אני אוהב מאוד לצלם ואני גם בקורס צילום

סופהו1

New member
אל דאגה, לא נסקול אותך ולא נשליך לכלבים.

מעניין מה הכותבים היו חושבים/אומרים על המאמר.. ניסיתי לקרוא שוב את הפרשנות, אבל, די. נרקיס, איקרוס, מיתוסים, פיתוי כוזב... קלקל סיפור נחמד לילדים, המתרחש בסביבה הקרובה לילד והדברים שבהם הוא עשוי/עלול להתקל. ובעצם, הספר אינו ספר ילדים כלל וכלל. מגידו- ארמגדון. פלוטו הנחמד המוכר לנו מדיסני, הוא גם כוכב קר וחשוך, אל השאול היווני. והספר? בעצם "מנבא" את קריסתה/שקיעתה של התנועה הקיבוצית. למישהו יש חשק לקרוא את הסיפור לילדיו/נכדיו? https://www.academia.edu/36261001/ס...הקיבוצית._עיתון_77_גיליון_383._יוני-יולי_2015

יוסי ר1

Active member
תודה, אקרא. אבל עוד קודם אני חייב להעיר - אין כמעט סיפור

ילדים נחשב, שלא הלבישו עליו - או הוציאו מתוכו - פרשנות מרחיקת לכת, שאינה סיפור ילדים לפני שנה. האחים גרים, אנדרסן, ועוד ועוד. כמעט לכל סיפור שכזה, יש פרשנויות רבות, למבוגרים בלבד.

סופהו1

New member
צריך שתהיה פרנסה לכולם

לסופר על שכתב ספר, לפרשן שפרשן והפך את הספר למשהו אחר בכלל. &nbsp הזכרת לי את סיפור הילדים הנפלא "ויהי ערב" של פניה ברגשטיין. בשמי ערב כחולים, בשמי ערב צלולים... על הילדה שאינה נהנית מפרטיות, על מניפולציות, על האח הגדול, על האב הרודן. &nbsp אז יש תיאורים וציורים (נפלאים) שנותנים הרגשה של עצב, כעס, בדידות ולא תמיד נעים, אבל מזל שקראו לי וקראתי בילדותי ולא נתקלתי בו רק אחרי הפרשנות. &nbsp

יוסי ר1

Active member
קראתי את המאמר שצירפת. דווקא לזה אני מתחבר פחות.

כלבלב המסמל את לידת השאול? או הסיום - נראה מי יגיע יותר מהר, ואז זמן לאכול ולשכב לישון - עמיר עקיבא סגל לוקח את זה הפוך ממה שהירשפלד הביא - אצל סגל חזרנו לנקודת ההתחלה, עיסוק באוכל ותחרות, מה שמביא לשקיעת ערכי הקיבוץ. אצל הירשפלד - פלוטו מגיע סופסוף הביתה, לזה שהוא חבר שלו, שמקנה לו זהות ושם, ומה עושים כשמוצאים את הבית והחברה הנכונה? לאכון ולישון, ביטוי למשפחתיות ולשייכות שחיפש פלוטו מלכתחילה...

סופהו1

New member
ממש לא התכוונתי לחיבור

אישית לא התחברתי לאפחד מהם. &nbsp לפעמים, אתה עומד במוזיאון, מתפעל מיצירה ואז מקבל הסבר והכל... בום. למה? למה לחרב שמחות? &nbsp אליס היתה על סמים, דורותי פמיניסטית, ההורים של הנזל וגרטל ניסו להיפטר מהם, חנהלה חוששת לחזור הביתה כששמלתה התלכלכה... הפמיניזם חוגג ב"דירה להשכיר" וכו.. &nbsp אשאיר את פלוטו בזכרוני כסיפור ילדים חביב ודי. גם את "ויהי ערב", "מיץ פטל" ועוד.

יוסי ר1

Active member
הגישה שלי קצת שונה.

ראשית, כל עניין המדרשים במסורת היהודית מתבסס על כך שישנו טקסט מצומצם, המבליע בתוכו רבדים עמוקים יותר, ורמזים מוכמנים, שפענוחם בדרך נכונה יביא את הקורא להבנות נוספות, מעבר למה שנראה על פניו בקריאה 'שטחית'. &nbsp שנית, ואת זה אני חייב כנראה לפר' כנה וורמן - אז רק מתרגלת באוניברסיטה העברית - ואני סטודנט צעיר בתחילת הדרך האקדמית, יהיר וחושב שיודע הכל. למדתי אצלה קורס שעסק בטקסטים של מגילות כת מדבר יהודה. קראנו המון טקסטים וניתחנו אותם. ואני זוכר את עצמי מתווכח בלי סוף עם המורה: היא לוקחת טקסט, ומראה זיקות בינו ובין כתובים אחרים, ומסיקה מי שאב ממי ומה. ואני אוחז בעמדה (די חסרת שחר) שכיוון שהטקסט נחשב למקודש, ממילא לא משמעותית זיקה לטקסטים אחרים - מי שכתב - כתב מה שחשב לדבר האל, בלי קשר לקודמיו. &nbsp לקח לי זמן להבין שהיא צדקה. לקח לי זמן להבין שאין טקסט אנושי שנכתב והוא מנותק מכל שלפניו. נהפוך הוא - בדרך כלל הטקסט, חדשני ופורץ דרך ככל שיהיה - עדיין הוא 'מתכתב' עם מה שהיה לפניו, ופעמים רבות מנסה להורות דרך למה ואיך יהיה אחריו. &nbsp לחפש מה'מאחורי הקלעים' נראה לי היום חלק מהנאת הקריאה, הלמידה. לא בהכרח שאמצא, לפעמים אין הרבה מאחורי. אבל כשיש, וכשמוצאים, זה ממלא סיפוק ושמחה. לפחות אותי.

