמן לשופינג לא נשאר.
יש גמישות מסוימת בתקציב, עבור דברים מעניינים.

היות ולונדון היא העיר האהובה עליך עליי אדמות - אשמח להצעות על מקומות/חוויות שאת הכי אוהבת בה.

תודה!

אולי זו רק אני...

...אבל בעיניי אף טיסה לא נוחה. איכשהו למרות המחירים, במטוסים בדרך כלל יש מושבים פחות נוחים מבאוטובוס ממוצע ועם פחות מדי מקום לרגליים (ואני עוד מטר שישים בסך הכל), ואני רק מחכה שזה ייגמר. טסתי גם בבריטיש, גם באל על וגם בלואו קוסט, ובתכלס, אין הרבה הבדל מבחינת נוחות בטיסה קצרה (מבחינתי פחות מתשע שעות נחשב קצרה). רק העניין של האוכל, ואת זה אפשר לפטור עם סנדביץ' מהבית. לכן אני פשוט בוחרת מה שזול, ולפעמים משלמת טיפה יותר בשביל שעה מסוימת/שדה תעופה מסוים - בנסיעתי האחרונה התארחתי אצל חברים בריטיים, אז ניסיתי להתאים את השעות ושדות התעופה למה שהיה נוח עבורם לאיסוף. בכל זאת, זה מתקזז עם הלינה חינם תוך יומיים-שלושה...
בקיצור, שווה לבדוק יותר מחברה אחת למקרה שיש הבדל משמעותי. ולשים לב שבחברות לואו קוסט צריך להוסיף כסף עבור מזוודה, ולקחת גם את זה בתחשיב, כמו גם את עלות הנסיעה מ/אל שדה התעופה (יש כאלו שרחוקים משמעותית מלונדון, בעוד שמהיתרו אפשר להגיע ברכבת התחתית, למשל).

אם יש לך תוכנית, הראי והעלי, ויהיה יותר קל להתייחס.

בכל מקרה, שווה מעבר למוזיאונים ואתרים סגורים לקפוץ גם לשוק אחד או שניים. החביבים עליי הם שוק בורו, שהוא שוק אוכל מעולה ונפלא לארוחת צהריים, וכל השווקים באזור שורדיץ' ביום ראשון (בריק ליין, שוק הפרחים קולומביה ושוק ספיטלפילד). בשורדיץ' יש גם יופי של אמנות רחוב, למי שרוצה לראות אמנות מחוץ למוזיאון (יש גם סיורים מאורגנים בעקבות ציורים מפורסמים בשכונה).

יש כל כך הרבה מוזיאונים וגלריות בלונדון, ולמרבה השמחה רבים מהם בחינם - תערוכות זמניות מיוחדות לפעמים כן יהיו בתשלום. כחובבת היסטוריה רוצי למוזיאון הבריטי. יש בו כמה מהמוצגים החשובים ביותר בעולם, ממומיות פרעוניות ועד אבן הרוזטה. הוא עצום, והגודל נוטה להתיש, אז עדיף להחליט מראש איזה אגפים מעניינים אותך ולהתמקד בהם. יש חדר קטן של אמנות אצטקית ויש בו כמה פריטי טורקיז מדהימים שקצת עומדים בצל המוצגים המפורסמים מהמזרח התיכון ואירופה, אז רשמי לך לא לפספס. מומלץ מאוד גם ה-V&A (מול מוזיאון הטבע) והטייט מודרן (אמנות מודרנית כדאי לדגום גם בגלריית סאצ'י וגלריות קטנות יותר). יש אתר בשם Londonist שממליץ על אירועים בעיר (מפסטיבלים ועד שיחות עם סופרים) ועל תערוכות, כמו גם על אתרים, אוכל וכל מה שקשור בלונדון.
על תערוכות ספציפיות אוכל בתקווה להמליץ כשהתאריך יתקרב, כי אני מקווה להיות בלונדון לפני כן. ועד מאי כנראה יחליפו את התערוכות האחרונות שראיתי בספטמבר...
אה, כן - הספריה הבריטית היא לא ממש מוזיאון, אבל יש בה חדר שמציג כל מיני פריטים מיוחדים מהארכיון. ביניהם אפשר לראות את המגנה קרטה, היומן של קפטן סקוט מהמשלחת המפורסמת לאנטארקטיקה (כן, זה מה שקנה אותי כחובבת קטבים), מחברת רישומים של דה וינצ'י, תנך גוטנברג עתיק, פתקיות שעליהן חיברו הביטלס כמה משיריהם ועוד.

כדאי מאוד להכיר לפני הטיול את האתר של TFL, ראשי תיבות של Transport for London. יש להם "טריפ פלנר", את רושמת את נקודת המוצא והיעד, באיזה שעה את רוצה לצאת או להגיע, ומקבלת מסלול עם תזמון על הדקה, כולל של ההליכה עד לתחנה. נוח וקל.

