זיכרונות מביקור בישראל

סופהו1

New member
תכשירים הומיאופטיים ובתי מרקחת- החזר את האמון

לפי חוק, יש למכור תכשירים הומיאופטיים בבתי מרקחת. (ומנסיוני- עדיף למצוא בית מרקחת שהרוקחים בו מבינים גם בהומיאופטיה).
מי שמעוניין במכירת תכשירים אלו שלא בבית מרקחת, חייב באישור מיוחד של משרד הבריאות והרשות המקומית.

מוזר בעיני שבית מרקחת מוכר צעצועי תינוקות, ספרים, נעלי בית, גרביים ושאר מוצרים שאין כל קשר בינם לרוקחות. אך כמו שציינת, הם רוצים למכור ואם זה טוב ללקוחות, שימכרו.
והעיקר הבריאות.

קלייטון.ש

Well-known member
וואלה לא ידעתי

סגרת לי את היום על הבוקר (אני צריך ללמוד משהו חדש כל יום ולפעמים כבר מאוחר בלילה ולא למדתי שום דבר חדש ואני נלחץ. היום אני כבר רגוע).
אז את חוסר האמון אני צריך להפנות לחוק, שמחייב למכור מים מזוקקים עם משהו שכתוב על התווית בבית מרקחת? טוב שלא מחייבים למכור מים מינרלים רק בבית מרקחת, להבנתי יש בהם יותר חומר פעיל.

סופהו1

New member
אני מבינה את נימת הזלזול

גם אני הרגשתי כך עד לפני ... הרבה זמן.
&nbsp
כל זמן שלא ראיתי במו עיני איך טיפול אלטרנטיבי (כיום אינטגרטיבי) עוזר בטיפול וריפוי חוליים שונים, די זלזלתי.
אבל כשאני רואה שיש מי שעדיף שלא יטופל בתרופות קונבנציונליות (שכבר גרמו נזק) והומיאופטיה עוזרת לו, אני כבר לא מזלזלת ולא שוללת.
&nbsp
מניסיון, עדיף מטפל/רופא שמבין ,או לפחות אינו שולל מה שמעבר לקונבנציונלי.

קלייטון.ש

Well-known member
אני לא מזלזל בכלל, באמת וברצינות

אפקט הפלצבו הוא תופעה ידועה. זו עובדה שמצבם של חולים משתפר למרות שנותנים להם תכשיר לא תרופתי. בסה"כ הגוף יודע להחלים לבד, הרי בני אדם החלימו ממחלות בלי שום רפואה מודרנית לאורך רוב קיומה של האנושות. להגיד שהרפואה המודרנית והקונבנציולית היא חזות הכל זו אמירה מופרכת על פניה ולו לאור ההיסטוריה. ואני אומר את זה כמי שהרפואה המודרנית הקונבנציולית - חד משמעית - הצילה את חייו. ידוע גם שחולה אופטימי הוא בעל כושר החלמה טוב יותר מחולה פסימי, אז מה שמשפר את מצב הרוח ומחדיר תקווה עשוי בהחלט לעזור.

אני פשוט תהיתי לגבי הכנסת ההומאופתיה לבתי מרקחת שאמורים להיות מעוז הרפואה הקונבנציונלית. אבל הארת את עיני ואני מבין שהם לא אשמים. וכמו שכתבת ואני מסכים, הם מוכרים גם שוקולד וצעצועים וכולי. אז שיהיה.

קלייטון.ש

Well-known member
בדיוק היתה לי שיחה ארוכה עם הבחורה שעובדת איתי

היא מנהלת המחלקה שלי, בדרגת סמנכ"ל, עם משכורת גבוהה מאד, בעל אוהב ושני ילדים, עם דירה שלהם ברעננה, נאה ונבונה, ומאז שאני מכיר אותה (עוד מהצבא) היא בדיכאון. מוגדרת רמת דיכאון "בינונית" כי היא מתפקדת (היטב), מחליפה כל כמה זמן את סוג הכדורים שהיא לוקחת, והיא אומרת לי שהיא כבר לא יודעת איך לשנות את החור השחור שבו היא חיה. סיפרה לי שבעלה אומר לה שהוא לא היה שורד יום אחד בעור שלה, כלומר עם המחלה שלה. עכשיו נותנים לה סוג חדש של כדור והיא מקווה שהוא יעזור. ניסיתי להתייחס בהתייחסויות הרגילות למחלה הזו, אבל היא כמובן שמעה כבר הכל (גם ממני) ורק נאנחת.
מחלה ממש קשה. אם להיות חולה אז אני מעדיף את מה שהיה לי על מה שהיא עוברת.

