הטכניקה הסודית של צבא ארה"ב נגד... נדודי שינה

הטכניקה הסודית של צבא ארה"ב נגד... נדודי שינה

אתר וואללה לא נחשב לאמין במיוחד, אבל הנה כתבה קטנה ומעניינת - שמציעה טכניקה פשוטה למדי, אז מה יש לנו כבר להפסיד:

https://healthy.walla.co.il/item/3185311

"ישנה טכניקה שנוסתה על חיילים בשדה הקרב שיכולה לסייע לכם להירדם תוך פחות משתי דקות. הטכניקה נמצאת בספר שיצא כבר בשנת 1981, אולם רק כעת הטכניקה הסודית של צבא ארה"ב להירדמות מהירה עשתה את דרכה לרשת והחלה לצבור תאוצה.

'הטכניקה פותחה לאחר שמפקדים ניסו למנוע טעויות שנגרמו לטייסים עקב עייפות. הטכניקה כוללת שילוב של הרגעת שרירים, טכניקות נשימה והדמיה מחשבתית.' ובלי אף כדור אחד.

בדקתם במיטה? דווחו תוצאות.

ראשיקיר

New member
שמעתי על זה לפני כמעט חודש אבל לא היה לי סבלנות לקרוא במה

מדובר
https://vitals.lifehacker.com/try-this-military-meditation-routine-to-fall-asleep-fas-1828661790
&nbsp
עכשיו יותר ברור.
&nbsp
כל כך הרבה מידע באינטרנט ואין לי סבלנות לעבור על כמויות...
&nbsp
הרבה מידע שהוא חשוב במילא מתורגם לעברית בשלב כלשהו
&nbsp
אני גם לא ממש פותח אתרי חדשות שעיקרם פוליטיקה חוץ מרוטר ו-0404 ודומיהם.
לא מתאים לי שקוראים לרצח של ישראלים ויהודים הרג במקרה הטוב ומביאים מידע מאוד חלקי לציבור...
&nbsp
מה שכן אני קורא כותרות באתר שכתבת עליו פעם שנקרא העין השביעית. לפחות משהו טוב יוצא לי ממנו וזה כותרות העיתונים....
&nbsp
אותי פחות מדאיג אנשים עם דעה שונה משלי מאשר אנשים שמאמצים דעות שונות משלי לצורך העניין כאשר הם במלא מקרים מבינים מעט מאוד וברמות הבנה שונות את מה הסיפור המלא מאחורי מה שסיפרו להם
תמיד אני נאלץ להאשים את התקשורת בזה. הופכים אנשים לזומבים, לא את כולם אבל הרבה מהם

ראשיקיר

New member
ראיתי לפני חודש באנגלית

כתבתי הודעה ארוכה כאן והיא נמחקה

עריכה:
פורסמה בסוף למרות ההתראות הלא ברורות

קלייטון.ש

Well-known member
אביך עשיר ואמך יפת תואר

אז שקט כבר, תישן.
הנה אלה אלה פיצג'רלד מאבדת את הסבלנות אל התינוק הממאן להרדם, בשיר הערש הקלאסי

שיר יפה מאוד. אבל תמיד תהיתי על המילים השוביניסטיות משהו.

כן, יודעת שכשהשיר נכתב, הייתה הסתכלות שונה על הדברים.

האם בגלל 'Oh your daddy's rich and your ma is good lookin?

אישית קצת קשה לי לראות בזה שובניזם.

קלייטון.ש

Well-known member
מי לא רוצה אמא יפה

ואיזה ילד לא חושב שאמא שלו הכי יפה.
אבא עשיר זה בונוס אבל אמא יפה הכרח.

צליליתה

New member
טכניקה סודית?

אלה העצות הבסיסיות ביותר, שמופיעות באין ספור ואריציות
הרפיה של כל איברי הגוף, לפי סדר
הרגעת הנשימה (נראה לי שהתרגום מעט דפוק....אני מנחשת שהכוונה לנשוף ולהרפות את החזה.....) והשקטת התודעה.

לפני כמה שנים הרשת הוצפה בהמלצות על תרגילי נשימה. דר וויל, ממציא השיטה, טוען שההרדמות מובטחת.

(הוא שיקר. )

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4760315,00.html

רופא אחד לימד אותי לנשום נכון

וזה מאוד עוזר לי ביום יום,
אבל לפעמים אם אני מתקשה להירדם,
אני נעזרת בתרגילי הנשימה שלמדתי.

