שבת שלום.

יוסי ר1

Active member
אתה צודק ולא צודק.

היחס בן פרוקטוז וגלוקוז בדבש שונה ממה שבסוכר לבן, מה שהופך את הדבש לבריא לאין ערוך יותר מסוכר סתם. מלבד מינרלים שונים שמופיעים בדבש ולא בסוכר. אבל נכון שגם אכול דבש הרבה לא טוב. &nbsp בזמנו, הזמינה אצלי מישהי כמות די גדולה של דבש. שאלתי אותה בשביל מה היא צריכה כמות כזו, והיא אמרה ששני הוריה סוכרתיים, אבל דבש טהור הם אוכלים. &nbsp התייעצתי עם ידיד שלי, פר' לרפואה שתחום עיסוכו הוא סוכרת - והוא אמר לי חד משמעית, שסוכר אמנם מזיק פחות מדבש לסוכרתיים, אבל בהחלט מזיק. "אבל תמכור לה, מה איכפת לך" הוסיף בחיוך...

צליליתה

New member
אני ממש לא מומחית

אבל מכירה כמה כאלה שעובדים מאוד בצמוד עם דיאטן, וכנראה שכל גוף מגיב אחרת וכל אחד צריך להכיר את עצמו ולאכול על פי מה שמתאים לו. אני יודעת שיש כאלה שמותר להם לאכול תמר או 2, ולאחרים זה עושה בלגן גדול. משמח שכיום בקפוט חולים, עם איבחון סוכרת/טרום סוכרת/טרום סוכרת ישר מפנים לדיאטנית. בעבר ההנחיה היתה ״לא לאכול מתוקים״, שזה לא בדיוק נכון. כמו מישהו שאני מכירה , שומר מאוד על עצמו, הדיאטה שלו מורכבת בעיקר מלחם ובצקים, גם עוגות, אבל הוא מקפיד מאוד ולא נוגע בפירות. ובכלל, כל התחום הזה של ״יהיו מזונותיך תרופותיך״ הוא תחום מרתק.

קלייטון.ש

Well-known member
דבש בעיקר מזמין נמלים

בזמנים שהיה לי דבש בבית הייתי שם את הצנצנת בקערית עם מים, אחרת ממש מהר היו מופיעות הנמלים. לפעמים גם עם המים הייתי רואה נמלים מסתובבות סחור סחור מסביב לקערה, משוגעות מהריח, ומחפשות דרך לצלוח את האוקיינוס. ונקודה זו מובילה אותי לתמיהה: מה אוכלות מלכות נמלים, ולמה אי אפשר לקנות את האוכל שלהן גם?

יוסי ר1

Active member
אתה יכול לקנות בצל.

ככתוב, לך את הנמלה עצל, למד דרכיה ותאכל בצל.

חיא2

New member
בהיותי סולד ממש מעוגות דבש, וכנגזרת מהן

גם מדבש, נסיתי פעם אחת לאכול "מזון מלכות" שהוגש לארוחת בקר, יערה שלמה נוטפת דבש. האלימות של המתוק הכריעתני אפיים ארצה.

יוסי ר1

Active member
אופס.... יש כאן בלבול בלתי נסלח:

יערת דבש זו יערת דבש. אין קשר בין תכולתה ובין מזון מלכות. מזון מלכות הוא חומר עם מראה ומרקם המזכירים שפיכת זרע, וטעם מר כלענה. לא משהו שהיית רוצה לקחת כפית ממנו ולטעום. &nbsp

חיא2

New member
אז אולי שפיכת הזרע זהה בתכונותיה המופלאות

למזון המלכות? ותודה על התיקון.

למעלה