עכשיו עסקה כתבה בגרמניה על העובדה שבשבדיה

אספרסו2

New member
עכשיו עסקה כתבה בגרמניה על העובדה שבשבדיה

קיים נוהל שכל מי שבא לו מתקשר למשרדי מס ההכנסה המקומי ויכול לקבל מידע לגבי גובה המשכורת של כל אדם אחר במדינה,מספיק לתת שם וכתובת של מושא הסקרנות.
בישראל זה מקובל לחדור לפרטיות האחר גם אם הכרת אותו זה הרגע
בגרמניה זה בכלל לא מתקבל על הדעת.

diday

Member
אתה כמעט צודק, לגבי גרמניה

עד לפני מספר שנים, אם היה לך את מספר המס של אדם או חברה יכולת להתקשר למס הכנסה ולקבל כל מידע שתרצה שנמצא אצלם. כל מה שהיית צריך היה רק מספר המס.
זו הסיבה שחברות פרסמו בדרך כלל רק את מספר המע"מ ולא את מספר המס.
כיום זה שונה, אבל אני משער שאם תתקשר למס הכנסה ותטען שאתה ממשרד רואה חשבון X תקבל את המידע בכל זאת.

אספרסו2

New member
קשה להאמין

שעם חוקי הגנת הפרטיות כל דיכפין יכול להשיג מידע כלשהוא בקלות שכזאת.אפילו רואה החשבון שלי זקוק לשלל טופסי הסכמה וחתימות ממני אם ברצונו לפנות לגורמים שונים לקבלת מידע,כולם מגינים על עצמם במסמכים מפני תביעה אפשרית.
מס ההכנסה השבדי מנצל כנראה את הקנאה וצרות העין האנושית שיכולה לעזור להם למצוא פער בין הצהרת הנישום לבין רמת החיים שהוא מאפשר לעצמו.כשר אבל מסריח.

diday

Member
כתבתי שהדברים השתנו, אבל רק לאחרונה

ובגרמניה כמו בגרמניה, כשהם מגזימים הם יודעים להגזים, אבל רק בתיאוריה.
מעשית, האם שמעת פעם על אדם שנכנס למלון, ראה את מצלמות האבטחה, בדק שאין שלט שמזהיר ותבע את המלון לפיצויים שהחוק מאפשר?
מעשית, בית המשפט קבע לאחרונה שתמונות ממצלמה בקדמת המכונית שאסור להפעילה קבוע על פי חוק, קבילות כהוכחה במקרה תאונה.

קלייטון.ש

Well-known member
איך משבדיה הגעת לישראל?

בישראל אין שום נוהל של קבלת מידע על נישומים מהרשויות, מלבד אולי בהליכי הוצאה לפועל שאפשר לקבל מביטוח לאומי מידע על מעסיקיו של החייב, כדי שאפשר יהיה לשלוח להם צוי עיקול על שכרו.
אפילו הרשות עצמה לא יכולה לקבל מידע מרשות אחרת. עד כדי כך שאגף מזונות בביטוח לאומי לא יכול לקבל מידע על הכנסות חייב-מזונות מאגף ניכויים בביטוח לאומי.
מבחינה חברתית עד כמה שמוכרת לי החברה בישראל המנהג דומה לארה"ב שלא שואלים את הזולת כמה הוא מרויח והמשכורת היא נתון שנשמר בסוד.

אספרסו2

New member
הסחבאקיאדה בישראל

כשכל אדם זר נכנס ובוחש במצב רחמה של כל אישה בגיל הפריון לא נכנסים גם לכיסו של אדם?

צליליתה

New member
בטח נכנסים

זו אחת השאלות הראשונות שנהוג לשאול מכר חדש.
ואחת מני רבות שאני מסרבת לענות עליה.

שלא לדבר על כמה עלה לך, כמה שילמת, איך מימנת, וכו.

אספרסו2

New member
בשם האמונה וקיום מצוות ניחום אבלים

אנשים מגיעים לשבעה ואז משל אין להם אלוהים בוחנים בעיון את מצב הנכס ומתעניינים מה עולה בגורלו ובכמה.
&nbsp
&nbsp

קלייטון.ש

Well-known member
לא בחוגים שאני מסתובב בהם

כמו שלא תשאל אדם על מנהגיו המיניים כך לא תשאל אותו על הכנסותיו. יש אנשים חצופים גם בישראל כמו בכל מקום אבל הנקודה היא ששאלות כאלה נחשבות לחצופות ולא לשאלות מקובלות.
אם יש בישראל חוגים בהם שאלות על הכנסה (או על מצב הרחם) נחשבות למקובלות, אני לא מכיר אותם.

קלייטון.ש

Well-known member
אני מנסה להתבודד, בהצלחה מוגבלת

יש מתבודדים הרבה יותר מצליחים ממני. וגם זאת רק בשמונה-תשע השנים האחרונות. לפני כן חייתי בין אנשים כמו כולם. לא זוכר אפילו פעם אחת ששאלו אותי על המשכורת שלי. על הנטיות המיניות דווקא שאלו יותר מפעם.

אספרסו2

New member
השאלה על רמת ההכנסה

היא רק סימפטום אחד של הלוקה באי כיבוד מרחבו הפרטי של אדם,במקרה של אדם שאינו במעגל המשפחתי הראשוני,זה יותר חמור.
כך שמי ששואל על נטייה מינית יכול לשלוף עוד שאלות שקשורות למקורות הכנסה.

קלייטון.ש

Well-known member
או שהוא רוצה לברר אם יש טעם לפנות אליך בצורה מינית

כי אתה מסתובב במקומות ועם אנשים שמהם אפשר להבין שאתה הומו.
אבל זה סיפור אחר.
בכל אופן אני מסכים שיכול להיות שאני לא מכיר את החברה הישראלית על כל גווניה.

אספרסו2

New member
לא חושב

אני לא טעיתי מעולם באיבחון נטייתו המינית של מי שנפגשתי עימו,גבר או אישה.
אבל אולי בגלל שבמסגרת עבודתי כבר נתקלתי באלפים מכל הסוגים

קלייטון.ש

Well-known member
אני בדרך כלל כשהתחילו איתי, נשים או גברים

עניתי בצורה שאפשר היה להבין שהנטיה המינית שלי לא מתאימה לפונה. בין שזו היתה אשה ובין שהיה גבר. אמנם לא תמיד זה עזר.

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
ניסיתי פעם את השיטה הזו

&nbsp
עשיתי פעם את הטעות ועצרתי רגע מהליכה ברחוב באמסטרדאם ומייד ניגשה אלי מישהי והחלה להציע לי את מכולתה שכללה בערך את כל סוגי הסמים שקיימים וכמובן כל חלק אפשרי בגופה.
&nbsp
על מנת לנער אותה הבהרתי לה שאני לא מעשן וגם לא מתעניין בנשים. מייד היא עברה להציע לי מבחר של גברים.
&nbsp
אז הלקח הראשון הוא להקפיד על מה שאמרו לי מראש וברחובות אמסטרדאם מקסימום ללכת לאט אבל לא לעצור.
&nbsp
הלקח השני הוא שמה שאומרים אצלנו בכפר: "אילי בידוק על באב ביסמע אלג'ואב" (*)נכון.
&nbsp
&nbsp
&nbsp
(*)"מי שמקיש בדלת שומע תשובה"

למעלה