איפה היית כשזה קרה

קלייטון.ש

Well-known member
איפה היית כשזה קרה

בדרך כלל אני לא זוכר איפה הייתי, אבל ב-11 לספטמבר 2001 אני זוכר מצויין איפה הייתי. הייתי במשרד, והבחורה שעבדה איתי שם אמרה "יו, אומרים שנכנס מטוס במגדלי התאומים". אני זוכר שזה שעשע אותי, כי חשבתי שמדובר באיזה ססנה או משהו כזה שלא שם לב איפה הוא טס.
ניסינו להיכנס לאינטרנט לחפש מידע אבל האינטרנט נפל. בכל אופן עד מהרה התברר שזה לא מצחיק בכלל.
בכל אופן לקח החיים העיקרי שלקחתי משם הוא שהזמן מרפא הכל. הנה אם מסתכלים עכשיו בדף הראשי של ויקיפדיה באנגלית איפה שהם כותבים מה קרה בתאריך של היום, האייטם הראשון הוא "National Day of Catalonia". שזה איזה פסטיבל. והאירוע מ-2001 בכלל לא רשום. אני מניח שהם מניחים שכולם יודעים מה קרה ביום הזה ב-2001 ולא צריך להזכיר במיוחד.

צליליתה

New member
ביום עיון-השתלמות-נוכחות חובה

בהפסקה, מישהו נכנס בריצה וצעק שמגדלי התאומים נפלו
באותם הימים אחי עבד באחד ממגדלי התאומים ברמת גן

לא ממש זוכרת את ההמשך

האם היה עלי טלפון סלולרי? האם היתה קליטה?

יותר מאוחר התחילו להגיע תמונות. זוועה שלא תשכח.

סופהו1

New member
אמא, תפעילי את הטלויזיה, תיכף יהיה שידור מיוחד,

אמרה לי זו ששירתה אז בצבא.
הפעלתי.
אכן תמונות מזוויעות.

כבר 18 שנים...המתגייסים כיום רק נולדו...

הייתי לקראת סיום יום עבודה באחת הקומות הגבוהות של הבניין הגבוה ביותר בבורסת היהלומים. ראינו בשידור ישיר בטלוויזיה. נשארנו גם מעט אחרי שעות העבודה ואז ראיתי בשידור ישיר את הפגיעה השניה. מיד אמרתי לכולם שמדובר בפיגוע (לא ייתכן אחרת כאשר שני מטוסים פוגעים במגדלים בהפרש כה זעום) ונסעתי הביתה לראות את ההמשך.
כשנה לפני כן היינו בטיול בר מצווה לבן הצעיר. מצורפות תמונות מאותו טיול. העליתי ליוטיוב שני סרטונים מהמגדלים. מתנצל על האיכות (הרבה העברות, ממסרטה לווידאו, משם ל DVD ועוד, ואפילו הקרנה היום בטלוויזיה תוך הקלטה עם מצלמה דיגיטלית רגילה כדי שאוכל להעלות רק קטעים אלו).
הסרט הראשון (מראה מהמדרכה):
https://www.youtube.com/watch?v=tqChSgiH-nE
הסרט השני (ביקור בתוך המגדל):
https://www.youtube.com/watch?v=xe1LsgIVt-s
בימים שלאחר מכן היתה פאניקה לא מעטה במקום העבודה (וגם בחיל האוויר שהיה צריך להבטיח שאצלנו הדבר לא יקרה). צריך היה לתרגל יציאה זריזה ממגדלי הבורסה לרחוב, ללא מעליות וללא מעבר בשערי האבטחה. לא קנאתי באחראים על האבטחה במקום.

חיא2

New member
גם אנחנו היינו שם שנה לפני

וקניתי מסוחר מפוקפק איזו שרשרת כסף בכמה דולרים. היא כבר נעלמה לה בעולם הנשייה.

חיא2

New member
בקו 4, מיניבוס יוצא מתחנה מרכזית ישנה, ת"א

הרדיו עובד ב"פול ווליום", ואני לא מצליח להתחיל להבין את ששומעות אוזניי.

למעלה