אני מקווה שהמחיקה+חסימה שנאלצתי לבצע היום יתנו לנו שקט

אני מקווה שהמחיקה+חסימה שנאלצתי לבצע היום יתנו לנו שקט

לחודשים הקרובים. סליחה על שתי הודעות אחרות שמחקתי שלא מרצוני.

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
שקט פה אבל שוב רעש בפורום מתכונים

&nbsp
צריך להמציא פורום חדש בתפוז שכל מי שנחסם ביותר משלושה פורומים יוכל להכנס רק אליו.

תקנו אותי אם אני טועה, אבל האם אין מצב שבו חסימה בפורום אחד

עלולה לגרור חסימה בכל שאר פורומי תפוז? אני לא מסתובב כל כך בחוגי החוסמים והנחסמים, אבל אני זוכר משתתפת שביקשה ממני עזרה מול הנהלת הפורומים כדי לחזור אלינו אחרי שנחסמה בפורום אחר.

טבעי לגמרי לא לאהוב חסימות. הענין מבחינתי הוא רק שמשתתף אחד

עלול להשפיע לרעה על פורום שלם. אני מאמין שפורום צריך להקנות תחושה נוחה למשתתפיו ולאפשר להם פתיחות ותחושת בטחון. לפעמים אני מציץ בפורומים אחרים ונרתע מלגלוש בהם בגלל תוכן וסגנון של משתתף אחד או כמה בודדים. פורום אקטואליה הוא דוגמה טובה לזה.

לכל אחד מאיתנו טעם משלו וסיבות להימשך או להידחות ע''י פורום זה או אחר. השאיפה שלי היתה תמיד להשתתף בפורום שנוהגים בו כבוד זה כלפי זה, ומי שמנסה לכפות עליו סגנון תוקפני ולהפוך אותו ללא נעים לגלישה תחת כסות של חופש ביטוי, למשל, מרחיק אותי משם. בעיקרון המדד הוא לא טעם אישי של משתתף או מנהל אלא פשוט תקנון הפורומים, שגם הוא נתון במידה מסויימת לפרשנות.

ע''פ כמה מהתגובות שאני מקבל כאן מאחורי הקלעים, אני לא היחיד ששמח שאני משתדל להרחיק מכאן את הבודדים שהופכים את הפורום ללא נעים לכל השאר. פורומים שמאפשרים למיעוט זעיר לקלקל את האווירה לכל היתר לא חסרים ברשת, כידוע לנו, אבל כמעט ולא רואים פורומים כמו 'נשים-גברים באמצע החיים'. גם למיעוט כמונו מגיע פורום אחד קטן משלנו...

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
גם אני לא אוהב חסימות וממעיט להשתמש בהן אבל לפעמים אין ברירה

&nbsp
חסימה זה סוג של קטיעה/עקירה כירורגית, לא ממהרים להשתמש בפתרון הזה אבל כשמבינים שזה הפתרון היחיד צריך לעשות את זה הכי מהר שאפשר.

אתה יכול להזכיר לנו איזה פורום אתה מנהל, ואפילו עם קישור, אם

אפשר?

(ורק שזה לא יהיה עוד איזה 'איה המצח'... כי הזכרון שלי כבר לא בדיוק מה שהיה).

לא הכרתי את פורום צלילה ובודאי שלא ידעתי שאתה מנהל אותו

נעים מאוד!

יש לי סיפור צלילה אחד או שנים - בפעם האחרונה שצללתי (במסגרת קורס 3 כוכבים, כמו שקראו לזה אז) העלה אותי חסר הכרה במו ידיו חזרה אל פני המים המדריך וחברי גיורא דור. ניסיתי עוד פעם אחת לצלול אחרי אותו יום אבל כבר לא יכולתי לפמפם. כנראה שהסינוסים שלי ננעלו באופן סופי אחרי אותה צלילה.

יופי, טוב לדעת שאתה מנהל את הפורום הזה. עוד אחזור להציץ לכם.

סופהו1

New member
להבדיל מחסימות מסוכנות

כמו חסימה בדרכי השתן, במעיים וכיוצ"ב, חסימה בפורום נותנת לפחות לפרק זמן, קצת שקט ואוירה טובה. (בתקוה שהנחסם לומד לקח והזכרון שלו פועל).
ואכן, אם אין ברירה, אין ברירה וברוך מאפשר החסימות.
&nbsp
&nbsp
&nbsp

הערך הראשוני של חסימה הוא יצירת התראה. בד''כ חסימה כזו

תהיה בין יומיים לשבוע, וגם היא תבוא אחרי לפחות אזהרה אחת ללא חסימה. במימשק הניהול יש כמה אפשרויות חסימה.

