מסתרי יום שישי ה- 13 בחודש ספטמבר

חיא2

New member
מסתרי יום שישי ה- 13 בחודש ספטמבר

יומיים אחרי אסון התאומים, לפני 18 שנים.
נאלצתי עם בקר ללוות את הקטנטנה לגן החובה. בקושי ישנתי בלילה מרב חשש שלא אתעורר בזמן, על מנת להעירה בזמן.
הגענו בזמן, לא נפלנו בדרך, לא קרה שום אסון, אפילו הנהג נהג לפי כללי התנועה, וכך לא "עפנו" לאחור, כמנהג רגיל אצל נהגי "דן", כשהם עוברים מעמידה לתנועה ברמזור, למשל.
אחר כך הלכתי לקניון גבעתיים, בית מרקת, חנות אפריל, סטימצקי ומגה - שלל סידורים וקניות לסופ"ש. דווקא בבית הקפה, הישר בכניסה קרה אירוע טוב. אחד המלצרים חייך אליי, ולא סתם "חייך" אלא הניף ידו והכריז שהוא "מכוחות הלהט"ב". התרגשתי, בגילי, בחור צעיר מתלהב? נדיר עד כמעט בלתי אפשרי [ והגיוני לגמרי. גם אני בגילו לא בדיוק התיחסתי לגברים מזדקנים]. אבל זכיתי בשירות חם ויחס אישי, וכדי לא לעשות את האסור מכל , לחפצן את המלצר, שאלתיו לגילו, והתברר שהוא "חוקי"
[ צעיר, בוסרי וילדותי במיוחד בפועל ]. חייכתי אליו. זה ב- 13, כלומר במקום רע היה "מלא טוב".
המוכרנית שאני אוהב באפריל היתה זמינה. הדרכה מחודשת על שימוש בשני סוגי תמרוקים. [ אבל היא לא אכלה ארוחת בקר, זה קצת הפריע לחוטמי הרגיש]. כמובן קניתי.
בסטימצקי המוכרנית היתה גסת רוח וחסרת סבלנות ובעמדת התגוננות עוד בטרם פציתי את פי. שאלתי את עצמי בדיעבד אם פני היו כלכך זעופות למשמע התשובה הבלתי נסבלת שלה.
הכנתי ארוחת צהרים , אבל בת הזוג קנתה לה אוכל מוכן [ לא ידעתי שתבשל, אבל היא ראתה את הבשר מופשר על השיש]. אכלתי ונשאר להיום, והיא נהנתה עד השמים. - מה צריך יותר?
יום שישי מושלם - כמו במחזה יווני טוב - יש מטוב ומרע, ויש באמצע גם. שום דבר לא קיצוני, כי דרך הביניים היא דרך הזהב [ רמב"ם].
שבוע יפה לכולכם.ן

קלייטון.ש

Well-known member
הכי טוב שקרה גם משהו רע

זה לא טוב שהכל טוב. אם הכל טוב פירוש הדבר שאיזה רע גדול מחכה מעבר לפינה.

קלייטון.ש

Well-known member
גם, גם, הרי לפולניות יש בלעדיות על החוכמה האנושית

אבל מלבד זאת קראתי למשל על אורגי שטיחים פרסיים שמכניסים פגמים מכוונים באריגה. גם בתרבות הנאוואחו אותו דבר, וביפן גם מכניסים פגמים בכדים ואפילו בבתים. כל זאת בגלל ששלמות היא לא דבר טוב. צריך שמשהו מסויים לא יהיה בדיוק.
https://www.amusingplanet.com/2017/08/the-art-of-deliberate-imperfection.html

חיא2

New member
ואם תתקרב אל תרבותנו - כותל מזרח

שמעולם לא טויח, סויד וכו' בבתים של יהודים - אמנם מעין תזכורת לחורבן הבית, אבל לדעתי, על אותו בסיס כמו הנאוואחו בדיוק

חיא2

New member
אני מאוהב בפולניות, ולא חשובה העדה וצבע העור

אינו פקטור.
הציניות הוגדרה "דפקא" ביוון לראשונה, כזרם פילוסופי, ר"ל גם בZן יש פולניות לפעמים...

קלייטון.ש

Well-known member
גם אני מאוהב בפולניות אבל אני דורש פירוט אילן יוחסין

לפחות סבתא או סבתא-רבתא צריכה להגיע מפולין, ואם גם הסבא וכולי הגיע משם הרי זה משובח. ההורים יכולים להיות דפוקים לגמרי (כמו במקרה של אשתי) אבל העיקר שמוצאם מפולין.

חיא2

New member
אני ליבראלי ממך

ברגע שפאסיב-אגרסיב עומד.ת לידי, אני מריח את ריחות פולניה באוויר.

חיא2

New member
מי כמוני יודע ומכיר על גופו

את "הרע הגדול מעבר לפינה". בני אדם בעלי "הפרעת חרדה" ולא חשוב ממה, סובלים בדיוק מ"הרע מעבר לפינה", שהוא לצערי דמיוני לגמרי, אבל מזיק מאוד נפשית וגופנית.
יום כמו שישי שהיה לי, הוא מתנה שאני שומר עליה, כי בדר"כ דווקא "הרע מעבר לפינה" ממלא עולמי בצללים ובפחדים ובחרדות רבות.

קלייטון.ש

Well-known member
ועכשיו אם אני אשאל "ילדים איזה שיר מפורסם אתם מכירים

על הפרעת חרדה ועל פחד מסכנות לא אמיתיות?"
אני בטוח שכל הילדים ידעו למה אני מתכוון.
לא, לא התכוונתי ל"בובה זהבה", למרות שגם זה בהחלט שיר על פחדים.

למעלה