חיא2

New member
סופר צודק בשלוש המסקנות שהעתקתי

לפעמים, כשנחה עליי הרוח ואני כותב ביקורת, סקירה, התרשמות משיר שאני קורא הרבה טענות כמו: "בחיים לא קראתי את..." כדי לשלול אפשרות של "היעדר מקוריות, עאלק" - מסקנותיך הן הדברים שאני עונה בדר"כ. לקח לי זמן להבין שהיא צדקה. לקח לי זמן להבין שאין טקסט אנושי שנכתב והוא מנותק מכל שלפניו. נהפוך הוא - בדרך כלל הטקסט, חדשני ופורץ דרך ככל שיהיה - עדיין הוא 'מתכתב' עם מה שהיה לפניו, ופעמים רבות מנסה להורות דרך למה ואיך יהיה אחריו

סופהו1

New member
רגע, יש הבדל בין לא התחברתי, לבין

שללתי קריאת פרשנות, או את הרצון/צורך לדעת מעבר. &nbsp הרבה פעמים בלי לדעת פרטים נוספים מפספסים את כל היצירה. אבל, יש פעמים, כמו במקרה של איה פלוטו, שאני- מוותרת על הפרשנות. נהנית מהסיפור וזהו. &nbsp &nbsp

סופהו1

New member
איפה התנצלות?

אגב, ניסיתי לעמוד על שלי. &nbsp שלי צעקה עלי. &nbsp &nbsp &nbsp

צליליתה

New member
טוב................

כשאמרתי שפגשתי את ארי רון, התכוונתי שפגשתי, הכרתי וגם עבדתי איתו.ז״א, דיברתי איתו ממש, לא רק, נגיד, נכחתי בהרצאה. (לא זוכרת אותו מרצה, אבל אולי כן) שמעתי אותו מדבר על פלוטו, אבל אף פעם לא על יוליסס. באמנות כמו באמנות היוצר יוצר והקהל, (הצרכן, הצופה, הקורא, המקריא, המתבונן), רשאי לפרש איך שבא לו. אישית, אני כן אוהבת לקרוא חפירות ופרשניות , אני רק לא מחייבת את עצמי להסכים לכל מילה שנכתבה.

eliUSA

New member
השתעשתי לאחרונה עם

סט של עדשות פושטיות שמתחברות למצלמה של הטלפון באמצעות קליפ. כולה $30 באמזון כולל חצובה ומתאם לטלפון ו4 עדשות: טלפוטו (X22), מאקרו (X15) זווית רחבה ועין הדג. הנה התוצאה מבלי לצאת מחצרי https://photos.app.goo.gl/9wXSEkV7CPm2ykPE8

חיא2

New member
נהדר

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
וואוו

&nbsp יופי של עבודה. &nbsp עכשיו תחשוב מה היית מוציא עם מצלמה אמיתית. &nbsp

eliUSA

New member
תודה לשניכם

עקב הקורונה והתקדמות גילי עברתי לצילום בטלפון בלבד למרות ששקלתי ברצינות לקנות מצלמת DSLR עבור עדשת המיקרו ניקור 60MM המעולה המורכבת על מצלמת הפילם הישנה שלי (F90 של ניקון). אז שקלתי ושקלתי ובחרתי בפתרון הקל והזול (בנתיים).

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
הקל בטוח, הזול ממש לא בטוח

DSLR סבירה עולה כיום פחות מטלפון טוב. שלא לדבר על זה ששום טלפון לא יכול להתחרות בעדשותיו לא רק בDSLR אלא גם בP&S פשוטות. אגב אם הבעייה היא משקל הרי שהmirrorless יכולות להיות פתרון מצויין וגם מחירן ממש לא בשמים.

eliUSA

New member
פשוט לא בא לי להשתמש

במצלמה שלא תשתמש בעדשה המעולה שיש לי מיקרו נייקור 60MM AF. אחרי חיפושים באינטרנט מצאתי אחת שחשבתי שתתאים, D3500 של ניקון עם מחבר F אבל בשום מקום לא כתוב שהיא תעבוד במלואה עם העדשה שלי. אתמול כתבתי דוא"ל לתמיכה אצל B&H בניו יורק וענה לי בחור בשם יעעקוב שאכן אפשר להרכיב את העדשה על המצלמה הזאת אבל האוטו פוקוס לא יפעל. הוא הציע לי, במקום, 2 מצלמות של ניקון D7500 ו D7200 שיעבדו ושיש לו מהם משומשות שנבדקו על ידי ניקון US במחירים של $619 ו$696 בהתאם. אני עדיין חושב על זה.

התמונה בחשיפה איטית מאוד מגורענת ("רעש")

רצוי להשתמש באפשרות של הקטנת רעש. תוצאה לדוגמא:

למעלה