מולטילוקאליזם

צליליתה

New member
מולטילוקאליזם

בחברה היום נדיר למצוא מישהו שלא מגיע ממקומות שונים (נולדתי פה גרתי שם).

מה שישר הפך את הנושא גם לטרנד ויזואלי ל2018 (על פי אדובה סטוק https://stock.adobe.com/)

אני נולדתי, גדלתי, חייתי בארצות שונים, ערים שונות, שכונות שונות. וכמובן דירות שונות. כאמא, ניסיתי לתת לילדים שלי יציבות (מסוימת) במקום המגורים. לא לגמרי הצלחתי, ובמבט לאחור, אני חושבת שההסתובבויות שלי, הן כילדה עם ההורים והן כבן אדם מבוגר, רק תרמו לי.

לא מזמן פגשתי מישהו שנולד וחי עד היום במקום קטן. ופרובינציאלי. ולמרות שהוא הסתובב לא מעט בעולם, הוא עדיין (האמת, הוא לא יודע את זה אבל אני אגלה לכם) מאוד פרובינציאלי.

ואז אני צריכה לשאול את עצמי, ואתכם מה רע בלהיות פרובינציאלי?

יכול להיות שזה באמת לא דבר כ״כ רע. אבל לא להיות פתוח לחווית חדשות, רעיונות חדשים, אנשים אחרים, דעות אחרות, מנהגים אחרים- לטעמי - מצמצם את החיים, וזה פספוס אדיר.

יוסי ר1

Active member
העלת נושא מרתק.

אני הייתי מחלק לשני נושאים שלא בהכרח מחייבים זה את זה:
האחד - ניידות בחיים לעומת שמירת אמונים לשכונת הילדות.
השני, פתיחות או סגירות לחידושים, דעות ומחשבות.
על עצמי אני יכול להעיד, אני קשור בכל נימי נפשי למקום מגורי, בו נולדתי, בו (כמעט) נולד אבי. אנחנו באותו בית כבר משנת 1931.
&nbsp
האם זה עושה אותי 'פרובינצאלי'?
לפעמים אני כותב ומכנה עצמי בהומור "עכבר הכפר". זה משעשע אותי, ואני גאה להיות
"עכבר הכפר".
האם זה סוגר אותי לדעות, מחשבות, רעיונות חדשניים? אני מקווה מאוד שלא.
יש לי תחומי עניין מגוונים מאוד מאוד, וגם אם יש לי דעות מוצקות בעניינים מסויימים, מעולם לא אטמתי עצמי לפחות להקשיב לדעות שונות, מנוגדות.

צליליתה

New member
תודה, ההסבר שלך הרבה יותר ברור

אני התייחסתי ל2 פירושים לפרובינציאלי - שכמו שאמרת - ממש לא בהכרח קשורים. אדם פרובינציאלי קשור למקום מסוים אחד, ובדרך כלל הכוונה לא לעיר גדולה, ופירוש שני - צרות אופקים, נוקשות, חוסר פתיחות.

אדם יכול לגור כל חייו בעיירה קטנטונת, לא לצאת לטיולים בארץ ובעולם, אבל להיות הכי לא קרתני שיש. אני מניחה שקרתנות (החלטתי לדבר עברית) היא גם תכונה מולדת וגם תוצאה של הדברים (לא בהכרח מקומות, יכול להיות ספרים, מוסיקה, וכו) אליהם אנחנו נחשפים ובעיקר, מסכימים לחשוף את עצמנו (בתנאי שנחשפים בראש פתוח)

ואתה יוסי ר1, מתוך קריאתי אותך, רחוק מלהיות פרובינציאלי

קלייטון.ש

Well-known member
לא רחוק מהודו נמצא אי שעליו שבט מהמבודדים בעולם

שבט עוין שמסרב בתוקפנות רצחנית לכל מגע עם זרים. הם מודעים באופן כלשהו לעובדה שקיימים בני אדם מלבדם, אבל חד משמעית רוצים לחיות בפינה שלהם בלי שום קשר עם אף זר.
אני יותר קרוב אליהם מאשר לאנשי העולם הגדול. מבחינתי להיוולד, לחיות ולמות באותו מקום ועם אותם אנשים זו הדרך הנכונה. לא צריך חוויות חדשות, כמה שיותר מאותו דבר יותר טוב. שכל יום יראה בדיוק כמו הקודם לו.

