האם כבר הגיע הזמן לסיכומים?

צליליתה

New member
האם כבר הגיע הזמן לסיכומים?

מבחינתי, כן
האירוע הסתיים
נמאס לי לגמרי

מה הספקתי בתקופה הזאת? בערך כלום
מה תכננתי
פחות או יותר, כנל. די מכירה את עצמי

ראיתי נכדים וראיתי נכדות.
נמוכים, הם כבר לא. טוב. רובם לא.

בחודש אפריל קראתי 12 ספרים
במאי, אמנם אנחנו רק במחצית, הרבה פחות. האטתי את הקצב
קראתי ספר שמאוד הרשים אותי, ואיך שסיימתי לקרוא, התחלתי עוד פעם, כי היה ברור לי שפספסתי. לא זוכרת שאי פעם קראתי ספר פעם שניה ישר אחרי הראשונה. למדתי לקח, האטתי את הקצב.

גאצ׳ר גוצ׳ר, ויוק שאנבאהג

פתאום היה לי רעיון מבריק לתסריט לסרט דוקומנטרי.
בלילה, לפני השינה, חשבתי קצת על העלילה, והמבנה
ואיפה אני מוצאת מימון, וכו
ישר נרדמתי

ראיתי ורואה טלוויזיה טובה.
כרגע שקועה בקנוניה נגד אמריקה, על פי הרומן של פיליפ רות. סדרה מרתקת ולמרבה הצער רלוונטית מאוד, במיוחד היום. ורואה את האמריקאים. 3 או אולי 4 עונות כבר ראיתי בעבר, ממש לא חשוב, כיף להפגש שוב, ואת העונה או אולי העונות האחרונות לא ראיתי, אז יש לי למה לצפות.

כמה עליתי במשקל ?
ממרומי הטרנינג ממש אין לי מושג. אין לי משקל בבית, אבל אני מניחה שלא עליתי. התקשתי לארגן משלוחות מהסופר, אבל מירקן זו או אחר זה היה קלי קלותו, אז זה בעיקר מה שאכלתי. וכמובן, לא היו מסעדות או התארחויות אצל בשלנים מצוינים. וכבר דיברנו על פסח נטול קניידלך, בגלל המחסור בביצים. אשמח מאד שיפתחו המסעדות. הבישול שלי קצת נמאס עלי. וטייקאווי אני לא אוהבת. איך שהוא זה תמיד פחות טעים. למעט החומוס. שגם בטייקאויי סבבה לגמרי. אבל חומוס זה חומוס, זה לא מסעדה.

השכן בילה את ההסגר בגיזום הגדר החיה. יש בין 2 הבתים גדר רשת, ומכל צד המון שיחים ועצים. בהעדר הצמחים שלו די קל להציץ מצד לצד. זו כנראה התגובה שלו לריחוק החברתי: צורך להציץ לכל מקום אפשרי.

אם לפני שנה מישהו היה אומר לי שאשב בבית חודשיים ואוותר על חלקים גדולים של מה שאני תופסת כ״חיים שלי״ הייתי די מתחרפנת, אבל כשזה קרה זה קרה וזה היה כמעט בסדר ואני שומעת מסביב שאצל כולם די בסדר ויש אפילו כמה מידידי ומכרי שמאוד נהנו מהיבט זה או אחר.

אני לא יודעת להסביר אבל יש לי תחושה שאני לא אותה אני
והגיוני
כי לא סביר שלא קרה משהו, אבל כמו שאמרתי, אני לא יודעת להסביר.

איך אתם ? אתם מרגישים אחרי? מה עשיתם ואיפה ביליתם? הגעתם לסוף הנטפליקס? חטאתם פשעתם והייתם בים? (אל תגלו, גם אני, על החוף, מה שאסור)
לאן עכשיו?

