חמש שנים למותו: מהו השיר האהוב עלינו ביותר של אריק אינשטיין?

חמש שנים למותו: מהו השיר האהוב עלינו ביותר של אריק אינשטיין?

איזה שיר נושא עבורנו את הזכרון האישי המרגש ביותר?

מתוך ידיעה בוואלה:

"במלאת חמש שנים לפטירתו של אחד מגדולי האמנים שקמו בישראל, אריק איינשטיין, יקדישו מחר (שני) תחנות הרדיו כאן גימל ו-כאן 88 את תכניותיהם לשיריו. ב-כאן גימל יספר מדי שעה אחד מאמני ישראל מהו השיר האהוב עליו ביותר מבין שיריו של אריק איינשטיין. את הפרויקט מפיק איציק יושע. ב-כאן 88 תוקדש תכניתו של תומר מולוידזון לאיינשטיין, וגם שם יבחרו כמה ממוזיקאי הרוק הבולטים את השיר האהוב עליהם במיוחד. התכנית תשודר מחר בין 9:00 ל-11:00. הנה מבחר מבחירות האמנים:"

https://e.walla.co.il/item/3202202

אהבתי את ההנמקות השונות של המוזיקאים לבחירות שלהם. תמיד מעניין.

אני לא בוחר ב'למה לי לקחת ללב' כי הוא דואט, עם שלום חנוך, ולא את 'עטור מצחך זהב שחור', כי אמרו את זה עליו כבר כל כך הרבה פעמים...

הוא אולי לא השיר היפה ביותר שלו, אבל השיר של אריק שריגש אותי הכי הרבה היה 'כמה טוב שבאת הביתה'. אני זוכר שביום שהגעתי הביתה אחרי מלחמת יום כיפור, אחרי שלושה חודשים של להיות תקוע בבוץ של רמת הגולן, הדלקתי את הרדיו והיה בדיוק השיר הזה. אני זוכר שעמדתי בסלון ובכיתי.

קלייטון.ש

Well-known member
אוהב להיות בבית

במיוחד אחרי שקראתי עליו פעם ושם סיפרו שהוא באמת איש מופנם וצנוע שלא אוהב את אור הזרקורים.
וגם אני אוהב את קח לך אשה עם "לא יתפסוני חי", שזו אחלה שורה, ובכלל השיר יוצר היטב אווירת ייאוש ובדידות יחד עם אומץ ותקווה, ובי מעורר באופן טבעי מחשבה על מערבונים, במיוחד עם ההתייחסות ל"בצהרי היום" בסוף. לא יודע אם על זה חשב שלום חנוך.

צליליתה

New member
אין מצב לבחור

לכל זמן, לכל מצב רוח, לכל אירוע, שיר אחר

השיר של היום אחהצ, הכניסיני תחת כנפך

אוֹמְרִים, יֵשׁ בָּעוֹלָם נְעוּרִים –
הֵיכָן נְעוּרָי?

יוסי ר1

Active member
גם אני, אחרי מחשבה והתלבטות, מוכן להכריז שאין "השיר",

יש "השירים".

יוסי ר1

Active member
מעניין לעניין, אהבתי מה שדן חלוץ (בהיותו מפקד חיל האוויר)

אמר פעם בטקס קבלת כנפי טייס לצוערים החדשים - "הגביהו עוף, אך אל יגבה לבבכם".

אמר זאת מפקד חיל האוויר עידו נחושתן. הניסוח היה:

"הגביהו עוף, ואל יגבה לבבכם".
היה זה במסדר הכנפיים יוני 2009 (כשאסף רמון ז"ל סיים בהצטיינות וקיבל את מגן ההצטיינות מהנשיא פרס ז"ל).
http://m.iaf.org.il/2392-28873-he/IAF.aspx

למעלה