הכינו מגבעותיכם לימים הבעל"ט

קלייטון.ש

Well-known member
לטעמי אופנת המגבעות הוסיפה הרבה לגברים וגם לנשים

חבל שהפסקנו. גם כיום רואים פה ושם אבל מאד נדיר. נדמה לי שמאשימים את ג'ון קנדי בחיסול המנהג לפחות במערב. היתה לי תקופה שניסיתי ללכת עם מגבעת פדורה (בצבע חום) והיא הסתיימה כשעזבתי את הציוויליזציה במרכז.

ועד שתענה לי... אני לא בטוח איך קוראים לכובע החביב עלי, אבל

חבשתי אותו הרבה, בעיקר בחו''ל, כשהתחיל להיות לי קריר במקום שצמח בו פעם שיער, אבל היה עוד מוקדם מדי לכובע צמר חורפי.

בסידרה The Wire התהדר מנגאס יווני אחד בכובע כזה, בדיוק בזווית הנכונה, בעוד הבוס שלו חבש כנראה... פדורה.

קלייטון.ש

Well-known member
הכובע משמאל הוא כמובן ברט Beret

מאפיין את מעמד הפועלים.
מימין אכן סוג של פדורה.

אכן, ברט. הרבה זמן לא שמעתי את המילה הזו. צודק לגמרי

כובעי הבייסבול כבשו כל חלקה טובה. בצדק, כי הם נוחים ולפעמים גם יפים.

מה שמזכיר לי שאני מתעצבן כל פעם מחדש כשאני רואה מישהו חובש כובע בייסבול עם מצחיה ישרה, אבל לא צריך לקטר יותר מדי בראש השנה.

קלייטון.ש

Well-known member
כנראה מאותה סיבה שאצלנו הוגים קרואסון או אפילו קוראסון

כי אנחנו לבנטינים בורים.

יוסי ר1

Active member
זו אכן שאלה שלפעמים אני שואל את עצמי - מה לעזאזל תפקידו

של כובע.
מילא, להגן בפני חמה קופחת ביום שמש אני מבין, כמו גם בפני צינה ביום סגריר.
אבל פעמים שאנשים חובשים כובעים כשאין שום צורך נראה לעין.
כנראה אופנה ותו לא.
&nbsp

קלייטון.ש

Well-known member
לכיסוי הראש תפקיד חשוב בשידור מעמדו שיוכו והשקפתו של אדם

ומלבד זאת הוא אכן פריט אופנתי כמו כל מרכיב בלבוש ולדעתי כמו שכתבתי כבר חבל שהכובעים למיניהם יצאו מהאופנה.

גערשוין

New member
מתברר

כי קיימות בעיות תאורה או מקורות אור (בעקבות צבעי התאורה. היום נוטים לדבר בעיקר על האור הכחול) המפריעים לראיה וגורמות לעייפות העיניים. אחת הדרכים להמנע מהם היא חבישת כובע המסתיר את מקורות התאורה הישירים בנוסף למשקפים עם עדשות בצבעים המותאמים לצרכי הפרט.

אין כמעט יום שאני לא מתברך בלבי שאני פטור מצווי האופנה

יש לי כמה צווי אופנה פרטיים שאהובים עלי - לכל המכנסיים שלי, למשל, יש מכפלת עם מנז'ט או סתם קיפול, זכר לג'ינס של הרוקרים משנות ה-50 - ואני נמנע בד''כ ממה שאופנתי. לא נאה בעיני שאדם בגילי ינהג לפי צו האופנה.

קלייטון.ש

Well-known member
אחת הדרישות שנוספו לחיי עם החזרה לזוגיות

היא הדרישה ליציאה בערב שישי למסעדה. ויציאה למסעדה, כפי שזוגתי מבהירה, היא לא ענין של תזונה, אלא ענין של סגנון ורמת חיים. החלק הכי חשוב ביציאה למסעדה בערב שישי הוא הלבוש. צריך קודם כל ובעיקר להתלבש יפה.
מאחר ולי לא היו בגדים היא קנתה לי הכל חדש, לפי ההבנה שלה את האופנה המתאימה, שאני בטוח שהיא המעודכנת ביותר. קנתה גם שני זוגות נעליים, וקנתה שעון יד במחיר שערורייתי. כשהתנגדתי בטענה שיש לי שעון בטלפון, הסבירה לי בסבלנות שתפקידו של שעון יד - במיוחד כשהוא יוקרתי להחריד - איננו להראות את השעה.
כובע לא קיבלתי ומכאן אני מבין לצערי שהם לא באופנה.

קלייטון.ש

Well-known member
אני מינימליסט, לא סגפן

אלה דברים שונים. אין ספק שבמפגש עם אשה שאומרת שמינימליזם זו "השקפה אידיוטית" יהיו נקודות בהן אצטרך לוותר על עקרונות שלי למען עקרונות שלה, אבל כך בכל זוג כאשר יש הבדלים עקרוניים בהשקפות.

למעלה