קלייטון.ש

Well-known member
קודם כל טוב מאד שאין לך משקל בבית

לי יש משקל בבית והטקס היומיומי של הישקלות רישום והשוואה למשקל השוטף הוא בפירוש הפרעה נפשית, וגם אומרים לי את זה.
שנית כל הכבוד על ההספק המדהים בקריאה. אני לגמרי מקנא בך. אני תקוע על אותו ספר כבר חודשים רבים (דניאל דרונדה של ג'ורג' אליוט).
לעניין, לדעתי כל הטענות על השינוי העמוק שחל בנו ובחברה ובכלכלה, ואיך שום דבר לא יהיה אותו דבר, ואיך ייקח לנו שנים להתאושש אם בכלל, הכל שטויות. הכל יהיה אותו דבר, אנחנו נתאושש בכזו מהירות שהמקוננים יקבלו סחרחורת, ובעוד זמן לא רב בכלל לא נזכור מה היה. אנשים וחברות התאוששו מצרות קשות בהרבה.
אם יש משהו טוב שקרה בתקופה הזו, זה מה שאת מספרת, שאנשים שחשבו שהם לא מסוגלים לשבת בבית תקופה יחסית ארוכה ולהיות רק עם עצמם, גילו שזה לא רק אפשרי אלא אפילו לא כל כך קשה ואולי גם נחמד. טוב שאדם מקבל הזדמנות ללמוד משהו על עצמו.

דניאל דרונדה הוא אחד הספרים הראשונים

שקראתי באנגלית. בתקופת התיכון או קצת לאחריו. הזמן עובר.

קלייטון.ש

Well-known member
אז בטח את זוכרת את מירה לפידות

הגיבורה היהודיה בסיפור.
לדעתי זה ממש יופי של שם, אחד הטובים שאפשר להעלות על הדעת.
חיפוש בגוגל מעלה שיש כזו אשה בשר ודם שחיה לה ועוסקת באמנות. מעניין אם קראה את דניאל דרונדה ומה דעתה.

צליליתה

New member
לגמרי הספק קריאה תלוי קורונה

היו הרבה שנים שאם קראתי 12 ספרים בשנה הייתי מאוד מרוצה מעצמי.

וכמו שאמרתי, המהירות מהשטן. קריאה מהירה מדי אינה תורמת לחווית הקריאה.

חיא2

New member
קליי - פעם בשבוע מספיק

הסיכום הטוב - ירדתי במשקל 2 קילו וזהו, שם נעצרתי. גם הסוכר במצב מצוין.

הספק הקריאה שלך מעורר קינאה.

בזמן החל"ת והסגר הספקתי לקרוא כשישה ספרים.
אני מתגעגעת לישיבה בבתי הקפה האהובים עלי.מזל שיש מכונת קפה בבית.
אני בעבודה מיום ראשון.

צליליתה

New member
גמני מתגעגעת מאוד לבתי קפה

בסביבה שלי יש המון. כשנכנסתי לדירה החלטתי שכל בוקר אשתה את הקפה שלי במקום אחר. מה שכמובן לא קרה, כי אני מתעוררת, וכו וכו וכו וכבר בא לי קפה בפיג׳מה, ואחרי קפה ראשון מגיע (טוב, הגיע. בעבר) הזמן לצאת ולהתחיל את עמל היום. אז אני לא מרבה לשבת, אבל אוהבת את המראה - אנשים יושבים , מפטפטים, קוראים עיתון.

וכבר מזמן מזמן החלטתי שאין על הקפה של הבית.
בבית קפה, למרות הבקשות, התחנונים והשוחד הקפה תמיד קר מדי, חלש (חזק) מדי וכו וכו, ותמיד מגיע ברגע הלא נכון. למעט מקום אחד ששם הקפה אלוהי לגמרי, אבל גם המאפים, ולשם אני הולכת כשצריך מכת פחמימות רצינית. יאללה, תפתחו כבר.

וממש לא כמו האבא של חברה שלי שתמיד נהג לומר: בשביל מה צריך בית קפה? קפה יש לי בבית.

