שועל קרבות ותיק או מטאטא חדש?

קלייטון.ש

Well-known member
שועל קרבות ותיק או מטאטא חדש?

תעזרו לי להחליט.
ראש המועצה המכהן הוא בסדר גמור. גם המתנגדים לו אין להם דברים משמעותיים להגיד נגדו. הטענה היחידה נגדו היא שהוא ותיק.
מולו עומד בחור יותר צעיר, יש לו ניסיון ניהולי וגם היה חבר במועצה, אבל הטענה החשובה היחידה לזכותו היא שהוא חדש.
היישוב מתנהל לפחות לטעמי היטב. אין לי תלונות. מצד שני לא אומרים שצריך דם חדש? לתת לצעירים גם הזדמנות? אבל מה יעשו הזקנים? ייזרקו לרחוב? בטח עצוב להיות המון בשנים בתפקיד ואז פתאום מעיפים אותך. מצד שלישי אז מתי יגיד הדור הצעיר את דברו? נחכה שהזקנים ימותו? יכול לקחת המון זמן עם תוחלת החיים ההולכת ועולה.
נראה לי שאעשה אן-דן-דינו וזהו.

אני לא רואה פה דילמה אמיתית. ראש המועצה המכהן הוא בסדר גמור

זה לא דבר מובן מאליו, והוותק שלו הוא יתרון בעיני, לא חיסרון. אני נזכר בראשי עיריות מיתולוגיים שכיהנו בהצלחה עשרות שנים - טדי קולק, אברהם קריניצי, עובד בן עמי ועוד כמה (להבדיל מוותיקים שהדעות חלוקות לגביהם).

בעיני, ענין הצדק והרווחה רלוונטי לגבי עובדי מועצה, אבל לא לגבי העומד/ת בראשה. אשרי מי שזו ההתלבטות שלו.

צליליתה

New member
בדיוק דיברו על כך הבוקר ברדיו

יש המון סיבות להמשיך ולהצביע למי שמכהן, במידה ואתה מרוצה.

למועמד חדש, גם אם הוא מדהים, יקח קצת זמן להכנס לתפקיד, ועלול להיווצר מצב של חוסר תפקוד מספק לתקופה מסוימת.

המצב שונה שההמכהן תפס תחת וחושב שהעיר שייכת לו. אפילו בעיר גדולה הרבה מאוד מהתושבים מכירים את ראש העיר, מכיוון כזה או אחר, שומעים סיפורים, מכירים את מי שנהנה מהטבות, וכו. אישית, אני לא אצביע עבור זה שכבר יושב בכסא 15 שנה.

ובהזדמנות זו, יום השבתון מאוד מטריד אותי. בבחירות הקודמות הצביעו בערך 50% מבעלי זכות ההצבעה. אני נגד יום השבתון, אבל אם כבר שבתון מקווה מאוד שאחוז ההצבעה יעלה, ולא רק הרווחים של העסקים בעיר (לא שאני מזלזלת בזכותם להתפרנס, וגמני אתרום את חלקי, גם לעסקים, ואוטוטו נפגשת עם חברה בבית קפה משובח)

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
אני בעד חצי יום שבתון

&nbsp
זה מספיק בהחלט למי שהולך להצביע.
&nbsp
אני גם בעד שאת הזיכוי לחצי יום יקבל רק מי שיביא אישור שהצביע.

נדמה לי שפעם היו מטביעים בתעודת הזהות חותמת קטנה בקלפי

לכל מי שהצביע לכנסת.

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
אכן כן, חותמת קטנה בדף האחרון של הת"ז

&nbsp
כיום זה אכן לא נהוג אבל עלות הפקת האישורים היא זעומה לעומת מליוני שעות העבודה שתחסכנה חוץ מזה שאין שום סיבה הגיונית לתת צ'ופר של יום חופש למי שלא הולך להצביע.
&nbsp
נראה לי שזה לא ממש מעניין את המחוקק מאחר ושוב גולגלו עלויות יום החופש הזה על המעסיקים.

