יש רק מחשבה

יותם73

New member
יש רק מחשבה

אין גשמיות, אין פעולות, אין מעשים, אין שום דבר. אלא רק מחשבה אחת ויחידה.

והיא הפועלת, והיא המסבבת לכל המעשים, והיא השורש למה שהיה והווה, והיא המקור לכל התפיסות החידושים והפרדיגמות המתגלות בעולם.

והמעשים, והפעולות? הינם רק תוצאות של שורש עליון יותר המסבבן למצב נעלה ומתקדם יותר.

וכך מתפתחת לה האנושות צעד אחד צעד עד שתפתח חיסרון אמיתי לגלות את שורשה ומהותה שהוא המקור שלה.

לא התעצלתי והלכתי לבדוק מה זה בסינית...

נו, 'שטויות', איך לא. הייתי צריך חשוב על זה לבד.

(ומבטאים את זה Fèihuà).

יותם73

New member
מחשבות

ננסה לעשות את זה יותר פשוט.
לכל פעולה קודמת מחשבה, לכל מחשבה קודם רצון.
אם כך יוצא שהשורש לכל מה שאני רואה מחוצה לי נסתר תחת מחשבות ורצונות.
והם אלו המסבבות את אותם המעשים החיצוניים שהם אך ורק תוצאות המסובבות מדבר נסתר יותר, שעל אף שאין לנו את הכלים לתופס אותו, אין זה אומר שאינו קיים.

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
שיטה מוכרת בדמגוגיה היא לקבוע אקסיומות ואח"כ להתבסס עליהן

&nbsp
הטענה הראשונה שלך אינה נכונה, אנחנו אומרים אמנם שסוף מעשה במחשבה תחילה אבל זה הרצוי, לא המצוי. כפי הנראה רוב הדברים לא נעשים במחשבה תחילה אחרת עולמנו היה נראה אחרת.
&nbsp
אפילו אם הייתי מקבל את הטענה הראשונה שלך להציג את הטענה השנייה כפועל יוצא של הראשונה הוא בפירוש מסקנה לוגית לא נכונה או לחלופין הטעייה מכוונת על מנת לבסס את טיעונך.
&nbsp
אני מסכים אתך בדבר אחד והוא שאם אין לנו כלים לתפוס משהו זה לא אומר שהוא לא קיים אבל אתה חייב לפי אותה לוגיקה להסכים איתי שבאותה מידה זה גם לא אומר שהוא כן קיים.
&nbsp

יוסי ר1

Active member
אהבתי מאוד את משפט הסיום:

"וכך מתפתחת לה האנושות צעד אחד צעד עד שתפתח חיסרון אמיתי לגלות את שורשה ומהותה שהוא המקור שלה".
אם אהיה פעם על אי בודד, אקח לי משפט זה ואנסה לפרק אותו.
אולי אחרי שנתיים גם אצליח להבינו.

לפחות המשפט הזה נראה כמו משהו מגוגל טרנסלייט

לא מצוין שמו של המחבר. לא אתפלא אם כל הטקסט הזה הגיע אלינו מהודו, למשל, או לפחות מושפע משם.

האם יותם73 הוא "הדור האחרון"?

אם כן, הוא מפיץ את הגיגיו גם ב"פרש".
אם לא - אז הוא יודע לעשות "העתק/הדבק".
https://www.fresh.co.il/vBulletin/showthread.php?t=605532
בכל מקרה, אני חושב בדיוק ההפך מכל מילה שכתובה כאן. מעדיף את תורת האבולוציה...
ואגב, לא מדובר ביבוא מהודו.
מדובר בשיעור שמעביר הרב ד"ר מיכאל לייטמן בנושא "אין עוד מלבדו" (העוסק בכתוב בתע"ס, ראשי תיבות של תלמוד עשר ספירות):
ציטוט:
אני שמח מאוד להרגיש את האווירה שישנה כאן, כולנו נמצאים בהרגשה מיוחדת מאוד, מתאימה לאותה משימה שאנחנו כן מעוניינים לקבל על עצמנו. השיעור שלנו הוא "אין עוד מלבדו". באמת אין סוף, אין [סוף] עומק לנושא הזה, זה בדיוק נקודת הקשר בינינו לבורא.
קריין: קטע מספר 1 מתוך תע"ס, חלק א', "הסתכלות פנימית", פרק א', אות ח'.
"במחשבה אחת נאצלה ונבראה כל המציאות הזו, עליונים ותחתונים יחד, עד ככלות הכל בגמר התיקון. אשר אותה המחשבה היחידה, היא הפועלת את הכל, והיא עצם כל הפעולות, והיא מקבלת התכלית, והיא מהותה של היגיעה, והיא עצמה מציאות כל השלימות והשכר המקווה."
(בעל הסולם. תע"ס, חלק א', הסתכלות פנימית, פרק א', אות ח')"
בקיצור - ענייני קבלה (אפשר לקבל, אפשר לא לקבל).
https://kabbalahmedia.info/he/lessons/cu/n0LKEo9P?language=he

יותם73

New member
פרסום

וואה חביבי, איזה פרסום. עם טלפון, כתובת, מישהו מנסה להרוויח כאן .

אז יוסי ר1 צדק. הוא זיהה כבר קודם שזה טקסט שקשור לקבלה

זניכם יכולים כנראה לזהות יותר טוב ממני כמה הדרשות של מיכאל לייטמן הן קבלה נטו וכמה הן המצאות שלו. הבנתי שיש שם ביזנס משגשג. בעקבות מה שקראתי על האיש אין לי ענין בו ובדבריו.

יוסי ר1

Active member
הערונת קטנטונת אחת:

ראשית, אני לא מכיר את הרב ליטמן.
שנית, לא יודע מהי "קבלה נטו".
כי בניגוד לשמה "קבלה", חלק גדול מאוד ממה שנקרא "קבלה" היא לא מסורת עתיקה, אלא חידושים של אישים לאורך ההיסטוריה.חידושים שעושים תפנית במה שהיה מקובל עד לאותה עת.
כך עם הפצעתו של רבי משה די ליאון, ככה עם זריחת האר"י, ורח"ו, והרב אשלג.
כל אחד מהם נתן תפנית רצינית לקבלה המוכרת עד אז, או בלשונך - "המצאות שלו"...

למעלה