שאלה לגבי טאורמינה בסיציליה

שאלה לגבי טאורמינה בסיציליה

למתמצאים-
בהמלצות כתבו שכדאי לבקר בטאורמינה גם בערב.
אנחנו לא לנים בטאורמינה אלא בקטניה.
אם נגיע אח"צ לטאורמינה ונשאר עד שמחשיך.
יש בעיה בנסיעה/נהיגה, לילית מטאורמינה לקטניה?
זו נסיעה מסוכנת שעדיף לעשות אותה באור יום??
תודה

moco10

New member
אני הגעתי לשם בלילה, אין בעייה

הכביש שעולה לטאורמינה מאוד מפותל אבל עם הפרדה ועם רוחב.
חוץ מהקטע הקצר הזה, זה הכל אוטוסטרדה.

לא שאלת, אך יש פה את אותו עיניין למתקשי הליכה. מהחניון יש טיפוס די תלול עד למדרחוב, אז שוב כדאי להוריד
מתקשי הליכה למעלה ואז לחזור לחנות.
לא יודע מה אופי המגבלה, אבל המדרחוב למעלה, הוא לא תלול אך גם לא קצר.

moco10, המון תודה, לא חשבתי שגם פה יש בעיה

תודה שחשבת על זה.
אחרי שהכנתי מסלול ואתרים התחלתי לבדוק "את השטח", כדי להבין מה הקשיים.
אנחנו לא נכים אבל קצת מבוגרים (60+) עם קצת כאבים בברכיים וכד'. וקשה לנו (בעיקר לבעלי)
בטיפוס, במדרגות, בהליכה ממושכת. לכן אני מנסה לתכנן טיול מתחשב, עם הקלות, הפסקות ומנוחה (שיסתובב בקתדרלה ולא בדרך אליה, שיסתובב בתוך מרכז טאורמינה ובמדרחוב ולא יבזבז כוחות עוד בדרך, ויגיע מותש מראש.), הכל לאט. ( אני קוראת לזה טיול של זקנים
).
moco אם אתה מכיר ויודע על עוד מקומות שעלולים להוות בעיה בנושא הנ"ל, אשמח אם תפנה את תשומת ליבי, ואם תעזור לי גם בעצות זה יהיה נפלא.
תודה על הכל ויום טוב

oreniau11

New member
בגילנו כנראה שכבר מפספסים הרבה,אבל..

ההצעה שלי היא לנסוע מהמלון בקטניה לאחר ארוחת הבוקר לטאורמינה,ולהעלות עם הרכב עד למעלה למעלה[בשעות האלה עוד אין הרבה מטיילים ולכן]תמצאו חנייה איכשהו ותשוטטו שם במדרחוב ההוא ובתצפית,אל תעשו מהביקור הזה עניין גדול.
לכשתסיימו תמשיכו לאתנה..ומכאן והלאה כאוות נפשכם

סרטון שלי;
https://www.youtube.com/watch?v=wG5tU6OiWic

moco10

New member
פוטנציאלית, בכל אתר ייתכן והחנייה מרוחקת קצת

יותר ספציפית: באגריג'נטו כדאי להוריד בכניסה אך לקחת בחשבון שמדובר באתר גדול עם לא מעט הליכה אך מישורית.
בסירקוזה, כדאי להגיע לעיר העתיקה בתחבורה ציבורית מאיזה חניון. גם שם יכול להיות מדובר בהרבה הליכה.

באטנה, עד הפסגה אין בעייה (רכב שלכם לרכבל לרכב שלהם) , אבל למעלה יש הליכה מסוימת ועם קטעים תלולים.
אריצ'ה - הליכה בעיר היא לא לגמרי מישורית.

למעלה