האם ידעתם כי

חיהט

New member
האם ידעתם כי

שוקולד עם מילוי תות של עלית אינו כשר לפסח?? שמעתי זאת היום לראשונה.

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
יכול להיות שהכמויות שהוא מייוצר בהן (שנים לא נתקלתי במוצר)

&nbsp
&nbsp
לא מצדיקות את ההוצאה לכשל"פ את קו הייצור.

קלייטון.ש

Well-known member
השאלה החשובה היא מה בדיוק לא כשר לפסח

השוקולד העוטף או מילוי התות. כי שמעתי על כאלה שרק מוצצים את המילוי ואת עטיפת השוקולד נותנים למישהו אחר. אז אם המילוי כשר לפסח נראה לי שהם בסדר, והמישהו האחר הוא שיש לו בעיה. זאת בנוסף לבעיה שיש לו על עצם ההשתתפות בטקס כזה, ממנה אנחנו למדים שהוא לא מוטרד מהבעיות שיש לו, אז שיהיה לו לבריאות.

צליליתה

New member
היה היה פעם, היתה בונבונריה של עלית

עם שוקולדים קטנים מלבניים, כאילו, חפיסות שוקולד קטנות, במגוון טעמים
כילדים, תמיד השתדלנו להמנע מהמולאים בקרם תות (היה גם משהו צהוב אם אני זוכרת נכון), לפחות עד שכל השווים נאכלו.

סופהו1

New member
כל זמן ששוקולד מריר

עם אחוז מוצקי קקאו גבוה (יכול להיות בתוספת גרד תפוז, אגוזים, שקדים) אפשר למצוא בפסח, הכל בסדר.
אם אמצא בסופר שקולד-תות כשל"פ, אודיע לך.

ivory

New member
גם ויטמינצ'יק בטעם ענבים לא כשר לפסח

שאר הטעמים כן כשרים לפסח

diday

Member
אולי חלק מחומרי הגלם מיובא

מה שחשוב שהסבון, האקונומיקה ושאר חומרי הניקוי כשרים לחג.

חיהט

New member
התגובות מעניינות, אך המציאות בשטח

איננה כה פשוטה. גם שתי בנותי אוהבות שוקולד תות של עלית, ולכן אני דואגת שתמיד יהא במקרר. ניסיתי כבר זמן מה לקנות בכמה חנויות מזון, ללא הצלחה. אף אחד לא ידע להסביר מדוע שוקולד נוגט, או עם שקדים - ניתן להשיג ללא בעיה ודווקא תות לא. נטען שפשוט לא מקבלים מ "עלית". נקטתי יוזמה ושלחתי מייל לשירות הלקוחות של החברה. חזרו אלי טלפונית והסבירו כי רכיבי שוקולד זה אינם כשרים לפסח, לכן לא יכולים לספק לרשתות המזון הגדולות ורק לאחר החג ניתן יהיה למצוא את סוג השוקולד הזה ללא בעיה. אבל... בחנויות הנוחות וגם אלו הנמצאות בתחנות הדלק, ניתן לדבריו למצוא את השוקולד הזה ללא בעיה כי אין הן עושות "מכירת חמץ". כנראה חוששים הסופרמרקטים מבעיות , אם יימצאו על המדפים מוצרים ללא חותמת כשרות. נציג החברה הבטיח לשלוח לי כפיצוי 5 חפיסות במתנה בדואר. לא מאמינה שיקיים. בינתיים חג שמח!!

בעיה מוכרת. בסופר שאנו קונים בו, כבר לא יכולים

למצוא קרקרים ללא גלוטן כי אינם כשרים לפסח. בעבר בתקופה הזו, אפשר היה למצוא מוצרים שאינם כשרים לפסח.פסח זה עוד חודש.

diday

Member
אצלנו אפילו יותר קשה להשיג, לכן התקנתי אסלה שוטפת

סופהו1

New member
מה מצחיק?

אם יש נייר טואלט "כשר" לשבת, נייר ארונות כשל"פ ללא חשש קטניות, מן הראוי שיהיה נייר טואלט נטול גלוטן.

חיהט

New member
עניין נייר הטואלט ידוע.

לכן כדי "לעקוף" נושא הכשר זה ולא להשאר חלילה ללא נייר טואלט כשהמשפחה נאספת אצלי, אני דואגת שיהיו בבית (בבוידם) תמיד, לפחות 4 אריזות נייר טואלט מיותרות.

צליליתה

New member
יש כל מיני דברים הזויים שאי אפשר לרכוש בפסח

לא זוכרת שאי פעם היתה בעיה עם נייר טואלט.

אבל בגלל שהזהרת, ובגלל שבמקרה נתקלתי במבצע מצוין, רכשתי יותר ממה שאני צריכה עכשיו. למען לא יחסר ברגע האמת.

סופהו1

New member
רק שלא יקרה לך מה שקרה בגרמניה

"עובד עירייה ביצע הזמנה גדולה של המוצר לכלל התושבים, בעיירה קטנה בגרמניה. הבעיה היחידה הייתה, שהוא בטעות הזמין כמות ממש מוגזמת, אותה לקח להם המון זמן לסיים.
אבל כעת, 12 שנים לאחר מכן, העיירה סוף כל סוף הגיעה לגליל האחרון וכולם מאוד מתרגשים מכך. ... " https://www.maariv.co.il/news/viral/Article-690488
וגם אם נתקעת תמיד אפשר לערוך תחרות מי מתעטף ראשון הנייר טואלט.. להכין עיסת נייר, פרחי נייר ועוד יצירות..

למעלה