אבל יהיה יותר קל להציע דברים לפי המסלול שכבר חשבת עליו, אני מניחה.

אממ... רק כדי לסבר את האוזן... ההורים שלי חזרו לפני שבוע
בטיסה עם בריטיש מקנדה.
בטיסה מקנדה ללונדון מערכת הבידור הייתה מקולקלת.
בטיסה מלונדון לארץ לא היו אף שירותים תקינים במטוס.
אני חוזרת - אף תא שירותים תקין אחד!!
ככה שבריטיש לא בהרכח אומר תנאים טובים בטיסה...
אנחנו דווקא טסים אל-על ותמיד היינו מרוצים.

viczi

New member
מצער לשמוע

בריטיש מתאימה לנו יותר מבחינת שעות.
חוץ מזה, גם על אל-על שמעתי דברים מאוד לא מחמיאים....

אודרי11

New member
יש סיבה מיוחדת לרצון לטוס בבריטיש?

אתם לא יכולים לבחור את שעת הטיסה, הם טסים בשעה שהם טסים ..נקודה...המטוסים של בריטיש מתל אביב ללונדון לא נוחים במיוחד...אבל הם בהחלט חברה בסדר גמור.
ללונדון יש עוד כמה אפשרויות, צריך לשים לב באיזה שדה תעופה נוחתים, מה שעות הנחיתה וההמראה, כדי שאם זה שדה תעופה שהוא לא היתרו, אפשר יהיה להגיע לעיר במידה וזה לילה, או שעה שבעייתית מבחינת תחבורה...בריטיש טסים להיתרו וממנו.

בקשר למלון...כשכתוב ליד, כמה ליד ואיפה זה בדיוק, חשוב שהמלון יהיה ליד תחבורה ציבורית, ושיהיה באיזור שאין חשש להסתובב בשעות היום והלילה.

viczi

New member
הי, אודרי

לגבי טיסה:
בחרנו בבריטיש בגלל ששעות ההמראה/הנחיתה בשני הכיוונים התאימו לנו וכיוון שחבר טוב שלי שאני טסה איתו רצה לטוס איתם.
עם זאת, טרם הזמנו כרטיסים ועצות יתקבלו בברכה

תוכלי לפרט מה לא נוח במטוסים לשהם מתל אביב ללונדון? על אילו חברות ממליצה?

לגבי מלון:
300 מטר מ- Tower Hill station, למיטב ידיעתי לא מדובר באיזור מסוכן.
איך אפשר לדעת אם האיזור מסוכן או לא?

אודרי11

New member
אז ככה..

אני לא יכולה להמליץ על משהו אחר, עם אל על טסתי ללונדון לפני די הרבה שנים והיה בסדר גמור , אני לא יודעת איך עכשיו...
עם בריטיש טסתי לפני שנתיים בערך.
בתכלס, כמו עוד חברות תעופה אירופאיות, המטוסים שטסים בקו תל אביב לונדון הם לא הדבר הכי הכי......המושבים והשורות צפופים, האוכל לא משהו לספר לחברה, ואני לא זוכרת אם היה מסך אישי, אני חושבת שלא.
תתיחסו לזה כמו אל אוטובוס מעופף, תמצאו טיסות עם שעות שנוחות לכם, במחיר שיתאים לכם, כי אלא אם אתם טסים בביזנס בשום חברה זה לא ממש נוח.

לא יודעת להגיד לך לגבי המלון, אני לא מכירה את הסביבה, פשוט חשבתי שכדאי לבדוק את זה לפני שמזמינים, אפשר לראות ביקורות בטריפאדוויזר.

viczi

New member
הי, לאונידס

תודה על הלינק! נראה אתר מעניין, אתעמק בו בימים הקרובים.

ביליתי שעות רבות בחיפוש באתרים השונים.
אתרים של מקומות ו"אטרקציות" שונות, TripAdvisor, VisitLondonאבל אין חכם כבעל ניסיון.
לדוגמא, כשאמרתי לקולגה שאני מתכננת לנסוע ללונדון וכי אני מתכננת להתחיל את אחד הבקרים ב-Tower - הוא מיד ציין כי כדאי להתחיל בתכשיטי המלכה כי לשם תמיד יש תור מאוד ארוך ואם אני מגיעה בשעות פתיחה להתחיל שם יחסוך לי זמן בהמשך.
זו פיסת מידע שלא מצאתי עד כה באתרים הרבים שגלשתי בהם.

