לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3346033,460 עוקבים אודות עסקים

אודות הפורום טיולים וחופשות בחו"ל

x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום אינו מיועד לפרסום שירותי תיירות או לחיפוש שותפים/ות לטיול.
פרסום בנושאים אלו יותר בלוח המודעות בלבד הודעות פרסומיות תימחקנה והכינוי ייחסם מכניסה לפורום.
המשך >>

לצפיה ב-'מיני חופשה ברומא ובפירנצה '
מיני חופשה ברומא ובפירנצה
04/03/2009 | 02:31
26
369
שלום לכולם,

אני והבעל ביקרנו בשתי ערים, ברומא בפעם המי סופר ובפירנצה לראשונה, בחרתי להעלות בסיכום את אשר פגשנו.

רומא – הזמנו חדר במלון רג'נט (בצפון העיר) כשהגענו למלון הפנו אותנו לדלפק הכניסה בהמשך המסדרון, מסתבר שבהמשך המסדרון "מסתתר" מלון ריץ' – שבו קיבלנו חדר, מלון ארבעה כוכבים עם ארוחת בוקר, עלה לנו 50 יורו ללילה, החדר שקיבלנו מיועד ליותר משני אורחים (בכניסה לחדר היה מיני סלון עם 2 כורסאות ועוד ספה שנפתחת למיטה), הופתענו לטובה.
מטר מהמלון יש מסעדה ששמה פסטריטו PASTARITO (פעם שעברה אכלנו בסניף שלהם ליד תחנת טרמיני ברומא) המחירים הוגנים למנות שמקבלים.
"קינחנו" בקפה ממול במקום שנקרא קארוט'ס קפה CARROT'S CAFE, PIAZZA EUCLIDE 1  - הזמנו קפה ותה (קיבלנו גם צלחת עוגיות שכלולות במחיר התה) וגם נישנושים מלוחים – אם מגיעים בסביבות השעה שבע, מוגש במקום אפריטיפו עם בופה שנראה נחמד. בכרטיס הביקור שלהם כתוב שהם מגישים גם ארוחות בוקר וצהריים.

פירנצה – הזמנו מקום וישנו במלון פנורמה, מלון שני כוכבים, נחמד, משהו כמו עשרים מטר מפיאצה סאן מרקו.  המיטה הייתה סופר נוחה, החדר פצפון, ארוחת הבוקר הייתה טובה בדיוק כמו זו שקיבלנו במלון ריץ', שילמנו 44 יורו ללילה. הצוות במלון מאוד חביב ועוזר בהמלצות לטיולים, מסעדות וכו', יש אינטרנט בחינם (לוקחים צילום מתעודה מזהה) רק שצריכים לעשות זאת בעמידה.

תחבורה: גם בפירנצה כמו ברומא (ובערים נוספות באיטליה) יש "אוטובוס תיירים" שעוצר בתחנות שונות בפירנצה, האוטובוס עובר במרכז העיר ויש גם תחנות מסויימות שמרוחקות מהמרכז, העלות היא 20 יורו לכרטיס שתקף יומיים. אנחנו קנינו כרטיס ל-24 שעות לאוטובוסים, הוא מציע נסיעה בכל האוטובוסים של חברת ATAF ועלה לכל אחד 5 יורו, שם הכרטיס  HOURS TICKET 24 ניתן לקנות את הכרטיס בכל טבקאיו. לחלקים מסויימים הגענו עם אוטובוס ולרוב טיילנו ברגל, כיף לטייל בסמטאות של פירנצה ברגל.

אוכל: רוב המסעדות מציעות "דילים" כאלו ואחרים כמו פיצה/פסטה/סלט בתוספת שתיה, יש מקרים שזה משתלם, תפריט המסעדה כולל מחירי המנות נמצא מחוץ למסעדה וככה אפשר להחליט האם זה מתאים לתקציב או לא.
מסעדות שאכלנו בהם
RISTORANTE PIZZERIA LORENZO DE MEDICI VIA DEL GIGLIO 49-51R  - המסעדה מציעה עיסקיות שונות, אוכל נחמד ושירות מהיר.
פיאצה דלה סיניוריה מספר 6 RISTORANTE CASTELVECCHI – המסעדה מציעה עיסקיות שונות, ההצע כמו בכל מסעדת איטלקית ממוצעת, ישבנו בחוץ ביום שמשי ואהבתי את המסעדה הזו בעיקר בגלל המיקום שלה.
רחוב וחצי ליד המלון שלנו בו קיימת טרטוריה בשם TRATTORIA DA TITO VIA S.GALLO 112R – רצינו ללכת למסעדה מקסיקנית שהסתבר שצריכים להזמין לשם מקום מראש כי היא מלאה בכל ערב וקיבלנו המלצה ללכת לטרטוריה הזו מפקיד הקבלה במלון, אכלנו שם אוכל נפלא ושתינו את יין הבית המעולה, השירות היה מעל ומעבר ואין ספק שנחזור לשם בביקור הבא בעיר.