כן, אני אעתיק את עיקרי הדברים שלמדתי

מאחר וזה היה לימוד של ממש, הייתי חייבת לשבת מולו עם מחברת ולכתוב כל מה שהוא הקריא לי. יש לי את המחברת, אני אעתיק קטע שמתייחס לנשימה.
טכניקות נשימה ללא מאמץ
שאיפת אוויר דרך האף אל תוך חלל הבטן ונשי0פת האוויר גם כן דרך האף.
חשוב להקפיד על נשיפות מלאות ולהשתדל להגיע ל-6 עד 8 נשימות בדקה. את התרגיל יש לבצע לפחות 10 עד 15 פעם ברצף וכמה שיותר פעמים ביום. ניתן לבצע במצבים של ישיבה, שכיבה, אפילו עמידה.
תרגיל הספר
בשכיבה על הגב, להניח ספר כבד על הבטן, לחבק את הספר בשתי ידיים (ואז הספר מתרומם)
הנשימה הנכונה
שאיפת אוויר דרך האף אל תוך חלל הבטן (1 - בטן) המשך שאיפת האוויר דרך האף תוך כדי העברתו אל בית החזה והרחבתו (2-3) (חזה חזה) על מנת לוודא שהתרגיל אכן מבוצע נכון, רצוי חשוב וכדאי להניח כף יד אחת על הבטן וכף יד שניה על בית החזה. במידה והיד התחתונה זזה לפני העליונה, סימן שהתרגיל מבוצע נכון. הנשיפה מתבצעת דרך האף.

אני משתמשת בטכניקה הזאת כבר כמה שנים ומקפידה לנשום נכון במשך כל היום, כי כבר בזמנו העירו את תשומת ליבי שאיני נושמת נכון, לכן כעת עם הנשימה הנכונה, אני מרגישה הרבה הרבה יותר טוב מבחינה פיזית ונרדמת במהירות הבזק. כמובן שאין לי צורך יותר בשימוש בספר. הספר משמש לתרגילים הראשוניים. כדי לדעת אם נושמים נכון, כדאי לשכב על הגב ולשים על הבטן כוס חד פעמית ולוודא שהיא מתרוממת עם כל נשימה. רצוי לא לעבור את העשר נשיפות במשך דקה. הכי טוב זה 8 אבל אני לא מצליחה להעביר דקה ב-8 נשיפות אלא רק בעשר.

שכחתי להוסיף

שאת הנשימות הללו ניתן לבצע בזמן שאתה בלחץ ונקלעת לאיזה אירוע טראומתי
או לפני בחינה וראיון עבודה או כל דבר שמצריך ממך להירגע. בזמן הוצאת האוויר החוצה דרך האף, אתה אומר לעצמך - אני שלו ורגוע עכשיו. כך שמונה פעמים במשך דקה. מניסיון, זה עובד.
פעם בערב יום העצמאות לפני שנתיים, המכונית שלנו שבקה חיים בדיוק באמצע צומת סואנת ולא הייתה ברירה הייתי חייבת לצאת מהמכונית כשסביבי מכוניות חלפו במהירות מטורפת, הצלחתי לצאת, עשיתי את תרגיל הנשימה בישיבה בצדי הכביש, הרגעתי את עצמי ואז התקשרתי לאחותי שתבוא לקחת אותי. האיש בזמן הזה נסע עם איזה גורר מזדמן ששדד ממנו 300 ש"ח.

צליליתה

New member
ביוגה מתרגלים את הנשימות שתארת

ואחרכך ממשיכים לתרגולים מורכבים יותר, כולל עצירות נשימה.

מדהים איך איבדנו את היכולת לנשום בצורה נכונה
רבים נושמים דרך הפה, או, (אפשר כמובן גם וגם) נשימות מהירות ושטוחות אל החזה

יש גם מי ש״נושמים הפוך״ - כלומר, מרוקנים את הבטן מאוויר בנשימה, ממלאים בנשיפה, ועוד אין ספור ואריציות.

אחד הדברים המועילים שלמדתי- זה להתבונן אל הנשימה. כשאני עוסקת בפעילות פיזית כלשהי, או סתם כך באמצע היום, אני שמה לב לנשימה, ואם הנשימה כבדה, מהירה או מאומצת, או שאני עוצרת נשימה בלי צורך, זה סימן שצריך לשנות משהו. ברור שבפעילות אירובית מהירה הנשימה משתנה, אבל אין צורך להחנק או לסבול אי נוחות פיזית גדולה מדי.

