הסרט "ואן גוך: בשערי הנצח"

צליליתה

New member
אפרופרו ספרים

במרפאה של קפוט חולים הוסיפו כוננית עץ גדולה ונאה, עמוסה בספרים, עם שלט: (לא זוכרת את הניסוח המדויק) אבל משהו כמו הספרים הם רק לקריאה במקום, נא להחזיר למדף

אז ידוע שמערכת הבריאות בצרות
חסרים רופאים
זמני ההמתנה הולכים וגדלים
יחד עם זאת, לא נראה לי שאני מסוגלת לסיים ספר שלם בהמתנה לרופא עור.

(לפעמים אני תוהה אם רופאי עור בכלל למדו בבית ספר לרפואה, אבל זה נושא לפוסט נפרד, וגם אולי עילה לתביעה, אז עדיף לא להרחיב בנושא)

קלייטון.ש

Well-known member
אם היו שמים שלט "ניתן לקחת את הספרים, בבקשה להחזיר

בסיום הקריאה, ונשמח לתרומות" המרפאה היתה קורסת בתוך זמן קצר מעומס הספרים, כי בטוח שהזרם פנימה היה הרבה יותר חזק. בזמנו כשנאלצתי להיפטר מהספריה שלי התקשרתי קודם כל לספריה העירונית והצעתי לתרום להם. הספרנית אמרה לי "אני יכולה לקבל אותך רק יום אחד בשבוע, בערב, ולבדוק לכל היותר חמישה ספרים בפעם", ועוד הוסיפה עלבון "אנחנו לא מקבלים אנציקלופדיות".

קלייטון.ש

Well-known member
אצלי זו גישה כללית לחיים, ראיה כללית

אני באופן כללי מעדיף להקשיב לנשים ומחשיב את דעתן יותר. חיי היו רצופים בהשפעה של נשים חזקות והגברים תמיד היו חלשים, ונשים הן שחינכו ועיצבו אותי. מלבד זאת עמדתי היא שנשים הן המין החשוב וגברים תפקידם למלא הוראות שלהן, ולהקריב את עצמם למען המטרות שלהן. גם גברים שנדמה להם שהם השליטים, הם טועים ואין ספק שיש איזו אשה או נשים שמנווטות אותם.
אז גם בספרות וגם בשירה, אני מעדיף סופרות ומשוררות. יש תחושה של יותר עומק וחוכמה אצלן.

יוסי ר1

Active member
חבל שלא היית אתמול בחוג תנ"ך בשיעור על ספר עזרא-נחמיה.

היה לנו דיון מרתק אודות הנשים הנוכריות שעולי שיבת ציון נשאו, והשערוריה שעזרא חולל שם בעקבות זאת.
מה שנותר פתוח, זו השאלה מה באמת עשו עם אותן נשים נוכריות. גירשו אותן, כפי שהכתוב מספר שהצטוו? (לא על ידי עזרא!).
זו שאלה מרתקת מאין כמותה. כל הספור שם.
אני אמרתי את דעתי, שאין מצב שגירשו.
ישבו להם חבורת גברים ברחוב , בגשם, רועדים מקור ומפחד, ומלמלו לעצמם, כן, נגרש. זה מה שאומרים לנו שצריך לעשות.
הגיעו הבייתה, אמרו לנשים, ת'שמעי, אמרו לי שאני צריך לגרש אותך. עכשיו.
השתגעת?! קצפה השיקסה. השתגעת? לך חכה בחוץ בגשם עד שתתייבש.
הערב אין ארוחה ואין סקס...
&nbsp
נו, צחקו. אבל, לענ"ד, זה בערך התסריט ההגיוני שקרה.

קלייטון.ש

Well-known member
המקרא חד משמעית מסכים שנשים הן החשובות

וכזכור לכל אלוהים אומר לאברהם בפירוש לציית לשרה - כל אשר תאמר אליך שמע בקולה - וזו בין כה וכה כבר ניהלה שם את כל העניינים. אני חושב שכל גבר צריך להפנים את הציווי האלוהי הזה. אני בטח הפנמתי מזמן. גם רבקה, שהיתה בבירור ממוצא פולני, עשתה מה שאמא צריכה לעשות בשביל לדאוג לאינטרסים של השושלת, כפי שהיא מבינה אותם. ואין צורך להזכיר שוב את חווה שהיא לבדה קיבלה את ההחלטה הגורלית ביותר בתולדות האנושות (ואלוהים המסכן עוד מנסה בסוף לשכנע אותה שתתן לאיש למשול בה. אנחנו רואים איך זה הצליח לו). וכן הלאה, הנשים במקרא הן בלי ספק הסיפור האמיתי של העם היהודי. (אגב דיברנו על אסימוב לא מזמן, הוא מתייחס באחד הספרים - נדמה לי "מערות הפלדה" - שלו לאיזבל, אחד הגיבורים שם מסנגר עליה).

diday

Member
מעניין אם לתפוז יש עדיין מתכנתים פעילים

או שזה ההאקר שעושה

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
בד"כ כשאומרים את הביטוי "השונאים שלי"

&nbsp
אנחנו בעצם מתכוונים לאלו שאנחנו שונאים אותם.
&nbsp
בכל מקרה אם יש מישהו ששונא אותי אז אני אוטומטית גם שונא אותו, לא ככה ?

קלייטון.ש

Well-known member
אם אתה אוטומט

מרקוס אורליוס כתב שהנקמה הכי טובה היא לא להיות כמו אויבך, ומשלי אומר בנפול אויבך אל תשמח, וכמו כן כעס הוא אחד משבעת החטאים, והמנכ"ל אומרת, כשאני שואל אותה אם היא כועסת עלי, שהיא לא מענישה את עצמה על טפשותם של אחרים. מה אני אמור להסיק מזה, שהיא כן כועסת או אכן לא, אני לא יודע.

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
לא רק שאני אוטומט, אני בכלל בוט שחי בשרתים של תפוז

חוץ מזה כשאויבי נופלים אני לרוב שמח מאד ככה שאני בנוסף לכל הצרות גם בוט לא ממושמע ולגמרי לא PC.

diday

Member
יש לנו אנטיפתייה ואיננו סובלים את מי שכמונו

כך שכן

צליליתה

New member
סיפור מענין

לא היה אצלנו ילד בוכה על הקיר, רק פה ושם, איזה בשר ודם בחדר זה או אחר

סופהו1

New member
עדין לא מאוחר מדי. אם לא זה, יש לבנקסי

אחד אחר.