החיים נעשו מוזרים מאד, לא יודע אם זה מתאים לי

קלייטון.ש

Well-known member
החיים נעשו מוזרים מאד, לא יודע אם זה מתאים לי

הנה למשל קיבלתי הפניה לרופא מומחה, קבעתי תור והכל טוב.
פתאום מצלצל הטלפון ומהצד השני המחשב. כאן קופת חולים, בלה בלה בלה, קורונה בלה בלה בלה, אנו מזכירים לך שהתור בלה בלה בלה, אם אתה מעוניין שהבדיקה תבוצע טלפונית, נא להקיש 6.
say what? לא הבנתי. יודע שאפשר לבצע "בדיקה" טלפונית אבל אני אמור להחליט? וכאן עכשיו על הרגע? ומול מחשב? אם הרופא הנכבד שכל המידע עלי נמצא אצלו חושב שהוא יכול לעשות את הפעולות הרפואיות בטלפון אז שיתכבד ויחליט הוא.
כמובן שסירבתי ולחצתי על 1. עכשיו ניטלטל למרפאה ובטח יסתבר שהרופא רק רוצה לשאול כמה שאלות ולהפנות אותי הלאה.

בתקופת הקורונה

ישנם רבים שחוששים להגיע למקומות כאלה מחשש להדבקה.
אימי (סיעודית לגמרי) היתה צריכה להגיע לביקורת אצל רופא מומחה ובעצת האחים לא לקחנו אותה. גם אני נשאלתי ע"י המחשב לגבי שיחה טלפונית במועד שהיה מתוכנן לביקורת ועניתי בחיוב.
הרופא התקשר ובזכות כך השגתי את הטלפון הפרטי שלו (קופת החולים אינה מוכנה למסור) ותיאמתי איתו ביקור פרטי. שילמתי סביר ולא סיכנתי את אימי (וגם לא טירטרתי אותה באמבולנס שגם היה עולה יותר מהתשלום לרופא).

קלייטון.ש

Well-known member
המילה "חתיכה" נחשבת לפוגענית?

עוד מוזרות של החיים. מקבלים החלטות ולא שולחים לי את התזכיר.
באיזו מילה אחרת אפשר להשתמש היום, או שכל צורת התייחסות לחיצוניות של נשים נאסרה? להגיד שהיא יפה עוד מותר?

https://news.walla.co.il/item/3356285

SupermanZW

Well-known member
ירדו מהפסים, זו מילה לגיטימית לגמרי

והשוואתה לNigger מילה שנועדה במקור לפגוע בשחורים אינה במקומה. על המילה Black אף אחד לא ימצא לנכון להתלונן.

דווקא המילה שהחליפה את המילה חתיכה - כוסית - היא מילה פוגענית מכיוון שהיא מכנה אישה בשם איבר מינה. עם המילה חתיכה אין שום בעיה.

קלייטון.ש

Well-known member
גור שמצטנף, ענן שמרחף, תות שדה בחורף קר?

מעופן של ציפורי הבר???
לא יכול להיות.

SupermanZW

Well-known member
הפוליטיקלי קורקט הקצין לרמה אבסורדית

בקרוב על כל מילה יאמרו שהיא פוגענית. אסור לדבר ואסור לכתוב. אידיוקראטיה.

קלייטון.ש

Well-known member
דווקא עברתי בדיקה כזו כבר, בדיקת רופאה אונקולוגית מבי"ח

התור היה רגיל אבל התקשרו אלי מבית החולים להגיד לי שהבדיקה תבוצע טלפונית ולהיות זמין. הרופאה (שכבר מכירה אותי) התקשרה אלי בשעה היעודה, שאלה איך אני מרגיש, עברה על תוצאות בדיקות הדם ששלחתי להם עוד קודם, והמליצה לי לבקש הפניה לרופא המומחה הנ"ל. גם נקבע לי תור לבדיקה טלפונית נוספת בעוד שבוע בקשר לתוצאות בדיקות אחרות שעברתי. את הבדיקות עצמן צריך לעשות פיזית אבל הניתוח שלהן ע"י הרופא והשיחה עם המטופל יכולים להתבצע טלפונית. העניין שלדעתי מי שצריך להחליט על כך זה הרופא ולא המטופל, שאותו בכלל לא צריך לשאול. אני מעריך שגם המומחה אליו אסע מחר יפנה אותי לשלל בדיקות נוספות, והוא בעצמו לא ייגע בי. זה לא משהו שהוא יכול למשש. אבל לא אני אקבל את ההחלטה איך הוא צריך לעבוד.

סופהו1

New member
לדעתי, נותנים לנו את האפשרות לבחור מתוך התחשבות

בנו, החולים.
&nbsp
הרופא יהיה במרפאה. אבל אולי חולה אינו מעוניין להגיע לשם, כשהוא יודע שכל מה שיקרה בפגישה הוא בדיוק מה שאתה מתאר?
כשאין אפשרות לוותר על בדיקה פיסית, לא תהיה ברירה.
&nbsp
&nbsp

סופהו1

New member
אי אפשר לקרוא לזה בדיקה. זה נסיון לאבחן מה המצב.

הרופא, שרואה את התיק הרפואי עם כל הפרטים של החולה, שואל (כך לפחות במקרה שלי) 1001 שאלות, מצליב עם מידע קיים, ומחליט האם יש צורך גם בבדיקה פיסית, בדיקות מעבדה, או אפשר לתת טיפול כבר אחרי תישאול.
&nbsp
אגב, יש מקרים שגם בשיגרה אפשר לוותר על הגעה לרופא.
אולי יפיקו לקחים מהמצב.
&nbsp
&nbsp

TJ10

New member
מעניין אם אפשר לעשות
קולונסקופיה דרך הסלולרי עם מצלמת סלפי

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
מה רע ? בן דוד שלי למשל

&nbsp