חוויה מהשמים

חוויה מהשמים

הלכתי הערב על החוף מדרום לנחל פולג. בשלב מסויים ראיתי שתי להקות ענקיות של ציפורים חוצות את קו המצוקים לכיוון הים. הרמתי את המצלמה, שמתי על מקסימום זום וצילמתי.
כשכיוונתי שמאלה לעבר הלהקה השניה לא ראיתי אותה. כעבור שניה הסתבר לי מדוע. בזמן שאני מצלם את הלהקה שמעלי, הלהקה השניה צללה מאחורי והקיפה אותי לגמרי. הרגשתי כמו בסצנה מתוך "הציפורים" של היצ'קוק.
לא הספקתי לצלם כשהיו מסביבי (הזום היה עדיין על מקסימום ולא התכוננתי לאפשרות שקרתה). בסוף - לחצתי. חוויה של פעם בחיים.

סופהו1

New member
אכן חוויה לעיניים כשהן קצת רחוקות.

&nbsp
יכולה להעיד שלמרות המראה היפהפה, לא הכי נעים להיות מוקף בלהקת ציפורים.
(או שההן היו יונים ואולי היונים של מוריס.
שעפים וחוזרות, עפים וחוזרות ועומדים על הכביסה של שרה ומיחרבנים על הכביסה..).

קלייטון.ש

Well-known member
מה קרה בסוף לביוב בנחל פולג?

הייתי פעם בטיול בסביבה וזרם שם פשוט ביוב טהור. אמנם לפני הרבה שנים. הסתדר בסוף?

מידי פעם

מידי פעם מזרימים לשם מים לא מטוהרים, בעיקר בתקופות של חורף.
בקיץ - בד"כ אין זרימה לים.
הנה תגובת משרד הבריאות לכתבה בשנה שעברה:
תגובת משרד הבריאות: "בעונת החורף בנחל פולג זורמים מי שיטפונות הכוללים מי נקז ונגר מזוהמים. כמו כן, לאחרונה מוזרמים בהיתר לנחל קולחים ממאגר תל יצחק. על מנת לאפשר את פתיחתו של חוף הרחצה המוכרז פולג בעיר נתניה מתבצעות על ידי מנהלת החופים בתאום עם משרדנו עבודות להטיית שפך הנחל דרומה כדי להרחיקו מהגבול הדרומי של חוף רחצה. עם הפסקת הזרימה היזומה לנחל בתקופת הקיץ, הרחקת השפך באה להבטיח שבמידה וישנה הזרמה אקראית עקב תקלות יהיה מרווח סביר לחוף המוכרז. בנוסף מתבצעות בקיץ בדיקות איכות מי ים ומי נחל בתדירות של פעמיים בשבוע, כדי לוודא שאיכותם המיקרוביאלית של מי הים בגבולות חוף הרחצה המוכרז עונים לדרישות התקן. בתום עונת הרחצה משרד הבריאות דורש ממנהלת החופים של עיריית נתניה להתריע בפני הציבור על מים מזוהמים ולהציב שלטים בהתאם.
http://mynetnetania.co.il/מגזין/2593

קלייטון.ש

Well-known member
יש או היתה שם איזו שכונת קוט'גים לבני מעמד הביניים פלוס

אני זוכר שראיתי שם את הביוב זורם וחשבתי איזה מסכנים חשבו שהגיעו לנחלה ויש להם קוטג' עם גינה קרוב לים, והנה זורם להם הביוב לא רחוק מהבתים.
אני מבין שמה שהיה הוא שישנו גם אם לא באותה חומרה שהיתה אז.

באמת חוויה יוצאת דופן, ועוד ממש ליד הבית

יתכן שציפורי האיזור כבר מזהות אותך ובאו להגיד שלום?

יוסי, קראתי שהיה היום נד מים מול החוף - ראית במקרה? צילמת?

הצילומים שלך יותר טובים בדרך כלל מאלה בעיתון, אז יהיה מעניין לראות, אם יש כאלה.

למעלה