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
אז זהו זה שבמקרה דנן זה לא יקרה

&nbsp
כלומר אין חשש שהנחסם ילמד לקח (או כל דבר אחר) או שחלילה יחזור למוטב.

יוסי ר1

Active member
לא שיש לי מושג מה היה המקרה הנוכחי,

אבל עקרונית אני מסכים אתך.
בזמנו, כשנהלתי פורום (תרבות עברית), השתדלתי ככל האפשר להמנע מחסימות ומחיקות, מעבר למקרים באמת קיצוניים.
מצד שני, אני בהחלט מכבד ומקבל את החופש שאמור להיות למנהל, לנהל לפי הבנתו, גם אם לאחרים דרכו נראית אולי קיצונית לצד זה או אחר.

diday

Member
בתקופה הקצרה שהייתי אחראי על פורום גרמניה

חסמתי רק אדם אחד - זה מה שאני זוכר.
כיוון שהיה אובססיבי, נחסם כ200 פעמים, בכל פעם ביוזר אחר.

הרבה פעמים אחרי ההודעה הראשונה, כי הכרתי את הסגנון.
קיבלתי אחר כך מסר זועם שטען שלא הייתי יכול לדעת שזה הוא

יוסי ר1

Active member
אני חסמתי אדם אחד, שהפך במידה מסויימת לידיד שלי.

בחור אינטיליגנטי להפליא, איש שיחה מרתק (יצא לנו להפגש, הוא מומחה גדול לחרקים), אבל בניק שהוא כתב בו, הוא הציע שיח אלים ומתלהם, ונחסם כי פשוט הטריד מינית את הבחורות שהתעמתו איתו על דבריו.
שאלתי אותו בשיחה, למה לעזאזל הוא עושה את זה.
והוא השיב בפשטות, ולא רק בציניות, כי הניק משתלט עליו והוא לא יכול לכתוב בו אחרת...

צליליתה

New member
הצעת נושא מעולה לדיון

דמות ה-3d, והדמות וירטואלית - והפערים ביניהם

הכרתי מישהו שבוירטואלי היה בלתי נסבל עד מגעיל, אך פנים אל פנים היה איש מנומס ונעים הליכות. אין לי מושג מה עמד מאחורי המיסטר ג׳ייקל ודר הייד הזה שלו - אולי הניק נתן לו את הכוח להתנהג כפי שהוא באמת היה רוצה להתנהג? ובעולם האמיתי הוא מתנהג כפי שחונך ואולף?

אני לא חושבת שאני מאוד שונה בוירטואלי מהתלת מימד שלי. יכול להיות שאני קצת פחות גלויה וחשופה. יכול להיות שפעם הייתי מתעמתת הרבה יותר בוירטואלי, היום משתדלת להמנע ככל האפשר. גם פה וגם שם.

יוסי ר1

Active member
זו באמת תופעה מעניינת. אני מכיר עוד מישהו

שכותב, ויכול להשתלח כאחרון התגרים בשוק, לפתוח ג'ורה שחבל על הזמן.
בחיים הוא סבא נחמד, מסור לנכדות, ואיש שיחה מרתק, עם ידע נרחב מאוד באינסוף תחומים.
שאלתי אותו פעם מה פשר הפער. הוא צחק וענה, שמאחורי המקלדת כל אחד גיבור גדול.
התשובה הזו עדיין מפליאה אותי. הוא איש עם מודעות מאוד גבוהה, ולשון הקרקסטינים שהוא מרשה לעצמו לאחוז בה (וזו אינה לשונו היחידה. הוא טוב בעברית ספרותית מרבים רבים שאני מכיר) היא סוג של פורקן מודע שהוא מרשה לעצמו, ככה כשבא לו..,

diday

Member
נתקלתי בזה הרבה פעמים

עם כמה דרגות
בכתב הם הכי גרועים
בטלפון יכולים להיות גסים ומאיימים
בפגישה אישית אותו גיבור גדול הוא בקושי גור חתולים.

למעלה