diday

Member
בגרמניה בהרי ההארץ מצאו מערת קבורה

בת למעלה מ2000 שנה.
התושבים בסביבה, או חלקם, הסכימו לעשות בדיקת DNA
ומצאו באחת המשפחות שמחלון ביתם אפשר היה לראות את המערה את צאצאי אותם אלה שקבורים שם.

יוסי ר1

Active member
וואללה? אכן מפתיע. בהתחשב בכל נדידות העמים

ופלישות השבטים, 2000 שנים זה המון זמן!

יוסי ר1

Active member
נהדר! מזכיר לי קטע בספר הנהדר "האפיפיורית יוהנה",

יוהנה (מחופשת לגבר, אבל זה כבר סיפור ארוך) נקראת לחפש מזור לחוליי האפיפיור המכהן.
עוזריו ורופאיו הסקפטים לגבי כשרונה, מחליטים לבחון אותה בטריק ערמומי - נותנים לה לבדוק דגימת שתן של אישה בהריון, במקום זו של האפיפיור.
יוהנה, שעמדה מיד על התרמית, התלבטה. תאשים אותם ברמאות?
יש לי שתי בשורות, הכריזה - האחת - האפיפיור יחלים.
השניה, משמחת יותר - האפיפיור עומד ללדת!

Ron W

New member
ואם הפרובינציה כביכול היא עיר גדולה קוסמופוליטית וססגונית?

יש בכל העולם את הנהירה מהכפר לעיר כי הערים מציעות יותר
ככל שהעיר מתרחבת יש בה יצוג לסגנונות חיים שונים
ניתן להמיר נוהלים של לנדוד רחוק, פשוט למצוא במרחב העירוני
את הנישה המתאימה יותר ובעיקר שכנים מסוג אחר,
במיוחד כשיש רובעים שונים המצויים בסמוך לנו.

אספרסו2

New member
מסכים איתך

אני גם מוצא מכנה משותף עם אנשים רחבי אופקים,לאחר שגרתי תקופה ארוכה בכמה מדינות,מה שטומן בחובו גם שפות ,תרבויות חדשות והכרות עם אנשים שונים שלא הייתי זוכה להכיר ולחוות אם הייתי נשאר באותו המקום.
&nbsp

אין שום דבר רע בפרובינצייאליות, אבל זה לא בשבילי

אני אמנם גרה בפרובינציה, כל חיי גרתי בפרובינציה, אבל החלום שלי עד היום הוא לגור בעיר גדולה, בכרך ענקי כמו ניו-יורק, ברלין, פריז, לונדון ובשלב זה אסתפק בתל-אביב.
בימי חיי עברנו פעמים רבות דירה עקב העובדה שהאיש שלי היה איש צבא, והכרתי המון המון אנשים בימי חיי. צבעים שונים, השקפות חיים שונות, ישראלים כאלה ואחרים. אך החלום שלי להכיר אנשים מלאומים שונים ועמים שונים, ואחת הסיבות שאני מאוד אוהבת את ברלין מלבד העובדה שהילד שלי גר שם כבר חמש עשרה שנה, היא העובדה שזאת עיר קוסמופוליטית ורואים בה אנשים מכל הצבעים שיש.

La Milagrosa

New member
אני מקנאת בחברותיי שנשארו על הכרמל

ומצאו שם שלווה ואושר, במקום להסתובב כמוני שנים ארוכות בחיפוש.
מצאתי את האושר שלי בפרבר אפור של מדריד, שאין דבר בינו לבין יופייה של עיר הולדתי.
ומאז שמצאתי את מקומי, לא בא לי בכלל לקום ולהסתובב בעולם. טוב לי פה ורק פה.
אני מטיילת בעולם, אבל זה בעיקר בגלל בעלי שכן חשוב לו מאד לנסוע.

למעלה