בוקר טוב, שבוע טוב

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
אלו אלו, זו אשמה חמורה

&nbsp כדאי שתהיה מסוגל להוכיח את דבריך אחרת זה עלול לעלות לך הרבה מאד. &nbsp

אתה מוזמן לקרוא את מה שהוא כתב לי.

פניה מכוונת אל זכר בלשון נקבה על מנת להעליבו הינה הטרדה מינית ללא קשר לשאלה האם הוא הצליח להעליב.

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
אני לא בטוח במה שכתבת אבל אני לא משפטן

&nbsp אני למשל פניתי אליך בלשון זכר מאחר וזה מה שכתוב בכרטיס שלך אבל באמת אין לי שמץ של מושג מה המגדר שלך. &nbsp מאידך גיסא האשמת מישהו בפומבי בהטרדה מינית היא פרסום לשון הרע שעל פי חוקי מדינת ישראל מהווה גם עברה פלילית וגם עוולה אזרחית שהפיצוי עליה עומד כיום על 70000 ש"ח ללא הוכחת נזק. &nbsp אם אתה בטוח שפנייה למישהו בלשון נקבה היא הטרדה מינית אולי כדאי לך להגיש תביעה אבל אם לא אתה עלול לשלם הרבה מאד כסף. &nbsp

כמו שאמרת אינך משפטן...

האשמת מישהו בפומבי במשהו שהוא עשה אינה פרסום לשון הרע. בשרשור בו מדובר, יוסי פנה אלי בטעות בלשון נקבה והתייחסתי לזה. חיא קרא את זה ובחר להתייחס אלי כאל נקבה על מנת להעליבני. התייחסות כזו מהווה על פי החוק הטרדה מינית.

חיא2

New member
ואני אומר כך:

הבנתי מהתגובה שלך ליוסי, שאתה בעצם את, על כך עניתי שממש לא אכפת לי המגדר שלך, ואז בתגובה הבאה, כיוון שהניחותי שאתה בעצם את, פניתי אליך בלשון נקבה, כי חשבתי שאתה בעצם את. העלבון היה בכינוי "טפשונת" לו חשבתי אתה גבר הייתי כותב ללא בושה "טפשון" אגב, תודה על הנזיפה מהנהלת הפורומים, מעניין שעל דברים נוראים בהרבה שאני כותב, אף נזיפה לא מגיעה אליי. מה שמשכנע אותי, כמובן, כמו עם הרבה טרולים, וכחנים ושאר מסתובבים כאן ושם, לא להתיחס יותר אל אף רשומה שלך. אתה כמובן תחליט את שתחליט, אבל קח בחשבון שלימדת אותי שיעור מאוד חשוב בקטנוניות, ואני לומד מצוין וגם יודע ליישם

רק שהטענה הזו לא מסתדרת עם זמני התגובות

ומצביעה על הבנת הנקרא לקויה. דקה לפני שכתבת שלא אכפת לך המגדר שלי כתבת אלי בלשון זכר, שתי התגובות האלה נכתבו כמה שעות אחרי התגובה שלי ליוסי ואחרי שיוסי הבין את טעותו וכתב על כך. רק אחרי שכתבתי לך שנעשה ברור למה היית חסום בעבר החלטת לפנות אלי בלשון נקבה. המשכת בכך בכוונה גם בשרשור הזה אחרי ההתכתבות ביני לבין השיח. אשמח אם לא תגיב לי.

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
עברנו ויכוח דומה בפורום צלילה לפני כמה שנים

&nbsp זה הסתיים ב45000 ש"ח שהיה אז הסכום המירבי לפיצוי ללא הוכחת נזק. &nbsp האשמת מישהו במשהו שהוא לכאורה עשה היא בהחלט הוצאת לשון הרע אלא אם כן אתה יכול להוכיח שהוא אכן עשה את זה. &nbsp פנייה למישהו בלשון נקבה כשהוא זכר גם אם זה בכוונה (דבר שבמקרה דנן לא ניתן להוכחה) אינה נחשבת לפי שום חוק להטרדה מינית (בחוק מצויין בפירוש מה נחשב להטרדה כזו) בעוד שהאשמת מישהו בהטרדה מינית היא בהחלט הוצאת דיבה. &nbsp

לא צריך להוכיח שזה היה מכוון.

למרות שאין ספק שבמעלה השרשור כאן זה היה מכוון. עפ"י החוק: "התייחסויות חוזרות המופנות לאדם, המתמקדות במיניותו, כאשר אותו אדם הראה למטריד כי אינו מעוניין בהתייחסויות האמורות." פניה בלשון נקבה אל זכר הינה התייחסות למיניותו. יש בשני השרשורים מספר הודעות כאלה ולכן ההתייחסות הינה התייחסות חוזרת. בנוסף: "התייחסות (אפילו חד פעמית) מבזה או משפילה המופנית לאדם ביחס למינו או למיניותו" הכותב בעצמו אומר שהוא רצה להעליב... הקנס על הטרדה מינית מגיע ל 120000 שח ללא הוכחת נזק.

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
אם היה צריך להמר מי משניכם היה מפסיד בתביעה

&nbsp הייתי מהמר עליך אבל אולי אני טועה. &nbsp בכל אופן כאן הסתיימו שידורנו לפחות בנושא זה. &nbsp

אספרסו2

New member
הארה שלי

מאז שנכנס לכאן הפגע הוא רק מחפש להיפגע בכל שיח ואז לרוץ לילל ולהתלונן תחת כל עץ תפוז רענן יותר או פחות. אין כאן סוגיה משפטית יותר בעיה פיזיופתוכרונולוגית שהוא צריך למצוא לה פתרון.הוא לא בוגר נפשית מספיק על מנת להשתתף בפורום של אנשים בוגרים ונבונים וזה הפתרון לכל.

יוסי ר1

Active member
ממש ממש לא בא לי להכנס לויכוח - אבל הערה אחת בכל זאת -

אני בכלל לא בטוח אם התייחסות אל מינו של פלוני בצורה לא נכונה - גם אם במזיד - היא התייחסות למיניותו. הגם שהמילה "מין" משמשת בכמה מובנים, כלומר זוויג, או סקס, או יחידה טקסונומית אחת מתוך כמה בסוג בעלי חיים. אבל נראה לענד שזו התייחסות לזוויגו, ולא למיניותו...

אספרסו2

New member
הוא שאמרתי

כשהמאכסן בעל מערכת חיסון שבירה שברירית ופגועה על רקע כלשהוא,כל משב רוח קלילה שהיתה מנגנת מנגינה ערבה בעלי עץ תפוז עסיסי תזעזע אותו ותפיל את גזעו השביר. והרוח היא חלק ממצב הרוח היא מרעננת את העוברים והשבים ופורעת את שערן של השוות.

למעלה