קלייטון.ש

Well-known member
אותי זה היה מחריד

כי יש בזה סוג של ביוש, מי מילא את חובתו האזרחית ומי לא מילא.
אם יש חובה להצביע תכריחו אנשים להגיע לקלפי ומי שלא הגיע תשלחו בריונים לגרור אותו.
אם אין חובה להצביע אז לא צריך רישומים.

סופהו1

New member
מדוע מחריד? בסך הכל הוכחה שהצבעת. גם

כדי שלא תוכל להצביע שנית וגם כדי שתוכל (אם תרצה כמובן) להתגאות שמלאת את חובתך.

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
ביוש ? תקרא שוב מה שכתבתי

&nbsp
חותמת קטנה בעמוד האחרון של הת"ז ולא חותמת גדולה מוטבעת על המצח.
&nbsp
חוץ מזה שאין לי שום דבר נגד ביוש כשזה במקום (וכאן זה בהחלט במקום).

סופהו1

New member
הצלחת...
נותר לקוות שהמטאטא החדש יטאטא טוב יותר.

&nbsp
כאן הולכים לסיבוב נוסף.

המשך שבוע טוב.
&nbsp

סופהו1

New member
העיקר שלא על הגב שלנו....... אפרופו מטאטא

יש ספר ילדים בשם טְרֶמְפּ עַל מטאטא
מְכַשֵּׁפָה עַל הַגֹּבַהּ
עִם חָתוּל וְעִם כּוֹבַע,
עִם אַף לְתִפְאֶרֶת
וְצַמָּה קְשׁוּרָה בְּסֶרֶט...

על מכשפה והחתול שלה שטסו שמחים ומאושרים על מטאטא העץ... ואז, אבוי, רוח פתאומית העיפה את הכובע מראש המכשפה, את הסרט משערה, ואז את שרביט הקסמים!
עכשיו צריך למצוא הכל ולעזרתם מגיעים חברים...
נ פ ל א.
כמה טוב שיש מכשפות.

יוסי ר1

Active member
אוי, זה נהדר!

ומזכיר לי סיפור, נטען להיות אמיתי - שני טייסי ניסוי סובייטים סיימו מסלול במסוק חדש מעל אגם היכנשהו.
וחשקה נפשם לשחות - ייצבו את המסוק בניווט אוטומטי כך שירחף כמה סנטימטר מעל לאגם, וקפצו למים.
דא עקא, הגיעה רוח, וזו הקפיצה את המסוק איזה מטר באוויר.
עכשיו, לך תטפס במים לגובה.
הסיפור מספר שהם שהו שם עד שהדלק אזל והמסוק טבע, ואותם חפשו ומשו מהמים...

ניווט אוטומטי לא מתקן בעצמו את גובה המסוק, בין השאר, אם

הוא השתנה בגלל גורמים כאלה?

אבל בכל אופן, לא ניתן לעובדות לקלקל סיפור טוב. לחשוב שהם שהו במי האגם הקרים עם המסוק מעליהם ועיניהם כלות...

יוסי ר1

Active member
אתה צודק. הסיפור עצמו טוב מחיטוט בפרטים.

עם זאת, אני לא יודע באמת אם המערכת עובדת על GPS בדיוק של מטר אחד.
אני יכול להניח שהמערכת מתבקשת לשמור על המסוק מרחף בלי לגרום לעצמו לנוע לאנשהו, אינלי מושג אם היא מתבקשת להתייחס למשב רוח פתאומי.
אולי מישהו מהטייסים כאן יוכל להאיר עינינו...

עד שיוסי יערי יגיע עם חוות דעת מקצועית, אני יודע שלפחות

במטוסי נוסעים מתקן הטייס האוטומטי את הכיוון והגובה בלי הפסק, במידה רבה בגלל רוחות וזרמי אוויר.

למעלה