בוקר טוב ליום שלישי פעמיים כי טוב.

בוקר טוב ליום שלישי פעמיים כי טוב.

מה עשינו השבוע בשביל עצמנו? כאן המקום לספר ולשתף בדברים הכייפים שעשינו/קרו לנו השבוע.
אחד הדברים שעשיתי למען עצמי השבוע הוא גם מה שעשיתי פעם ראשונה בחיי: לראות אופרה בלייב. הלכנו ל׳כרמן׳ במשכן לאמנויות הבמה בת״א. היה מרשים ומהנה ביותר.שירה יפה, תפאורה מרשימה ביותר. מרגישים אקשן על הבמה.עם כל התרשמותי, אחרי כמה זמן התחלתי להגדיר את מה שקורה על הבמה כ׳חופר׳. יכול להיות שזה בגלל שהייתי עייפה.עדיין, ממליצה להתנסות בחוויה למי שטרם ניסה.

צליליתה

New member
בוקר אור, יום שלישי פעמיים כי טוב

השתתפתי במפגש משפחתי מורחב ומרגש, שלא אני הפקתי, הגעתי כמו אורחת עם סלט ועוגה . היה לי כיף, ומחבק ונעים. הסתכלתי סביב וראיתי שאני כמעט הכי מבוגרת. איך הזמן חולף מהר כשנהנים. וכמה אני מתגעגעת להורים.

ראיתי סרט - מנשה. הסרט עוסק בקהילה החסידית בניו יורק, ובעיקר מנשה, אלמן שמבקש לגדל את בנו.

סרט, מה שנקרא, קטן. מה קטן? פיצי. מדבר בשפה מאוד דוקומנטרית. עדין ומרגש. השחקנים הם כולם לא שחקנים nonactor. ראיתי כמה וכמה סרטים מוצלחים עם nonactors, למשל, פרויקט פלורידה, של שון בייקר, ומה שמעלה את השאלה, האם כדי להיות שחקן טוב עדיף לא להיות שחקן?

נדמה לי שגם אצלנו עשו סרטים עם nonactors - אני חושב במיוחד

על 'עג'מי'. עד היום אני מופתע ממנו בכל הזדמנות מחדש.

יוסי ר1

Active member
חשוב לציין לגבי מנשה, הסיפור הוא אכן סיפורו האישי

של המצולם.
אכן, סרט מרגש, מעלה דילמות כאובות. הפרט החריג בקהילה עם כללי התנהגות נוקשים.

בשביל עצמי? המכונית שלי, שהפסקתי להשתמש בה כשחליתי

ובינתיים נגמר לה הטסט והמצבר והיא נזקקה לטיפול כללי.

סוף סוף גייסתי את המוסכניק שלי והוא מטפל בכל מה שצריך בלי שאצא מהבית. לפי התכנית אני אמור לקבל אותה היום חזרה, מושמשת ומתוקתקת.

יוסי ר1

Active member
ממש לא נעים לי לספר. אבל

הלכנו זוגתי ואני להופעה של הבלט הרוסי, על הקרח, בתיאטרון ירושלים.
אגם הברבורים.
וככה, איזה רבע שעה אני יושב ומתפעל מהמחליקים על הקרח, איזו חינניות, איזו מקצוענות.
אבל כלום לא הבנתי מההצגה.
אחרי איזו רבע שעה בערך, כשאני נהנה מחד אבל לא מבין כלום מאידך, זוגתי לוחשת לי "וכאן המפצח הופך לנסיך יפה תואר"
איזה מפצח?! נזעקתי. (בלחישה)
מפצח האגוזים! השיבה לי בפליאה.
אופס...

יוסי ר1

Active member
ומה שמפליא, שברבע שעה הראשונה חיכיתי בפליאה

למנגינה המוכרת של אגם הברבורים, ובכלל לא שמתי לב שברקע אכן המנגינה המוכרת של מפצח האגוזים...

יוסי ר1

Active member
כחום היום, הלכנו לסיור מודרך בבית הקברות בהר הזיתים.

ההר הזה מלא סיפורים מעוררי השתאות.
דילגנו מקבר לקבר, שמענו אבסורדים של קבורות ותככים ומלחמות בין עדות.
היה מרתק.

יוסי ר1

Active member
ממש מעניין. המדריך עושה דוקטורת על בית הקברות הזה,

ככה שהוא מכיר המון.
ראינו את הקבר של עגנון (לא הייתם מאמינים שזה הקבר).
את הצניעות הסגפנית של מנחם בגין ורעיתו.
את הכיתוב בכתב פיניקי על מצבת אליעזר בן יהודה.
את קבר האם העיבריה הראשונה שדברה עברית, דבורה בן יהודה, ושני ילדיה בחלקת הספרדים (מלחמה בין החברא קדישה האשכנזית לספרדית בעיצומה של הלוויה) ועוד ועוד.

למעלה