לסבא שלי יש יומולדת ואני מחפש רעיון למתנה

Grosseto

New member
לסבא שלי יש יומולדת ואני מחפש רעיון למתנה

טלסקופ יכול להיות מתאים? לצפיה בכוכבים...

חיא2

New member
למה לא לבתי השכנות והשכנים?

בעיקר עדיף לחדרי בני העשרים+ גברים כנשים.

סופהו1

New member
אולי

124.4-124.5 E 35.5-35.6 N המחיר- 59$. &nbsp ואולי לא תרחיק עד לשם אלא באיזור SourceCape Kri – Raja Ampat, Indonesia SourceBarracuda Point – Sipadan Island SourceThistlegorm – Egyptian Red Sea
בוקר אור או לילה מנוחה

יוסי ר1

Active member
לא זוכר אם סיפרתי - השתתפתי האזכרה, מישהו אמר "אל מלא רחמים"

ואמר "תחת כנפי השכינה". אחד החרדים נזעק בבעתה - על! על! החזן נבהל מה על! אבל גרסא דינקותא בידו, אז אחרי רגע מבוכה הוא חזר "תחת כנפה השכינה". על! על! צרח החרדי. אני התאפקתי שלא לצחוק במעמד המביך. &nbsp אחר כך בדקתי. זו מחלוקת די עתיקה. המקור מן הסתם הוא "תחת כנפי השכינה", כי הדימוי הוא של גוזלים המוצאים מחסה/מנוחה תחת כנפי האם. אבל היו (וישנם) שלא יכולים לשאת את הצירוף של תחת ושכינה ביחד...

סופהו1

New member
חס וחלילה.

היא רק נזכרת במקרא כמה מאות פעמים. היא תחת גפנו, תחת תאנתו, מתחת לשבר, מתחת לעין, מתחת לשן, תחת השמש ועוד ועוד תחתים (במובנים שונים). כולה למטה מ.. במקום.. תחת פיקוח... גם שם מקום. מה הסיפור שלו?

יוסי ר1

Active member
בטח. "תחת כנפיו אחסה" בתהילים, או "באת לחסות תחת כנפיו"

במגילת רות. הדימוי כל כך פשוט, של גוזלים שהאם מגוננת עליהם תחת כנפיה. הרבה יותר "עושה שכל" מאשר הרימוז "ישאהו על אברתו", שאין לו מקבילה אמיתית בטבע.

יוסי ר1

Active member
אה, סליחה. לא הבנתי את שאלתך כראוי מקודם.

מובן שיש. אנו יודעים הרי שמסעות בני ישראל במדבר היו די על הפנים. אז מסתבר שלא רק על הפנים: " ויסעו ממקהלת ויחנו בתחת" (ספר במדבר). ממש, קולמוס על גוויל קלף...

למעלה