בוקרטוב וחגים שמחים

צליליתה

New member
בוקרטוב וחגים שמחים

היום אחהצ אחינו בגולה יאכלו הודו ברוטב חמוציות
ויקנחו בפמפיקן פאי
לא מהמאכלים החביבים עלי
אבל זה זמן טוב, לכולם, להודיה, לחשוב על מה שיש ומי שיש ועל כל הטוב שיש לנו בחיים

ובעוד הם ,בתום הארוחה מתבהמים מול ספורט בטלוויזיה, אנחנו נוכל להנות מסרטים בעשרה שח, לכבוד יום הקולנוע הבין לאומי. לי יש תוכניות אחרות להיום, וגם נראה לי שאני רוויה בסרטים לשבוע זה.

ראיתי את המשפחה שלי, סרט של הבמאי היפני הורקאזו קורה אדה. הסרט זכה בפרס דקל הזהב בקאן, ולטעמי, ראוי לכל פרס אפשרי. הסרט מדבר על משמעות המושג משפחה, תוך ביקורת נוקבת על הכלכלה והשלכותיה על החברה ביפן (עם המון רעש רע סביב הסרט ביפן מכיוון השלטון).

אתמול ראיתי את אישה, של ביורן רונגה.
משחק נפלא עם תסריט מלא חורים
אני מתקשה לגבש דעה על הסרט מכיוון שאיני מומחית בספרות אמריקאית, ובעיקר ספרות נשים באמצע המאה העשרים.

אריאנה מלמד, שאי אפשר להאשים אותה בחוסר ידע בספרות ממליצה מאוד על הסרט
https://www.haaretz.co.il/blogs/arianamedafdefet/BLOG-1.6311650

ומחר כמובן, האירוע המרכזי של השנה: בלאק פריידי
אני אחגוג בלא לקנות כלום

ממש לפני כמה דקות ריפרפתי על ביקורת מאוד אוהדת ל'המשפחה שלי'

קולנוע יפני אהוב עלי כבר הרבה שנים, בעיקר בסרטים היסטוריים (אקירה קורסאווה) וסרטי פעולה (קיטאנו טקאשי). לסוגה הריאליסטית לוקח לי זמן להתרגל, אבל אני בהחלט בכיוון.

משחק נפלא עם תסריט מלא חורים נשמע לי קצת כמו סתירה. אני עוד מתעקש להאמין שבלי תסריט טוב אין סרט טוב, כולל משחק, אבל היו כמה פעמים שנוכחתי שזה לא חוק ויש עוד אלמנטים שמשפיעים על התוצר הסופי.

ורק לגבי חג ההודיה (מכאן הפולחן סביב תרנגול ההודו?
) אני מופתע שעוד אין התנגדות לחג, שגיבוריו הם המתיישבים הראשונים, על כל העוולות שהביאו איתם לשם. אולי אני צריך להעמיק קצת יותר במשמעות החג.

קלייטון.ש

Well-known member
דווקא נראה שהתחילה שם תופעה של הכרה בבעלות הילידים על האדמה

אנשים שקמים ומודיעים שהם מכירים בבעלות הילידית על האדמה שעליה הם עומדים. הנה לינדזי שפרד (מקנדה, למי שלא מכיר) בסרטון בו היא מציגה את התופעה ומסבירה למה היא מתנגדת.

קלייטון.ש

Well-known member
שכחת את חג הסופגניות שלנו שנמשך חודש שלם

או אפילו יותר. יש עוד עם שיש לו חודש שלם שמוקדש לממתק מסוים?
אחד ממינהגי החג ומצווה חשובה בו הוא להגיד "אני כבר שנים לא אכלתי סופגניה". ואפשר להגיד את זה גם אם אכלת ועוד איך. בין כה וכה לאף אחד מלבד האומר לא אכפת.

איך חודש, למה כמה זמן מחזיק אצלכם פך שמן?

וזה שלא אכלתי סופגניה כבר כמה שנים לא אומר שאני לא מתגעגע, אבל לא לאלה של היום אלא לאלה שמכרו בילדותי ליד קולנוע שרון בנתניה בשנות החמישים. מי יתנני מכונת זמן, אבקת הסוכר על חשבוני.

קלייטון.ש

Well-known member
תשאל במאפיות ובמרכולים איך חודש

אבל אני בעד, לגמרי. ממש לא הגיוני שסופגניות תהיינה זמינות רק שבוע בשנה.

diday

Member
חברות מתכוננות לאירוע המרכזי של השנה. אפשר לראות באתרי

השוואת מחירים שמחירי מוצרים עולים בחודש האחרון כדי שאפשר יהיה להציע אותם במחיר זול.
בשנה שעברה רוב ההצעות ה"נפלאות" באמזון היו 1-3% פחות מהמחיר בחודש הקודם.

----------
רוב ההצעות. פה ושם יש גם דברים ששווים למי שזמנו פנוי לעקוב במשך שעות ויכול לנצל את ההזדמנות ולקנות דברים שאין לו צורך בהם, אבל במחיר טוב.

המוצרים ב'מבצעים' שווים למי שבלאו הכי היה צריך את המוצר שקנו

וכעת יש להם הרגשה שקנו את זה במחיר מציאה, אז למה לקלקל להם את השמחה?

למעלה