צליליתה

New member
מחלות נפש הן מחלות קשות מאוד

וחלק מהבעיה, ש״לא רואים על החולים״
הקולגה שלך היא במצב מתפקד, אבל חולים שאינם מתפקדים על רקע נפשי, למשל, גברים צעירים ובריאים פיזית, מתקשים מאוד להתמודד עם התגובות של החברה סביב,(למה אתה לא עובד? אם אני, שסובלת מציפורן חודרנית, נשירת שיער וכו וכו וכו מחלות איומות ,מסוגלת לעבוד גם אתה מסוגל לעבוד) וגם מול הרשויות שאומרות לתמוך לשקם ולעזור כספית.

שלא לדבר על הסטיגמה הנוראית שיש למחלות נפש, עדיין, בחברה שלנו.

מקווה שימצאו דרכים לעזור לחולים האלה.

סופהו1

New member
דכאון- לפעמים, בתור במרפאה, מגלים מאמרים מעניינים

&nbsp
האחד שקראתי לפני זמן מה,עסק בניתוח הסרת בלוטת יותרת התריס,בעקבותיה חל שינוי ברמת הסידן בגוף ומצב הרוח המתאזן.
השני עסק בהשתלת אלקטרודה במיקום מסויים במוח ובגירוי חשמלי לטיפול שיעיל גם בדכאון.
אולי לא שמעה ויש לה תקווה.
https://www.msn.com/he-il/health/we...ל-במחלה-הקשה-שאף-תרופה-לא-עוזרת-לה/ar-AADig8t
&nbsp

diday

Member
גם באירופה, תרופות הומאופתיות צריכות אישור של הרשויות

ואפשר למכור אותן רק בבית מרקחת.
לשונות רעות יטענו שהסיבה לכך היא המלחמה בהומאופתיה וכנראה יצדקו

diday

Member
אתמול חוויתי בית מרקחת אחר שצמוד למרכז קניות

- אני זקוק לתחבושת צינור אלסטית
- המוכרת הביטה בי לרגע בעיני עגל והעבירה את מבטה למוכר בכיר יותר שניגש אלי.
- שאלתי שוב.
- לשם מה? (יפה, שואל לפני כן)
- עבור הברך.
- נכנס לחדר מאחור וחזר עם מגני ברכיים.
- הבהרתי (שוב) שכאלה יש לי, אבל הם לא מתאימים לנסיעה באופניים.
- יש לנו רק כאלה או תחבושת אלסטית שמלפפים על הרגל
- אני מחפש אבל תחבושת אלסטית נלבשת, כמו למשל (ציינתי כאן שם יצרן).
- אהה. אתה רוצה תחבושת צינור אלסטית. (יופי נחמה)
- נכנס שוב לחדר מאחור וחזר עם המוצר.
- איני יודע איזה גודל אני צריך
- כתוב כאן 5 מ' (לזכותו הבין את טעותו מיד)
- מה הרוחב
- זה אלסטי, מתאים לכל מיני גדלים
- לא! הבהרתי. זה קיים בכל מיני גדלים
- כתוב כאן, גודל 6
- ומה זה אומר?
- יש כאן ציור שמראה שאפשר להשתמש בזה ליד או לרגל

&nbsp
------------------------------
תהייה
להיכן נעלמו אותם רוקחים המקצועיים שבדקו אפילו מרשם רופא וייעצו לך מיוזמתם האם לקחת את התרופה או לא והבהירו את הנזקים ותופעות הלוואי?

קלייטון.ש

Well-known member
אני הייתי צריך גרב אלסטית אחרי הניתוח ברגל

קיבלתי מרשם מהרופאים, נסעתי לחנות בקריית ביאליק שמתמחה באורטופדיה, והעובדת במקום אחרי שקראה את המרשם מדדה לי את הרגל מכל הכיוונים עשר דקות, ואז יש לה רשימה לפי המדידות איזה קוד צריך להתאים לי. הייתי צריך לחשוף את כל הרגל אז יש לה חדר בהתאם עם וילון, ואתה מרגיש כמו אצל רופא. אין לה בחנות שום דבר מלבד ציוד אורטופדי ואת זה היא יודעת לעשות. לא התייעצתי איתה על תרופות ולא הייתי מתייעץ עם רוקח על אורטופדיה. גם במרכול ראיתי שמוכרים אוזניות וכל מיני כבלים לסלולרי. אז אני אתייעץ עם הקופאית במרכול על טלפונים?

diday

Member
את מגני הברכיים קיבלתי במקום דומה, גם עם מרשם רופא

אלו שני דברים שונים.

חיא2

New member
הם עובדים בגבעתיים, רחוב וויצמן מול הסופר

הרבה פעמים, לפני הרופא אני הולך לפבלו ומקבל ממנו ייעוץ הכי טוב בעולם.

למעלה