תשע דברות (ועוד אחת)

תשע דברות (ועוד אחת)

חיפה ידועה בחדרי המדרגות שלה, וביחוד אלה בכרמל. אולי הגיע הזמן, מהרהר פרופ' דוד אסף, אספן ארץ ישראל מזווית אישית לגמרי, אחרי שנכשלנו ב'לא תגנוב' וב'לא תנאף', לנסות דיברות חדשים? ואם מישהו מזהה ויודע לתקן על הדרך איזה כשל דקדוקי קטן בפיסקה הזו, שיבוא על הברכה.

חדר מדרגות בכרמל.

http://onegshabbat.blogspot.com/201...paign=Feed:+blogspot/dTQwI+(עונג+שבת+-+עונ"ש)

צליליתה

New member
רק בחיפה?

יש לי זכרונות חדרי מדרגות גם מכמה ערים אחרות ברחבי הארץ.

פעם מישהי הגיעה אלי לביקור, ונכנסה מצחקקת, ואמרה שבכל בנין משותף מופיעים אותם הטקסטים, גם אם בנוסחים מעט שונים .

אצלנו חדר האשפה מעט מרוחק מהכביש, אך מי שמוציא ג׳אנק, נגיד כורסא, לא טורח לגרור אל המדרכה, שם יהיה מי שיאסוף, אלא משאירים בחדר אשפה. במידה ועובד התברואה התורן מעונין בכורסא מכוערת ומסריחה, הוא יאסוף אותה, במידה ולא, היא נשארת שם חודשים, עד שועד הבית נשבר ומשלם למישהו שיבוא לאסוף גרוטאות.

לא, לא זיהיתי כשל דקדוקי, גם לא ניסיתי, כמו שכל 7556 העוקבים יודעים, זה לא בדיוק הצד החזק שלי.

בוקר טוב!

קלייטון.ש

Well-known member
כמו שאמרו הגשש במערכון שירים ושערים

אוהד: "אנחנו עכשיו התחלקנו לשלושה קבוצות"
שדר: "שלוש"
אוהד: "מה שלוש? אני חילקתי את הקבוצות, אני יודע לכמה"

diday

Member
בגרמניה אם אתה גר בדירה בעיר וחולם על גינה

זה אפשרי - לחלק מהתושבים - עם "עמותות גינות קטנות" שבעזרתן אפשר לחכור גינה קטנה שבה אפשר לגדל מעט ירקות, לעשות על האש ובכלל להיות בחוץ.
שים 3 גרמנים (שניים מספיק בדרך כלל עם שלושה בטוח) זה ליד זה ובתי המשפט יהיו עמוסי עבודה בטיפולים ב"עשו לי", "לקחו לי"...
מנסים להתמודד עם תקנות שיכולות להגיע (ומגיעות) לכללים לגיזום דשא, תכיפות, גובה וכד'.

בסוף השבוע שעבר היינו בגינה כזאת

לחבר של הבן שלי יש "בית קיץ" מוחכר עם גינה ענקית שהוא מטפח וכל פעם שאנחנו בברלין אנו מבקרים בה

diday

Member
כיף לו! אבל, בברלין חסרה אדמה לבנייה

ויש יותר ויותר שפוזלים לשטחים האלה ורוצים לשנות את יעודם.
בישראל עדיין מצליחים לשמור על מקווה ישראל. מעניין מי יפול חלל קודם. כאן או שם

סופהו1

New member
לאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאא

מכיון שזה עניין של זמן ובעיקר כסף.. כסף.. כסף...כנראה שאת צודקת.

למעלה