חיי נצח

צליליתה

New member
חיי נצח

בוקר טוב
אנסטאסיה פוטינגר מוצאת יופי בגוף המזדקן
(היא כנראה היחידה בעולם....
)

אתמול ראיתי סוף של תוכנית שעוסקת בעתידונת, בערוץ 11, ושם דובר על הארכת חיים, ואם כבר הארכנו, חיי נצח.

הנושא מאוד מורכב. אם כולנו נחיה לנצח כמובן שלא יהיה מקום על כדור הארץ ונצטרך להפסיק להתרבות. בכל מקרה, בגלל הגוף, שגם עם כל טיפולי האנטי אייג׳ינג מתכלה יתכן והפתרון יהיה להעלות את המוח לענן ואנחנו נוכל להמשיך לחיות לנצח, בסייבר ספייס ולהשאיר את כדור הארץ לחדשים, עם הגוף הצעיר.

ושאלתי היא, מי רוצה להמשיך לחיות בלי גוף? עד כמה שאני מבינה את החיים כל התענוגות הם תענוגות גוף, וגם התענוגות שהם תענוגות נפש ומוח מתחילות בגוף (לראות ולהריח ים, לשמוע מוסיקה, וכו).

והם אומרים - החיים הדיגיטלים יהיו גן עדן- נהיה מוקפים באנשים אוהבים ואהובים, לא נחווה מחלות (את זה קונה בלי התלבטויות) קשיים, כאב וצער.

האמנם?

והאם הערך של החיים אינו מוכתב עי הסוף, המוות, ואם אין סוף, האם עדיין יהיה ערך (בטוח שלא אותו הערך) לחיים?

ועם כל הבעיות שהמחשבים עשו לי במהלך חיי, עד כה, בתוך הגוף הזה, האם אוכל לסמוך עליהם לקיים אותי לנצח?

והאם אני עדיין רוצה למצוא את עצמי כותבת בפורום הזה, לא לנצח, בסדר, אני אעשה לי הנחה, נגיד, בעוד 800 . שנה?

אני סקרנית מאוד איך יראו החיים בעוד 100, 1000, 10,000 וכו שנה. לא בטוחה שאני רוצה להיות כאן לחיות אותם כמתבוננת מהחוץ, יישות בענן.

איך אתם? רוצים לחיות לנצח? נרשמתם לשירות קריוניקה? רוכשים קרמים אנטי אייג׳ינג?

זו נשמעת כשאלת המפתח: האם עדיין יהיה ערך לחיים גם בלי המוות?

ואם מדברים על חיי נצח פיזיים, זו נשמעת לי אופציה לא אטרקטיבית, בלשון המעטה.

אבל גם אם רק לחיות אותם כמתבוננת מהחוץ, יישות בענן, גם כאן תחושת הבטן שלי היא לא של התלהבות. אולי דורשת השאלה הזו יותר מחשבה ממה שהקדשתי לה בשמיעה ראשונה.

חו״ח לחיות חיי נצח פיזיים. חיי נצח דגיטלים נשמעים רעיון לא

רע. אשמח לנסות אם יש אפשרות להתחרט. משתמשת בקרמים לפנים שישמרו על הקיים ויעכבו את האייג׳נג.

סופהו1

New member
אני לא מוצאת יופי בגוף המזדקן, אבל גם

לא נבהלת ולא עושה עניין.
(אולי כי גדלתי עם סבים וסבתות וראיתי איך אנשים מזדקנים והבנתי שלא המראה המקומט הוא הבעיה, אלא מה שעלול לקרות לנו כשהגוף והראש בוגדים).
&nbsp
חיי נצח משום סוג אינם מעניינים אותי.
לסיים בכבוד ולנוח בשקט כשתגיע השעה.

למעלה