לאונידס

Active member
זו פיסת מידע שאני לא ממש מסכים איתה

אני לא יודע אם יש תמיד תור ארוך כי הייתי רק 3 פעמים, אבל בכל השלוש לא היה תור.
לא מעשי לכתוב בפוסט בפורום מידע שתופס ספרים עבי כרס, לא רק לא מעשי אלא בלתי אפשרי.
אבל אם תכתבי מה את מחפשת וקצת על תוכנית הטיול או נקודות שמעניינות אותך אז חברי הפורום יוכלו לנסות להכווין אותך טוב יותר.

viczi

New member

הי,

בהמשך אעלה שאלות ספציפיות על מקומות שבחרתי לשלב בטיול (כבר יש רשימה), תחבורה ציבורית, תקשורת וכו'.
לא חסר לי שאלות ממוקדות.
אבל בפעם הזו רציתי, פרט להתייעצות על טיסה ומלון, לבקש טיפים כלליים (אם יש כמובן).
לגיטימי להגיד - אין טיפים כלליים, תשאלי ספציפית
ותאמין לי שאני עוד אשאל

לאונידס

Active member
אני לא אומר לך מה לעשות, אני אומר מה לדעתי כדאי לעשות

כדי שתקבלי מידע מועיל.
נתתי לך דוגמה אמיתית, לינק לאתר שמתחזקת מישהי חברה בפורום בדיוק לנושא שאת שואלת עליו.
&nbsp
את יכולה לא לקבל את המלצתי ולבקש ״טיפים כלליים״. במידה ולא קיבלת, מה את מצפה שיעשה אדם כזה שברור שיש לו המון נכונות לעזור יעשה? שהיא תעתיק את האתר שלה לפוסט בשרשור שפתחת?
איך את מציעה שיעזרו לך? אם תספרי אולי יהיה אפשר לסייע.

viczi

New member
אני חושבת שהייתה פה אי הבנה

כמו שכתבתי - האתר נהדר ואעזר בו.
השרשור הנוכחי נפתח בעיקר לשאלות של טיסה ומלון.
התשובות שקיבלתי עזרו לי וגם הלינק לאתר אני בטוחה שיעזור.

אני מניחה שהניסוח "טיפים כלליים" היה בעייתי.
התכוונתי לדברים כלליים שיכולים להשפיע על הטיול כולו.
לדוגמא - יש חג או חופשה באביב שאני לא מודעת לקיומה שבמהלכו עמוס.
לא התכוונתי שמישהו יתכנן לי מסלול או יכתוב עבורי תוכן של מדריך בתוך הודעה בפורום.
סליחה אם התנסחתי בצורה לא מוצלחת.

כאמור בהמשך אשאל שאלות ספציפיות.
אין לי שום טענות - להפך. שמחה על העזרה שכבר קיבלתי ואשמח לקבל עזרה בשאלות ספציפיות שלא חסר לי.

michaleng

New member
טיפ כללי אחד (ומפה סכמטית לחיזוק הטיפ) בכל זאת יש לי

נסי לבנות את התוכנית כבר מהתחלה לפי היגיון גיאוגרפי ובהתאמה לשעות הפתיחה/סגירה של המקומות שתרצי לבקר בהם. מניסיון, זה חוסך הרבה עבודה טכנית בשלב השיפורים והשדרוגים. המפה, בהפקת רשות התחבורה של לונדון, מדגימה יפה את "יחסי הקירבה" בין אתרי התיירות המרכזיים (כמובן לא מחליפה את Google Maps ושאר מפות יותר מדויקות ופחות עליזות...).
בהצלחה בתכנון.

viczi

New member
הי, מיכל

קודם כל, האתר מאוד יפה. טרם התחלתי להתעמק אך נראה ממש מבטיח.
המפה ממש מיוחדת, טרם נתקלתי בה.
אני רוצה להאמין שסידרתי את המקומות כך שלא נצטרך להסתובב יותר מדי.
רוב הימים כוללים 2-3 נסיעות ב-tube בלבד... אבל אני אחזור ואבדוק את זה. תודה על הטיפ!

שעות פתיחה הם נושא כואב. האנגלים האלה עם חלוקה שפויה של שעות עבודה-מנוחה...

רוב הדברים נפתחים אחרי 9 ונסגרים ב-5 או קצת אחרי 5. הייתי צריכה להיות יצירתית בשביל להספיק להיכנס לרוב המקומות שרציתי ועל חלק נאצלנו לוותר...

moco10

New member
זה אולי רלוונטי ליולי-אוגוסט

ומניסיוני, לא רלוונטי ליוני ואוקטובר.

viczi

New member
אנחנו רוצים לטוס באמצע מאי

הי, moco

תודה על המידע.

האם, מניסיונך, רוב האתרים/"אטרקציות" פחות עמוסות בזמן זה?
כולי תקווה, לא ממש אוהבת צפיפות.

למעלה