איפה לאכול גלידה? משיטוט באינטרנט לפני הנסיעה קראתי בלא מעט המלצות לפירנצה שלא משנה איפה תעצרו תאכלו גלידה טובה בפירנצה, אלו המקומות שאכלנו בהם גלידה:
CAFFE FIORENZZ VIA CALZAIUOLI B.9/R  - רחוב שמצטלב עם פיאצה דלה סיניוריה, אחלה גלידה!
GELATERIE SOFIA VIA POR S. MARIA 5/R – נמצאת ברחוב מול פונטה וקיו, אחת מהגלידות הכי טובות שאכלתי באיטליה!!!

קצת תרבות:
כנסיית סנטה קרוצ'ה – כניסה עולה 5 יורו לאדם.
גלריה ד(ג)לי אופיצי – כניסה עולה 6.5 יורו ולתושב האיחוד האירופאי 3.25 יורו, בהזמנה מוקדמת בטלפון בכדי להמנע מהתור הארוך מחוץ לגלריה משלמים עוד 4 יורו לאדם.

בכמה מילים: רומא נשארת רומא שתמיד כיף לחזור אליה, לפירנצה מאוד ארצה לחזור בקרוב, הזמן בה לא הספיק לי...
תודה למי שקרא עד עכשיו ומקווה שהמידע יעזור אפילו במעט למי שמתכנן לבקר בקרוב בערים המדהימות הללו.
ליאת.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-' מסעדות שאכלנו בהןןןןןן '
מסעדות שאכלנו בהןןןןןן
04/03/2009 | 02:36
2
30
הגיע הזמן לישון, לילה טוב לכולם.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'יופי כתבת, יופי - ממש מתחשק לי לנסוע '
יופי כתבת, יופי - ממש מתחשק לי לנסוע
04/03/2009 | 08:54
1
14
אבל לונדון מחכה לי.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-' תודה ולונדון מחכה גם לי '
תודה ולונדון מחכה גם לי
04/03/2009 | 17:28
8
לצפיה ב-'סחטיין על ההשקעה'
סחטיין על ההשקעה
04/03/2009 | 15:55
20
15
אבל צריכים תמונות כדי לקבל תאבון
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'אין ספק שיש תמונות, אני מיד מעלה כמה...'
אין ספק שיש תמונות, אני מיד מעלה כמה...
04/03/2009 | 17:37
19
37
פשוט היה כבר מאוחר מדיי ועוד שנייה נרדמתי מול המחשב...

בתמונה הזו בית הכנסת היהודי בפירנצה, רצינו להיכנס (כניסה עולה 5 יורו) אבל השומר לא חזר לכניסה וחיכינו משהו כמו עשר דקות, הרגשנו שאנחנו מבזבזים את הזמן והמשכנו הלאה.
בצמוד לבית הכנסת יש את מסעדת רות שמציעה אוכל כשר, וברחוב שמצטלב יש חנות מכולת עם אוכל כשר ובית חב"ד. באותה פינת רחובות יש גם בית מלון, לא התעמקתי בשם.

