סלינו על כתפינו

צליליתה

New member
סלינו על כתפינו

סוף סוף חג כייפי כייפי, כי למרות שאני בשוטף נמנעת מדברי חלב, אני אוהבת את האוכל כיף, כי מזג האוויר נפלא, למרות שמאיימים בגשם וכיף, כי סוף סוף המשפחה חוגגת ביחד. אז ביליתי לי כמה שעות נחמדות במטבח, לאזניה חלבית (האמת, הם מעדיפים בשרית אבל הם יתגמשו ברוח החג) ואפילו דמוי לאזניה לנמנעים מגלוטן וחלב (פרוסות דקיקות של קישוא בתפקיד עלי פסטה) עוגת גבינה בתנור רוב המנות תהיינה מסוג סלט, שזה כיף גדול, גם הילדים אוהבים, אבל צריך להכין ממש לפני הארוחה. וזה יקרה מחר. המון שנים הכנו הרבה פשטידות, בצקים, וכו. לאט לאט כולם התחילו לשמור, להמנע מזה, להסתייג מההוא, שלא לדבר על קלוריות. אין טעם להכין כשאין מי שיאכל. למיטב הבנתי גם פירות וירקות זה ממש ממאכלי החג, וזה מה שיהיה. לולא קורונה היינו שולחן הרבה יותר גדול אבל בשורה התחתונה, כל מי שאני הכי רוצה איתי, הילדים שלי והילדים של הילדים שלי יהיו אצלי מחר.אושר גדול. מה בסירים? למי יש מתכונים? עוגת גבינה אפויה או קרה? ביסקווטים פתי בר או לוטוס לתחתית? או בכלל שוקולד? כמה אחוזי שומן? וכו. אם לא לתקוע בצקים לפחות לדבר על זה.

קלייטון.ש

Well-known member
אנחנו נצטרף להתכנסות המשפחתית המלאה אצל הראשונה ובעלה

נאמר לי שיהיו מאכלים חלביים אבל גם שעושים על האש. לא מצפים שאנחנו נכין משהו ובצדק. אני נוסע בחשש כבד ופחד גדול. זאת משום שאני צופה במלא הרצינות שחיי יהיו שם בסכנה ממשית. הסיבה לכך היא שדיברתי בוידאו עם התאומות, והן הראו לי אקדחי מים ענקיים שקיבלו לכבוד החג, ואיימו עלי מפורשות "סבא אנחנו נירה עליך!" אני כבר רואה בעתיד קריירה מפוארת של זוג מתנקשות תאומות שאפילו לוק בסון לא מסוגל להעלות בדעתו כמוהן. אני אוהב לזניה ובמיוחד חלבית. למעשה אני בכלל לא אוהב בשר בפסטה. אני גם לא עושה חשבון לאוכל בחג. מי ששומר לאורך ימי החול לא צריך לדאוג בגלל האוכל בחגים.

סופהו1

New member
ראשינו עטורים. או אולי

"אני יושב על חבילת שחת על ראשי זר ושושנים שלוש ודוקר לי בתחת ודוקר לי בראש." (יורם טהרלב) בערב חג ארוחה חגיגית בפורום מצומצם. למחרת, המפגש המשפחתי המסורתי של חג השבועות. אחרי תיאומי מי-מביא-מה, ובשל איומי החזאי על טפטוף אי-שם במקום הקבוע בחיק הטבע, נתכנס אי-פה, אצלי, מסביב לשולחן. יהיו מגוון מאפים כמעט ללא בצק. הרבה סלטים. עוגת תחליף גבינה או עוגת פירות ואולי גם בלינצ'עס. והכי חשוב הרבה שמחה, כי באמת סופסוף נפגשים. נ.ב: את באמת צריכה עוד מתכונים?

צליליתה

New member

ממש לא...אבל אני נורא אוהבת לשמוע מה אוכלים אצל הזולת

יוסי ר1

Active member
אנחנו נחגוג יום נישואין

+ יומולדת לבן, שנולד שנה אחרי שהתחתנו. מה תהיה החגיגה לא ברור, הילדים מכינים משהו בשושו. ומחר לימוד בלילה אצל חברים.

יוסי ר1

Active member
תודה כפולה! הלגו הזה מאוד מקורי, רעיון חביב בהחלט.

שתי הערות - האחת - הפלסטיק של הלגו לא מבודד טוב מחום/קור, מי שירצה להחזיק שם דבורים - יידע שהן תצטרכנה להשקיע יותר משאבים במיזוג. &nbsp שנית, בסרטון ההמשך, בו נראות דבורים נכנסות ויוצאות, וחלות דבש מלאות - אלה לא אותן חלות שנראו בסרט הקודם. פשוט, לצורך הצילום העבירו לשם נחיל עם חלות מוכנות...

סופהו1

New member
אל דאגה, אמנם יש פה מלאי גדול של קוביות לגו

אבל נראה שדי משעמם לבנות כוורת ואח"כ גם למזגן להם את הכוורת? לא בונה כוורת. &nbsp אפרופו לגו- איך הכל התחיל. https://www.youtube.com/watch?v=qr_dTySMl7s ממש נחמד. &nbsp &nbsp &nbsp &nbsp

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
קודם כל המון מזל טוב גם ממני (מי זה בכלל מני ?)

&nbsp שנית לגבי הבידוד כדאי לחשוב על זה שוב. &nbsp קירות הכוורת בנויים משכבה כפולה של לבני לגו שיש בהן המון המון חללי אויר. אני לא בטוח שהן מבודדות כל כך גרוע. &nbsp

יוסי ר1

Active member
אתה צודק וחשבתי גם על זה. אבל הפלסטיק עצמו משמש

גשר קור או גשר חום. הדבורים יכולות לשרוד את זה, אבל הן תשקענה קצת יותר אנרגיה בחימום בחורף וקירור בקיץ.

קלייטון.ש

Well-known member
הזכרת לי סצינה מסרט, אני חושב ש-You Were Never Lovelier

של פרד אסטר וריטה הייוורת, שם היוורת משחקת אחת כמה אחיות במשפחה שעומדות בפני נישואין, והיא גם צריכה למצוא חתן כדי שאחיותיה הצעירות יוכלו להינשא לבחירי ליבן (זה חייב להיות לפי הסדר). אז שם יש סצינה שהאבא מספר לבנות שהם, ההורים, חוגגים יום נישואין 25. אחת הבנות אומרת לו "וואו אבא אתם נשואים יותר שנים ממה שאנחנו חיות". והוא עונה לה "I should hope so"

למעלה