נכון

במשך מרבית היום אנחנו לא נושמים נכון בכלל. נשימות קצרות, שטוחות ודרך החזה וכאשר אנחנו בפעילות, אז בכלל שוכחים לנשום וכך הפעילות גורמת לכאב שאפשר היה למנוע אותו אם היינו נושמים נכון תוך כדי עשייתה.
במקרה שלי, הוא לימד אותי לנשום נכון ואחר כך חיבר אותי למחשב עם אלקטרודות כדי לבדוק עד כמה אני נושמת נכון ותמיד עברתי את המבחן בהצלחה. הייתי תלמידה טובה
אם אינני טועה זה ביו פידבק. בכל אופן, לימוד של חצי שנה וחמשת אלפים ש"ח סידרו אותי מעולה.
בפעילות אירובית נושמים אחרת, נושמים דרך הפה אל החזה ונושפים חזרה דרך הפה. ואילו בזמן רגיעה יש לנשום דרך האף ולנשוף דרך האף חזרה בצורה איטית, מבוקרת עם מחשבות טובות.

צליליתה

New member
ביוגה, גם כשהפעילות אירובית

ויש סגנונות שהתרגול אירובי מאוד
ממליצים לנשום דרך האף, אבל בלי להתעכב על מילוי הבטן

בסגנונות כאלה יש נשימות לזמן שנמצאים בתנועה, (בדרך כלל נשימת אוג׳יי) ונשימות אחרות, שבהן ממלאים את הבטן, אם כי לזמן קצר, בין לבין. (כדוגמת קפלבטי או נשימות אש)

יש נשימות מיוחדות בהן נושפים או נושמים דרך הפה, כחלק מתרגול נשימות, פראנימה, לא בזמן תנועה או ביצוע האסאנות.

איינגר, שכתב ספר ארוך ומפורט על נשימות (קראתי רק חלק...מודה...) נהג לומר שהאף נועד לנשימה והפה לאכילה ואם אני מתעקשת לנשום דרך הפה הוא יאלץ לדחוף לי את האוכל דרך האף.

יוסי ר1

Active member
אני שמח שיוגה היא לא דת מחייבת.

כי טוב ונחמד לדעת איך נכון, אבל כלל לא מחייב ברמה של "ואם אני מתעקשת לנשום דרך הפה הוא יאלץ לדחוף לי את האוכל דרך האף". כי הטבע ייצר את האף והפה מחוברים, וכל מי שרץ ריצה מאומצת יודע, שבלנשום רק דרך האף הוא לא יגיע רחוק.

--------------
מזכיר לי אנקדוטא משעשת (אותי לפחות היא שיעשעה כששמעתי אותה) ראיינו פעם בטלוויזיה איזו יועצת זוגיות ומין, דתיה עם כיסוי ראש.
והמנחה כמובן נסתה לדלות פרטים מהתחום הצהוב, יותר מאשר סתם "זוגיות".
כיועצת לענייני מין, מה עמדתך לגבי מין אנאלי? שאלה בתמימות.
המרואיינת נחרדה.
חד משמעית לא! ענתה בפסקנות. יש נקבים דו כיווניים, ויש כאלה שנבראו חד כיווניים. זה נגד הטבע.
די שישעש אותי לראות יועצת לענייני מין, מקובעת בעמדות שמרניות.

סופהו1

New member
כל מי שעבר/ה קורס הכנה ללידה, אמור/ה לדעת שנשימה

נכונה תלוית פעילות.

פעם חשבתי שהנשימות בזמן לידה הן כדי להתעסק בנשימה ולא בצירים. בדיעבד, הנשימות (אם היולדת זוכרת, או מזכירים לה) אכן עוזרות.

התנסיתי - בחוסר הצלחה משוועת - בנשימות ההפוכות שהזכרת דווקא

בסדנת התיאטרון. לא עזר לי הרבה פרט לזה שפשוט לא ביצעתי - המורה שלנו המשיך לתרגל את זה עם הסדנה במסגרת החימום של תחילת כל שיעור. תודה לאל הוא ירד מזה אחרי כמה שבועות.

צליליתה

New member
הנשימה משפיעה על מערכת העצבים

ואם מגזימים, או לא יודעים מה עושים, התוצאות יכולות להיות דרמטיות. אני מכירה מישהו שסבל מעיוורון זמני (לא זוכרת את המינוח המדויק, משהו כמו היסטריה ועיוורון).

לשמחתי, למרות שהשתתפתי באי אילו פעילויות אקסטריים הדבר הדרמטי ביותר שקרה לי היה שהצלחתי להרדם

יוסי ר1

Active member
זה תלוי בכמות החמצן החודרת לגוף, לא לטכניקת הנשימה.

היפר וונטילצייה, כמות גדולה מדי (כן, יש כזה דבר) של חמצן שממלאת את הגוף, משנה את חומציות הדם וגורמת לתופעות לוואי שעלולות להיות חמורות עד חמורות מאוד.

למעלה