קישור עם מידע בנוגע לבית הכנסת מאתר ג'ואיש איטלי - http://www.jewishitaly.org/detail.asp?ID=27
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-' גלידות '
גלידות
04/03/2009 | 17:44
18
31
תמונה מאחד המקומות שמוכרים בהם גלידה, יש הרבה חנויות גלידה בפירנצה. גם כשקר מאוד בחוץ רואים אנשים מסתובבים עם גביעים ומלקקים גלידה להנאתם..
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'בר-קפה ועוד...'
בר-קפה ועוד...
04/03/2009 | 17:59
17
30
בר שממוקם ליד הדואומו בפירנצה, שמו SCUDIERI על השלט שלו מופיע שהוא קיים משנת 1939, כמו בכל בר איטלקי יש בו את כל סוגי הקפה שתרצו וגם מאפים מתוקים ומלוחים, בין היתר הוא מציע גם שוקולדים, מרציפנים, נוגטים ועוד, יש מקומות ישיבה בפנים - אנחנו קנינו משם רק מרציפן (אוהבים מאוד מרציפן) שעלה קרוב לחמישה יורו והיה טעים ושווה כל סנט ששילמנו עליו. בתמונה, חלון הראווה שמציג את ההיצע המתוק שלהם.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'תותי-בת,גם אני רוצה לבקר באיטליה. שכרתם רכב?'
תותי-בת,גם אני רוצה לבקר באיטליה. שכרתם רכב?
04/03/2009 | 18:18
9
22
מרומא לפירנצה איך הגעתם?
ביקרתם בכפרים ועיירות בדרך? כמה זמן ארך הטיול?כמה ימים כדאי להקדיש לפירנצה?
  אשמח לכל מידע שיעזור לתיכנון הטיול שלי.שתפי אותנו בתמונות נוספות מפירנצה.
    תודה.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'תותי גרה באיטליה'
תותי גרה באיטליה
<< ההודעה הנוכחית
04/03/2009 | 18:32
7
27
גם אנחנו היינו בפירנצה (תושבי ישראל) , עם רכב שכור , עם הרכב בחניה מוסדרת בתשלום למשך יום שלם.
היה סבבה.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'נכון, אבל שש שעות מפירנצה '
נכון, אבל שש שעות מפירנצה
04/03/2009 | 19:05
6
15
לצפיה ב-'משום מה יש לי הרגשה שגם במרחק 6 שעות מפירנצה'
משום מה יש לי הרגשה שגם במרחק 6 שעות מפירנצה
05/03/2009 | 08:02
5
32
יש מה לראות בארץ מלאת התרבות, האמנות וההיסטוריה הזאת. סתם תחושה...
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'מה זה קשור ? הבחורה שאלה בקשר להשכרת רכב'
מה זה קשור ? הבחורה שאלה בקשר להשכרת רכב
05/03/2009 | 08:27
2
15
מבלי לדעת שתותי מתגוררת באיטליה , וטיול עבורה הוא כמו טיול מקומי, ללא עניין של טיסה ו/או השכרת רכב...
ואיטליה היא מדינה מדהימה לטיול כי שי בה הכול
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'זה לא קשור לכלום, זו היתה רק הערה קצרה'
זה לא קשור לכלום, זו היתה רק הערה קצרה
05/03/2009 | 08:33
7
לצפיה ב-'דרך אגב, גם האיטלקים...'
דרך אגב, גם האיטלקים...
05/03/2009 | 15:03
26
שוכרים רכב במקרים מסויימים כי הרכב שלהם ישן מדיי לנסיעות ארוכות, או ששווה להם להגיע ליעד ברכבת ולשכור רכב רק ליום-יומיים ביעד הטיול... או לחילופין שימוש בטיסות כאמצעי תחבורה בין הצפון לדרום וכד'.
אנחנו אישית בחרנו לא לנסוע ברכב, שלנו או שכור בטיול הזה כי המטרה הייתה להנות נטו וכשאחד מתוך שניים עייף מדיי אחרי נסיעה של מינימום שש שעות זה כבר לא כיף לדעתי
צ'או, ליאת.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-' אורלנדה, תחושה נכונה...'
אורלנדה, תחושה נכונה...
05/03/2009 | 14:59
15
אין לי ספק שיקח הרבה זמן עד שאשלים לראות את כל מה שאני רוצה בארץ היפיפיה הזו.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'6 שעות באיזה כוון???'
6 שעות באיזה כוון???
05/03/2009 | 20:22
19
זה צריך להיות או בדרום הרחוק או ממש בקצה הצפוני-מזרחי או צפוני-מערבי...

מכיוון שכתבת שברומא כבר היית הרבה פעמים אני משער שהכוון הוא דרום...
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'נסענו מרומא לפירנצה ברכבת יורוסטאר'
נסענו מרומא לפירנצה ברכבת יורוסטאר
04/03/2009 | 19:04
338
מטרת הטיול הייתה להנות ולא להתענות, בעיקרון המרחק מהבית שלנו לפירנצה הוא שש שעות נסיעה לא כולל עצירות בדרך, לרומא רצינו להגיע רעננים וכך גם לפירנצה. רצינו לנוח במהלך הנסיעה ולשמור כוחות לטיול האמיתי בערים המדהימות האלו. לשכור רכב אומר גם להוציא לא מעט כסף על דלק ועל חניה, רוב הסיכויים שתאלצו להחנות בחניון המלון או ה-B&B או ליד ורוב המחירים נעים בסביבות 20 יורו לכל יום חניה, לדעתי אין מה לעשות עם רכב בעיר עצמה, אם מדובר בטיול גם מחוץ לעיר זה כבר משהו אחר.

