"יום שישי השחור"

יוסי ר1

Active member
אה, והדוורים - או שאינם יודעים את כתובת הנמען,

או ששמים דברי דואר בתיבה הלא נכונה, או שבכלל זורקים את המכתבים על המדרכה.

קלייטון.ש

Well-known member
פעם בחזרה מחיפה אחרי טיפול הגעתי לתחנת הרכבת

והסתבר לי שרכבת שהיתה צריכה להגיע חצי שעה קודם מאחרת משמעותית ועומדת להיכנס לתחנה בתוך דקות. הרכבת הבאה הרגילה צריכה להגיע לפי הלו"ז רבע שעה אחרי (אבל גם היא תאחר).
כלומר תפסתי רכבת רבע שעה לפני השעה הרגילה. כתוצאה מכך הגעתי לנהריה רבע שעה קודם, ותפסתי את האוטובוס הכי נוח, שמביא אותי הכי מהיר הכי קרוב הביתה, ויוצא כל שעתיים. אם הנהלת הרכבת היתה עושה את תפקידה כראוי הייתי צריך לחכות עוד שעתיים לאוטובוס כזה או לקחת אחד הרבה פחות נוח שגם היה יוצא בעוד שעה.

קלייטון.ש

Well-known member
אני נוסע לטיפולים לבד

יש הרבה מטופלים שבאים עם ליווי אבל יש גם שבאים לבד. אני בקבוצה השניה.
פעם אחת זוגתי הצטרפה אלי ליום טיפול "לראות מה אתה עובר". בסוף היום הסכמנו שאני יכול להתמודד לבד עם מה שאני עובר. הציעה מתוך נימוס להסיע אותי בבוקר לבית החולים, אבל הראיתי לה שאוטובוס+רכבת בבוקר מביאים אותי לשם באותו זמן, והנסיעה הרבה יותר נעימה בהשוואה לרכב פרטי שתקוע בפקקים, והיא השתכנעה ברצון.
אני מסכים שיותר נוח לבוא עם ליווי, למלווה יש תפקיד בטיפול. אבל לי אין בחיים מישהו שזמנו פנוי לבזבז אותו עלי.

אני מאחל לך שההתמודדות לבד תחזק אותך ותוסיף לך כוחות

אני נוסע מחר לביקורת בביה"ח, וקשה לי לראות את עצמי עושה את זה לבד.

קלייטון.ש

Well-known member
בהצלחה בבדיקות מחר

כמובן שאין תחרות מי מגיע יותר לבד ומי יותר עצמאי. מבחינה עקרונית עדיף להגיע עם ליווי. למלווה יש תפקיד בטיפול. סיפרתי פה פעם על זוג צעיר שהאשה מאד חולה ומגיעה לטיפול עם בן זוגה. זה מחזה מרגש בעיני. יש הרבה מטופלים שמגיעים עם בני הזוג ויפה לראות את הקשר שורד את הקשיים. יש מטופלים שראיתי מלווים ע"י בת או בן וגם יפה בעיני שילד מלווה את ההורה לבית חולים ויושב איתו שעות.
מזכיר לי לפני כמה חודשים שהייתי בבדיקת דימות וישבתי בשעתיים של השתיה (של חומר ניגוד), ומשום מה לא היו מקומות ישיבה למרות שבדרך כלל אין מחסור. אנשים ממש עמדו במסדרון. ליד החדרים של הדימות יש גם איזה חדר ניתוח או איזו פרוצדורה שעושים שם, ופתאום יצא משם חולה על אלונקה, ובבת אחת איזה 15 איש קמו והלכו אחרי המיטה. כולם מלווים שלו. זה היה מצחיק.

זה באמת מצחיק... וקצת גם מפחיד, נשמע לרגע כמו הלוויה

וכשילד מלווה הורה יש לזה נופך מיוחד, איזו לויית חן, אם אפשר להשתמש במטבע הלשון כזו בהקשר הזה.

יוסי ר1

Active member
טוב שהרכבת איחרה?

אתה מזכיר לי את האגדה על רבי אליעזר בן הורקנוס, הפותחת במילים "מעשה ברבי אליעזר בן הורקנוס, שהיו אחיו חורשים במישור והוא חורש בהר ונפלה פרתו ונשברה, אמר: לטובתי נשברה פרתי. "

diday

Member
רצו לבנות מסלול נוסף בשדה התעופה בפרנקפורט

הייתה התנגדות חריפה (בסוף בנו אותו אבל זה לא שייך לעניין).
השירות בשדה החל להיות יותר ויותר גרוע. האם יש קשר בין השניים? לדעתי כן.

יש מי שרוצה לגזור קופון נאה מהפרטת הדואר. כדי להכין את התשתית להסכמה גורפת, פוגעים בשירות עד כמה שניתן.

-------------------------
אין דבר כזה מדינה מתוקנת. היחידה שאולי מתקרבת מעט להגדרה היא שווייץ

אספרסו2

New member
שוייץ מדינה מתקנת

מומחים בהעמדת פנים של צדיקים הם נטפלים למשאיות לפני המנהרה השוויצרית ומעבירים אותן בדיקות בעבור שלל פרנקים .כמובן שהבדיקות מניבות גילוי ליקויים שלא בהכרח רלוונטיות לבטיחות אבל מכניסות עוד שלל פרנקים לשוויצרים שממשיכים לצחוק על כולם בדרך לבנק השוויצרי שכבר מלא עד אפס מקום.

diday

Member
מבין אותם, והם צודקים

חבל שגרמניה לא מסוגלת לפעול באותה צורה.

אספרסו2

New member
המטרה שלהם

להקשות על תנועת משאיות בשוויץ וכך לנסות למנוע אותה אבל זה לא מעשי.
מה שבאמת מפחיד זאת הסכנה של השילוב של נהג משאית מזרח אירופי שמעביר שבועות רצופים על ההגה,שעות מנוחה ושינה זרות לו כמו המנטליות השוויצרית ומשאית ענק שלא עומדת בתקן בטיחות של מדינה מתוקנת.
שומר נפשו יירחק מכליי המשחית הללו.

למעלה