אספרסו2

New member
היה לי באמת מזל

שהחלפתי את מכונת האספרסו הביתית לפני פרוץ המבול.כאן בגרמניה אספרסו ראוי לשמו לא ניתן בכל בית קפה בודאי שלא אצל גרמנים ללא שורשים איטלקיים.
ויש כאן אחד אהוב עלינו שם ארוחת הבוקר גם מצוינת אך הבעלים החליט להגיש אספרסו ארוך ולכנות אותו קצר למרות שהתרעתי מראש,כך שהייתי חיב להתארגן בבית.
המכונה החדשה שלי ילידת פירנצה והיא מוציאה תוצרת שעושה לי את היום כל יום בלי צורך בבתי קפה.
ופעם,כשאירחתי את חמותי פעם ראשונה,הגשתי לה אספרסו והיא נעלבה,מדוע הוא מגיש לי כל כך קצת

diday

Member
אמנם עלית מדרגה, אבל אני תוהה מה קרה לג'וניור?

הרי המכונות האלה מחזיקות עשרות שנים?

אספרסו2

New member
החזיקה באמת כמעט 13 שנים

ועדיין כוחה היה במותניה,הבעיה התחילה ברמת התחזוקה,פעם בשנה בערך היה צורך בהחלפת משאבה בגלל היותה משאבה סינית שלא בנויה להחזיק יותר מזה ועלות ביקור טכנאי כולל חלפים סיניים עם כל הסירבול הכרוך בזה,התחזוקה השוטפת,הבלאי ואפילו הארון שבניתי בעצמי עליו עמדה הגיברת כבר זעקו חמס,אז נמאס.

צליליתה

New member
אחרי כל מיני מינים של נסיונות

קפה הבית מתבשל במקינטה.

זה פשוט, זה זמין והעיקר - אני מרוצה.

יוסי ר1

Active member
דווקא עם קפה קצת אכלתי אותה בקורונה.

נגמרו לי הפולים (אני קונה בשוק וקולה בעצמי), ולא ראיתי את עצמי יוצא לשווקים לחפש.
אז התפשרתי והזמנתי קפסולות למכונת האספרסו שהבת שלי קבלה מתנה ממועדון חבר כשהייתה קצינה.
אממה, הקפסולות, למרות שהזמנתי אורגינאליות, נותנות תוצאה די עלובה ולא ממש חמה כמו שמכונת הקפה עושה.
אז נגמור את הנאגלה הזו (160 קפסולות) ונחזור לשווקים.

אספרסו2

New member
הקפסולה משולה

לפצצת אטום שפגעה במסורת הקפה האיכותי,
שיווק גאוני של מוצר נחות.
מאחל לך לחזור למציאות במהירות.

יוסי ר1

Active member
האמת? חופשת הקורונה רק עשתה לנו טוב.

הרבה זמן איכות שהיה חסר לנו.
עבדתי המון במשק, ראיתי יותר סרטים, קראתי הרבה יותר, אם כי לכמות מעוררת ההשתאות שלך לא אגיע לעולם. אני קורא לאט מאוד.
&nbsp
ועיקר, השקענו זמן בשמירטוף הנכדה הראשונה...

אבי בן 1231

Well-known member
אישית עליי הקורונה לא השפיעה אולי אף מעט הועילה

"למזלי הרב" שברתי רכגל וממילא הייתי בסגר במיטה ובבית.
סגר הקורונה הועיל לי במובן מסיים שזוגתי לא היתה עסוקה בעבודתה ויכלה להקדיש לי זמן רב לטיפול ועזרה,
טיפלה בי בצורה אינטנסיבית בטיפולי פזיוטרפיה לאחר הסרת הגבס ובזכותה קמתי על הרגליים מהר יותר.
שלא נדבר על זמן איכות שעברתי עם זוגתי, זמן איכות שעברתי עם עצמי ועם המחשב, כעת מצפה שנוכל לחזור לחיים הנורמליים ושוב להפגש עם החברים הרחוקים.

למעלה