היינו שני לילות ושלושה ימים בפירנצה - לנו אישית זה לא הספיק, היינו נשארים בכיף עוד שלושה-ארבעה ימים, להספיק את בית הכנסת, להספיק לראות לפחות עוד מוזיאון או גלריה, לשאוב קצת מהאנרגיות המדהימות של העיר המיוחדת הזו...

כמה ימים כדאי להקדיש? הכל תלוי בך ובמה שמעניין אותך לראות ולעשות במהלך השהות בעיר, כל אחד וההעדפות שלו, תלוי גם אם התכנון הוא בסביבת פירנצה (מחוץ לעיר) כמו ביקור בסיינה או בסן ג'ומיניאנו, במידה ולא שוכרים רכב יש סוכנויות שמציעות טיולים יומיים עם מדריך ומצד שני יש גם אוטובוסים שמגיעים לערים ואפשר לטייל עצמאית.

לקחת בחשבון שכניסה למוזיאונים עולה כסף, כדאי לעשות באינטרנט חיפוש על פירנצה ובהתאם לזה לקבוע מה מעניין אותך ולהחליט לאן להיכנס ולטייל במסגרת התקציב שלך.

לקחת נעליים נוחות זה בטוח כי תלכו הרבה...

לגבי קניות - הכל מאוד יקר, על תיק "עור" (לא יודעת אם זה עור אמיתי או לא....) בשוק(!) הם דורשים 70 יורו, אז בחנויות אין בכלל על מה לדבר... כמובן שבחלונות הראווה עדיין רואים "סייל" אבל כשמתקרבים למוצרים רוב הבגדים לא יורדים משלוש ספרות. נקודה חיובית היא שיש H&M בעיר למי שאוהב את הבגדים שלהם החנות נמצאת ליד פיאצה דלה סיניוריה.

צ'או, ליאת.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'פונטה וקיו'
פונטה וקיו
04/03/2009 | 18:23
4
37
איך אפשר להיות בפירנצה מבלי לבקר בגשר המפורסם שמלא בחנויות תכשיטים?... תמונה של פונטה וקיו מגשר שמקביל לו.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'מיני תמונה מאחת החנויות התכשיטים בפונטה וקיו'
מיני תמונה מאחת החנויות התכשיטים בפונטה וקיו
04/03/2009 | 18:26
3
31
לצפיה ב-'תמונת תכשיטים... '
תמונת תכשיטים...
04/03/2009 | 18:32
2
25
שלא יגידו שאין מה לקנות בפירנצה...
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'שקיעה מדהימה מפונטה וקיו... '
שקיעה מדהימה מפונטה וקיו...
04/03/2009 | 18:37
1
30
לצפיה ב-'איך אפשר בלי הדואומו? '
איך אפשר בלי הדואומו?
04/03/2009 | 18:50
31
תמונה אחרונה להפעם, חייבת לחזור ללמוד מקווה שנהנתם ליאת.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'הזכרת לי נשכחות'
הזכרת לי נשכחות
05/03/2009 | 14:14
1
22
תודה!!!

ב2003 היינו בפירנצה בפעם האחרונה. גרנו במלון שנמצא ברחוב של SCUDIERI וכל פעם שעברנו שם, בערך פעמיים ביום אם לא יותר, הייתי מזילה ריר על החלון ראווה, ובפעמיים שישבנו שם נהנתי מכל ביס מתוק.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-' בכיף '
בכיף
05/03/2009 | 15:07
15
אני אשתדל לנסות אותם במטעמים נוספים בביקור הבא בעיר ליאת.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'שאלה לתותי'
שאלה לתותי
06/03/2009 | 08:46
1
26
מאיפה הזמנת את בתי המלון כי המחירים שנתת הם ממש זולים.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'בתי מלון...'
בתי מלון...
07/03/2009 | 00:24
29
את המלון ברומא מהאתר VENERE.COM
את מלון פנורמה בפירנצה הזמנתי בטלפון אחרי שהייתי באתר שלהם - הציעו אותו מחיר גם באתר של VENERE.COM

לא לשכוח שמחיר הלינה ללילה תלוי בתקופה שמגיעים, לי אישית לא שינו התאריכים אז שיחקתי עם זה.

צ'או, ליאת.
טיולים וחופשות בחו"ל >>

הודעות אחרונות

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